Kategoria : OPINION

 • HASHIM THAÇI!

  I ftuar: Hashim Thaci – Kryministri i Republikës së Kosovës ...
 • A PARAGJYKOHEN MUSLIMANET NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Mark Marku – Pedagog UT Fatos Lubonja – Analist Pëllumb Xhifi – Historian Redi Shehu – Studiues Doan Dani – Studiues Agron Gjekmarkaj – Pedagog UT, studiues Fahri Balliu -Botues Ylli Rakipi – Gazetar  ...
 • C’NDODHI ME AVIONIN MH 370!

   Të ftuar: Mirela Milori – Spikere ‘ABC News’ Feliks Baci – ZV. Drejtor i Aviacionit Civil Elgin Zaimi – Pilot Frederik Beltoja – Komandant i Forcave Ajrore Ilir Kulla – Analist Edlira Gjoni – Gazetare ...
 • ARRESTIMET E IMAMEVE!

  Të ftuar: Ilir Hoxholli – Kryetar Shtetëror i Kulteve Agim Baci – Gazetar Ergys Mertiri – Sociolog Mark Marku – Pedagog UT Mustafa Nano – Gazetar Fatos Lubonja – Analist ...
 • IMAZHET E PABESUESHME TE ’97!

   Dossier nga Blendi Fevziu! ...
 • 100 VJETORI I PRINC VIDIT!

  Të ftuar: Vali Duka – Historiane Romeo Gurakuqi – UET Artan Hoxha – DR  Dorian Koçi – Studiues Gazmend Bakiu – Studiues Erald Kapri – Gazetar ...
 • GRATE DHE BURRAT!

  Të ftuar: Zana Guxholli Ylli Rakipi Olta Xhacka Donika Mici Iva Tico Loreta Berhami Ylli Manjani Andi Kananaj ...
 • SIGURIA DHE RENDI!

  Të ftuar: Bledi Çuçi – Ministër për Çështjet Vendore Luan Rama – Politikan Lorenc Vangjeli – Analist Arben Ristani  – Politikan Aldo Bumçi – Politikan Preç Zogaj – Analist ...
 • EPIDEMIA E GRIPIT!

   Të ftuar: Gazmend Bejtja Xhina Kuli Daniela Konstandini Ardian Qosja Eugena Tomnini Pellumb Pipero. ...
 • UKRAINA: KERCENIMI BOTEROR!

  Te ftuar: Fatos Lubonja – Analist Luan Hajdaraga – Ish Minister i Mbrojtjes Odeta Barbullushi – Zv Rektore ne UET Dritan Hila – Zëvendësministër i Mbrojtjes. Ilir Kulla – GAzetar Kreshnik Çollaku – Diplomat ...
 • KOHA E TRITOLIT!

  Të ftuar: Artan Hoxha – President i “Tirana Business University” Artan Hoxha – Gazetar Fatos Hakorja – Gazetar Fatos Klosi – Ish Drejtor i SHIK Prec Zogaj – Analist Anila Basha – Gazetare  ...
 • ALEXANDER ARVIZU!

  I ftuar: Alexander Arvizu – Ambasador i SHBA-së  ...
 • BOMBA NE AMBASADEN SOVJETIKE!

   Të ftuar: Keda Kaceli – Familjarë të viktimave Gezim Peshkepia – Djali i Manush Peshkepia Amik Kasoruho – Djali i Qemal Kasoruho Hysen Shehu – Djali i Tefik Shehu Uran Butka – Historian Xhemal Imeri – Nipi i Sali Ormeni ...
 • PLEHERAT NE SHQIPERI!

  Të ftuar: Monika Kryemadhi – Deputete LSI-së Lefter Koka – Ministër i Mjedisit Ardian Turku – Deputet i PD-së Leonard Solis – Mjek Taulant Bino – Dekan Universiteti ‘Polis’ Sazan Guri – Ambjntalist ...
 • GUVERNATORI ARDIAN FULLANI!

  I ftuar: Ardian Fullani – Guvernator i Bankës së Shqipërisë ...
 • PROTESTA E OPOZITES!

  Të ftuar: Grida Duma Tan Hoxha Fatos Lubonja Ylli Rakipi Prec Zogaj Mentor Nazarko ...
 • RREZIMI I BUSTIT, 20 SHKURT 1991!

  Dossier nga Blendi Fevziu ...
 • PAVARESIA E KOSOVES!

  Dossier nga Blendi Fevziu ...
 • MINISTRI I TRANSPORTIT PERBALLE SHTYPIT!

  Të ftuar: Edmond Haxhinasto – Ministër i Transportit Juli Xhokaxhi – Gazetare Robert Rakipllari – Gazetar ...
 • SHQIPTARET QE LUFTOJNE NE SIRI!

  Të ftuar: Ilir Kulla – Gazetar Muhamet Sytari – Myftiu i Shkodrës Fuad Ramiqi – Lëvizja Islame ‘Bashkohu’ Arben Ramkaj – Anëtar i Këshillit të Përgjithshëm të Komunitetit Mysliman Artur Zheji – Gazetar Iris Luarasi – Pedagoge UT Prec Zogaj – Analist Dashamir Biçaku – Gazetar [youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=DD8d2fpqsVo” width=”560″...
Emisione