Kategoria : Rudina

 • RUDINA – EMISIONI 19 PRILL 2019!

  Të ftuar: Denada Çapi – Mësuese në Durrës Miranda Hoxha – Specialiste në Bashkinë e Tiranës, në profilin Inxhiniere Agrare Qëndresa Sadriu – Bankiere në Prishtinë Dhurata Thanasi – Administratore “Lugës Argjendtë” Ismet Shehu – Shef Kuzhine “Cereni”...
 • RUDINA – EMISIONI 18 PRILL 2019!

  Bujar Asqeriu – Aktori Nën lëkurën e tij janë mishëruar rreth 120 personazhe të papërsëritshëm që u kanë përcjellë shikuesve emocione dhe ndjenja të forta në vite. Me 42 vite karrierë, Bujar Asqeriu është një ndër aktorët e mëdhenj të skenës së teatrit dhe filmit shqiptar. “Nderi i Kombit”,...
 • STOP – EMISIONI 163 (SEZONI 4)

  Pamjet e rralla, kur Lulzim Basha vinte në Tiranë me hetuesit e Hagës. Nënkryetari demokrat Edmond Spaho ka bërë një status, ku shprehet se holandezët do ia hanë kokën Ramës dhe përmendi mes holandezëve skuadrën e Ajaxsit, parlamentin holandez, që votoi kthimin e vizave për Shqipërinë dhe Lulzim Bashën....
 • RUDINA – EMISIONI 17 PRILL 2019!

  Gerta Heta – Këngëtare Artenisa Ozaj – Sipërmarrëse Anxhela Peza – Psikologe Olsi Beci – Fotograf Prindërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë që kërkon jo vetëm dije, informacione, por edhe eksperiencë. Çdo ditë e jetës së fëmijës përbën një ngjarje të re ku të dy partnerët...
 • RUDINA – EMISIONI 16 PRILL 2019

  Egla Harxhi rrefen per memesine dhe jeten ne Tirane! Ajo është një ndër Miss-et shqiptare më kontroverse, provokuese dhe antirymë. Egla Harxhi është padyshim një nga modelet shqiptare që ka provokuar gjithmonë me daljet e saj në mediat rozë. Marrëdhënia e pazakontë me partnerin e saj, në të cilën...
 • RUDINA – EMISIONI 15 PRILL 2019!

  Të ftuar: Orinda Huta – Moderatore Klejvis Saliaj – Drejtor i Teatrit Kombëtar tè Operas dhe Baletit 20 vjet më parë, në janar të vitit 1999 u ngrit sipari i një prej ngjarjeve më të rëndësishme, më të pazakonta për ambientet artistike të kohës. Me idenë dhe drejtimin e...
 • RUDINA – EMISIONI 12 PRILL 2019

  ...
 • RUDINA – EMISIONI 11 PRILL 2019

  Gresa Behluli– Këngëtare Ajo është një këngëtare e njohur e muzikës popullore e moderne në Kosovë, por edhe vajza e një prej këngëtareve të mëdha, Shkurte Fejza. Bëhet fjalë për Gresa Behlulin, e cila vetëm para pak ditësh i dha fund beqarisë, në një dasmë madhështore. Ajo ishte sot...
 • RUDINA – EMISIONI 09 PRILL 2019!

  Aida Baro – Kryeredaktorja e botimeve ‘Pegi’ Orjola Pampuri – Psikologe Zhaklin Lekatari – Gazetare dhe blogere e blogut ‘Tabu.al’, Petri Bozo – Regjisor. Një nga fenomenet më të diskutuara dhe që prek jo pak marrëdhënie mes njerëzve është ajo e tradhtisë. Tradhtia, shpesh e konsideruar si mëkat, nga...
 • RUDINA – EMISIONI 08 PRILL 2019!

  Pirro Çako – Kantautor Ai është ndër personazhet më të njohur dhe më të dashur për publikun, i cili është rikthyer pas 7 vitesh si kantautor. Behët fjalë pikërisht për Pirro Çakon, i cili është rikthyer me një baladë, bashkëpunim më këngëtaren Xhensila Myrtezaj. “Sekreti im” është titulluar kënga,...
 • RUDINA – EMISIONI 05 PRILL 2019!

  Të ftuar: Anxhela Peristeri  – Kengetare Silva Caka – Ish – Deputete e LSI-se Estela Koni – Stiliste...
 • RUDINA – EMISIONI 04 PRILL 2019!

  Osman Mula – Kompozitor, Regjisor, istrumentist Ata të dy kanë një pasion të përbashkët, muzikën. Ai është një ndër regjisorët dhe kompozitorët më të mirë që muzika shqiptare ka. Ndërsa ajo e nisi karrierën e saj me muzikën e lehtë dhe më pas me atë klasike. Evis dhe Osman...
 • RUDINA – EMISIONI 03 PRILL 2019!

  Xheni Karaj – Drejtore Ekzekutive e Aleancës LGBTI Ajo është një personazh i veçantë, jo vetëm për atë që përfaqëson, por edhe për shijet dhe zgjedhjet e saj jo fort tipike në jetë, të cilat i ka pranuar gjithmonë publikisht, pavarësisht vështirësive. E dalluar për natyrën e saj të...
 • RUDINA – EMISIONI 02 PRILL 2019!

  Visjan Ukcenaj – Aktor/Këngëtar Prej Shtatorit të vitit të kaluar, aktori i njohur Visjan Ukcenaj është bërë baba. Përjetimet dhe ndjesinë që i ka dhuruar vogëlushi i tij e kanë frymëzuar për këngën e re “S’ka si ti”. Ai ishte i ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan, nga...
 • RUDINA – EMISIONI 1 PRILL 2019!

  Irma Libohova – Këngëtare Rei Bezhani – Këngëtar Ajo është një nga emrat më të njohur të muzikës shqiptare, me një karrierë të gjatë, gati 50 vite në skenë, me një repertor shumë të pasur dhe mjaft e pëlqyer nga publiku. Ndërsa ai është ende shumë i ri, por...
 • RUDINA – EMISIONI 29 MARS 2019!

  Të ftuar: Ermal Mamaqi – Aktor (drejtuesi programit në TV Klan,“Xing me Ermalin”)   Rafaela Rica – Sipërmarrëse   Tanja Porja – Producente dhe Prezantuese Moti në A2-CNN...
 • RUDINA – EMISIONI 28 MARS 2019!

  Altin Hazizaj – Drejtori i Përgjithshëm i Qendres për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri Odeta Dume – Gazetare Zhdukja e mistershme e Bleona Matës në Maj të vitit 2010 kur ishte vetëm 6 vjeç u shndërrua në një nga ngjarjet tronditëse dhe më të komplikuara të zhdukjes...
 • RUDINA – EMISIONI 27 MARS 2019!

  Arinda Gjoni – Këngëtare Ajo është një këngëtare e talentuar dhe ndër më të mirat e muzikës live. Bëhet fjalë për Arinda Gjonin, e cila së fundmi ka publikuar këngën e saj më të re me titull “Kam pi”. Sot ajo ishte e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv...
 • RUDINA – EMISIONI 26 MARS 2019!

  Bujar Kapexhiu – Profesor Ai konsiderohet si një nga personalitetet që i kanë dhënë shumë artit shqiptar përmes dhuntive të tij si aktor, skenarist, regjisor filmi artistik, regjisor i filmit vizatimor, regjisor teatri, pedagog, etj. Por krahas teatrit dhe kinematografisë, ai është edhe një nga karikaturistët e shquar shqiptarë....
 • RUDINA – EMISIONI 25 MARS 2019!

  Olta Boka – Këngëtare Ajo është një nga këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar që jetën e saj private e ka mbajtur gjithnjë larg mediave dhe rrjeteve sociale. Por sot, e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan, Olta Boka u fokusua teksa mbante një unazë tejet elegante...
1 2 3 31
Emisione