Kategoria : OPINION

 • Edi Rama: Ingranimi im në fushatë, rezultat i një vendimi personal (Video Arkiv)

  Fushata elektorale e zgjedhjeve të përgjithshme të vitit 2001 angazhoi edhe kryebashkiakun e Tiranës në atë kohë, Edi Rama. Lidhur me ingranimin e tij në këtë fushatë në mbështetje të Partisë Socialiste, Rama foli në intervistën e realizuar më datë 15 Qershor të vitit 2001 në emisionin “Opinion” të...
 • Theodhori Sollaku: Si e mora propozimin për postin e Prokurorit të Përgjithshëm (Video Arkiv)

  Prokurori i Përgjithshëm në vitin 2004, Theodhori Sollaku ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Gjatë emisionit realizuar më 15 Prill 2004, Sollaku foli për postin e tij si Prokuror i Përgjithshëm dhe raportet me politikën dhe krimin. Ai u shpreh se ishte Presidenti i...
 • OPINION – PERPLASJE NE PROTESTEN E OPOZITES!

  Të ftuar: Mentor Kikia Mark Marku Artan Hoxha Lorenc Vangjeli Artan Hoxha Gazetari dhe kryeredaktori i televizionit “Klan Plus”, Mentor Kikia thotë se mesazhet e opozitës duhet marrë seriozisht, sidomos deklarata e Lulzim Bashës në fund të protestës së 2 Qershorit, kur tha se në protestën e ardhshme fjalën...
 • “U kërkua vdekja ime politike” (Video Arkiv)

  Zhvillimet 6-mujore në lidhje me komisionin hetimor parlamentar për veprimtarinë e Ministrisë së Kulturës dhe Bashkisë së Tiranës mund të jetë quajtur “beteja” më e madhe mes pozitës dhe opozitës gjatë vitit 2003. Pas mbylljes së hetimeve, kryebashkiaku i Tiranës në atë kohë Edi Rama, ka dhënë një intervistë...
 • Spartak Ngjela: Pushteti nuk mbahet me shpirt nëpër dhëmbë (Video Arkiv)

  Spartak Ngjela, i cili në vitin 2002 ka qenë sekretar i Marrëdhënieve me Publikun në Partinë Demokratike ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion”. Situata e Partisë Demokratike dhe e ashtuquajtura marrëveshja për Presidentin mes Sali Berishës dhe Fatos Nanos kanë qenë tema e diskutimit të emisionit realizuar më...
 • OPINION – KRIZA, 5 SKENARE PER ZGJIDHJE!

  Të ftuar: Iris Luarasi Armand Shkullaku Taulant Balla Mustafa Nano Fitim Zekthi Berat Buzhala Çfarë do të ndodhë me krizën politike në vend dhe cilat do të jenë skenarët për zhvillimin e zgjedhjeve më 30 Qershor, është diskutuar sonte në “Opinion” në Tv Klan. Deputeti i Partisë Socialiste Taulant...
 • Ilir Meta: I vendosur të mbështes çfarëdolloj qeverie (Video-Arkiv)

  Ilir Meta, një nga figurat më të rëndësishme të Partisë Socialiste dhe ish-kryeministër i vendit ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” më datë 14 Korrik të vitit 2002. Gjatë intervistës, gazetari Blendi Fevziu e pyeti Metën nëse po tentonte të rrëzonte qeverinë e saj periudhe drejtuar nga Pandeli...
 • Bamir Topi për zgjedhjen e presidentit: Nano nuk i shërben një klime konsensuale (Video Arkiv)

  Bamir Topi, një nga figurat kryesore politike në Shqipëri, ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” më 16 Maj të vitit 2002, kohë kur ishte nënkryetar i Partisë Demokratike dhe kryetar i Grupit Parlamentar të kësaj partie. Gjatë intervistës përballë gazetarit Blendi Fevziu, Bamir Topi foli lidhur me problemin më...
 • OPINION – FILMIMET, C’NDODHI NE POLICINE E TIRANES!

  Të ftuar: Anila Basha Artan Hoxha Klevis Balliu Enkelejd Alibeaj Fatos Hakorja Të martën, Prokuroria e Tiranës mori të pandehur 6 ish-deputetë të Partisë Demokratike, për dhunën e ushtruar ndaj policisë në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, pas protestës së 16 Shkurtit. Dy prej tyre, Enkelejd Alibeaj...
 • Intervista e Sekretarit të Përgjithshëm të Frankofonisë për “Opinion” (Video-Arkiv)

  Në vitin 1999 ai ishte një nga politikanët më të rëndësishëm të botës. Boutros Boutros Ghali në atë kohë Sekretar i Përgjithshëm i Frankofonisë dhe ish-Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Në emisionin e realizuar më datë 17...
 • Fatos Nano: Akuzat e opozitës për vjedhje mandatesh, alibi për të bllokuar çdo diskutim (Video Arkiv)

  Fatos Nano, një nga figurat kryesore politike në vend në vitet pas komunizmit, ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion”  më 18 Tetor të vitit 2001 pas zgjedhjeve të përgjithshme realizuar në Qershor të atij viti ku si Kryeministër i qeverisë u dekretua Ilir Meta. Kreu i Partisë Socilaiste...
 • OPINION – ZGJEDHJET

  Të ftuar: Prec Zogaj Klajda Gjosha Tomor Alizoti Klejdi Kellici Blendi Sala Arbi Mazniku Mona Xhexhaj Cfare po ndodh ne Kosove?...
 • Zhvillimet në Partinë Socialiste, debati mes deputetëve (Video-Arkiv)

  Zhvillimet në Partinë Socialiste ishte tema e diskutimit të emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu realizuar më datë 18 tetor 1999. Për të diskutuar lidhur me këto zhvillime ishin të ftuar disa prej drejtuesve më të lartë të PS në 1999-ën, Kastriot Islami, Namik Dokle, Petro Koçi dhe Arben...
 • Intervista e Gramoz Pashkos para zgjedhjeve të vitit 2001 (Video-Arkiv)

  Gramoz Pashko ka qenë një prej figurave të njohura të jetës politike në Shqipëri dhe të Partisë Aleanca Demokratike. Pas mungesës në fushatën e vitit 1997, Pashko u rikthye në politikë në vitin 2001 dhe kandidoi në Vorë. Në një intervistë për emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, realizuar...
 • Premtimet e Spartak Ngjelës në zgjedhjet e vitit 2001 (Video-Arkiv)

  Spartak Ngjala, një nga figurat politike në Shqipëri në vitin 2001, ka qenë kandidat për deputet në zonën 38 të Tiranës. Ai ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, realizuar më 18 Maj 2001. I pyetur për premtimet ndaj qytetarëve gjatë fushatës elektorale, Spartak Ngjala...
 • Fatmir Mediu: Politika në Shqipëri konflikt interesash dhe jo konflikt idesh (Video Arkiv)

  Kreu i Partisë Republikane, si dhe një nga figurat kryesore të koalicionit të Bashkimit për Fitoren, Fatmir Mediu ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion”, përpara zgjedhjeve të 24 Qershorit të vitit 2001. Gjatë intervistës përballë gazetarit Blendi Fevziu, kreu i Partisë Republikane foli për zhvillimet e partisë së...
 • OPINION – SALI BERISHA PER KRIZEN!

  Të ftuar: Sali Berisha Mirela Milori Lorenc Vangjel Robert Rakipllari Mentor Kikia Ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se në letrat publike të Edi Ramës drejtuar Lulzim Bashës, Kryeministri i ka shpallur luftë popullit opozitar. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Berisha theksoi se letra e dytë e Ramës...
 • Ridvan Bode flet për shpalljen e kandidaturës së tij si kryeministër para zgjedhjeve të 2001-it (Video Arkiv)

  Në vitin 2001 ishte hera e parë që një forcë politike përpara zgjedhjeve deklaronte figurën e saj për të drejtuar qeverinë në rast fitoreje në zgjedhjet e 24 Qershorit. Kjo figurë e deklaruar nga opozita ishte Ridvan Bode. I ftuar në emisionin “Opinion” realizuar me datë 17 Qershor të...
 • Intervista e Ilir Metës pas dorëheqjes nga posti i kryeministrit në vitin 2002 (Video Arkiv)

  Pas dorëheqjes nga posti i Kryeministrit në vitin 2002, Ilir Meta ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion”,  më datë 14 Mars të vitit 2002. Gjatë intervistës, përballë gazetarit Blendi Fevziu, Meta tha se tensionet artificiale politike, të cilat i krijuan probleme vendit, kishin krijuar shqetësim edhe për të....
 • OPINION – RAMA I SHKRUAN BASHES!

  Të ftuar: Prec Zogaj – Analist Elvis Iljazaj – Gazetar Paskal Milo – Kryetar i PDS-së Dashamir Shehi – Kryetar i LZHk-së Letra publike që kryeminstri Edi Rama ju drejtua pasditen e së mërkurës kryetarit të opozitës Lulzim Basha, për dialog pa kushte është cilësuar si fyese dhe tallëse...
Emisione