Kategoria : Rudina

 • RUDINA – EMISIONI 24 PRILL 2019!

  Të ftuar: Pirro Milkani – Producent/ Regjisor/ Aktor Ema Andrea – Aktore Një film thriller që ka brenda shumë mister dhe enigma të pazgjidhura. Në kuadër të javës spanjolle të letërsisë 2019, ambasada spanjolle në Tiranë shfaqi ditën e djeshme premierën e filmit “Zgjimi i Enver Simakut”. Ky film...
 • RUDINA – EMISIONI 23 PRILL 2019!

  Fleura Shkëmbi – Psikologe dhe pedagoge Meri Shehu – Astrologia jonë Olsa Muhameti – Gazetare dhe autore programesh Genti Minga – Gazetar I lashtë sa vetë njerëzimi, antropologët kanë konfirmuar se në çdo epokë dhe në çdo kulturë vërehen shenja të riteve që bëhen për të afruar fatin e...
 • RUDINA – EMISIONI 22 PRILL 2019!

  Olen Cesari – Violinistin Virtuoz, i talentuar dhe shumë kërkues, ai është një ndër violinistët më të njohur jo vetëm në vend, por edhe në botë. Olen Cesari është një nga ata emra që na bëjnë krenarë në muzikë. Me performancat e tij kudo në botë, Cesari sëbashku me...
 • RUDINA – EMISIONI 19 PRILL 2019!

  Të ftuar: Denada Çapi – Mësuese në Durrës Miranda Hoxha – Specialiste në Bashkinë e Tiranës, në profilin Inxhiniere Agrare Qëndresa Sadriu – Bankiere në Prishtinë Dhurata Thanasi – Administratore “Lugës Argjendtë” Ismet Shehu – Shef Kuzhine “Cereni”...
 • RUDINA – EMISIONI 18 PRILL 2019!

  Bujar Asqeriu – Aktori Nën lëkurën e tij janë mishëruar rreth 120 personazhe të papërsëritshëm që u kanë përcjellë shikuesve emocione dhe ndjenja të forta në vite. Me 42 vite karrierë, Bujar Asqeriu është një ndër aktorët e mëdhenj të skenës së teatrit dhe filmit shqiptar. “Nderi i Kombit”,...
 • STOP – EMISIONI 163 (SEZONI 4)

  Pamjet e rralla, kur Lulzim Basha vinte në Tiranë me hetuesit e Hagës. Nënkryetari demokrat Edmond Spaho ka bërë një status, ku shprehet se holandezët do ia hanë kokën Ramës dhe përmendi mes holandezëve skuadrën e Ajaxsit, parlamentin holandez, që votoi kthimin e vizave për Shqipërinë dhe Lulzim Bashën....
 • RUDINA – EMISIONI 17 PRILL 2019!

  Gerta Heta – Këngëtare Artenisa Ozaj – Sipërmarrëse Anxhela Peza – Psikologe Olsi Beci – Fotograf Prindërimi është një proces i gjatë dhe i vështirë që kërkon jo vetëm dije, informacione, por edhe eksperiencë. Çdo ditë e jetës së fëmijës përbën një ngjarje të re ku të dy partnerët...
 • RUDINA – EMISIONI 16 PRILL 2019

  Egla Harxhi rrefen per memesine dhe jeten ne Tirane! Ajo është një ndër Miss-et shqiptare më kontroverse, provokuese dhe antirymë. Egla Harxhi është padyshim një nga modelet shqiptare që ka provokuar gjithmonë me daljet e saj në mediat rozë. Marrëdhënia e pazakontë me partnerin e saj, në të cilën...
 • RUDINA – EMISIONI 15 PRILL 2019!

  Të ftuar: Orinda Huta – Moderatore Klejvis Saliaj – Drejtor i Teatrit Kombëtar tè Operas dhe Baletit 20 vjet më parë, në janar të vitit 1999 u ngrit sipari i një prej ngjarjeve më të rëndësishme, më të pazakonta për ambientet artistike të kohës. Me idenë dhe drejtimin e...
 • RUDINA – EMISIONI 12 PRILL 2019

  ...
 • RUDINA – EMISIONI 11 PRILL 2019

  Gresa Behluli– Këngëtare Ajo është një këngëtare e njohur e muzikës popullore e moderne në Kosovë, por edhe vajza e një prej këngëtareve të mëdha, Shkurte Fejza. Bëhet fjalë për Gresa Behlulin, e cila vetëm para pak ditësh i dha fund beqarisë, në një dasmë madhështore. Ajo ishte sot...
 • RUDINA – EMISIONI 09 PRILL 2019!

  Aida Baro – Kryeredaktorja e botimeve ‘Pegi’ Orjola Pampuri – Psikologe Zhaklin Lekatari – Gazetare dhe blogere e blogut ‘Tabu.al’, Petri Bozo – Regjisor. Një nga fenomenet më të diskutuara dhe që prek jo pak marrëdhënie mes njerëzve është ajo e tradhtisë. Tradhtia, shpesh e konsideruar si mëkat, nga...
 • RUDINA – EMISIONI 08 PRILL 2019!

  Pirro Çako – Kantautor Ai është ndër personazhet më të njohur dhe më të dashur për publikun, i cili është rikthyer pas 7 vitesh si kantautor. Behët fjalë pikërisht për Pirro Çakon, i cili është rikthyer me një baladë, bashkëpunim më këngëtaren Xhensila Myrtezaj. “Sekreti im” është titulluar kënga,...
 • RUDINA – EMISIONI 05 PRILL 2019!

  Të ftuar: Anxhela Peristeri  – Kengetare Silva Caka – Ish – Deputete e LSI-se Estela Koni – Stiliste...
 • RUDINA – EMISIONI 04 PRILL 2019!

  Osman Mula – Kompozitor, Regjisor, istrumentist Ata të dy kanë një pasion të përbashkët, muzikën. Ai është një ndër regjisorët dhe kompozitorët më të mirë që muzika shqiptare ka. Ndërsa ajo e nisi karrierën e saj me muzikën e lehtë dhe më pas me atë klasike. Evis dhe Osman...
 • RUDINA – EMISIONI 03 PRILL 2019!

  Xheni Karaj – Drejtore Ekzekutive e Aleancës LGBTI Ajo është një personazh i veçantë, jo vetëm për atë që përfaqëson, por edhe për shijet dhe zgjedhjet e saj jo fort tipike në jetë, të cilat i ka pranuar gjithmonë publikisht, pavarësisht vështirësive. E dalluar për natyrën e saj të...
 • RUDINA – EMISIONI 02 PRILL 2019!

  Visjan Ukcenaj – Aktor/Këngëtar Prej Shtatorit të vitit të kaluar, aktori i njohur Visjan Ukcenaj është bërë baba. Përjetimet dhe ndjesinë që i ka dhuruar vogëlushi i tij e kanë frymëzuar për këngën e re “S’ka si ti”. Ai ishte i ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan, nga...
 • RUDINA – EMISIONI 1 PRILL 2019!

  Irma Libohova – Këngëtare Rei Bezhani – Këngëtar Ajo është një nga emrat më të njohur të muzikës shqiptare, me një karrierë të gjatë, gati 50 vite në skenë, me një repertor shumë të pasur dhe mjaft e pëlqyer nga publiku. Ndërsa ai është ende shumë i ri, por...
 • RUDINA – EMISIONI 29 MARS 2019!

  Të ftuar: Ermal Mamaqi – Aktor (drejtuesi programit në TV Klan,“Xing me Ermalin”)   Rafaela Rica – Sipërmarrëse   Tanja Porja – Producente dhe Prezantuese Moti në A2-CNN...
 • RUDINA – EMISIONI 28 MARS 2019!

  Altin Hazizaj – Drejtori i Përgjithshëm i Qendres për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve në Shqipëri Odeta Dume – Gazetare Zhdukja e mistershme e Bleona Matës në Maj të vitit 2010 kur ishte vetëm 6 vjeç u shndërrua në një nga ngjarjet tronditëse dhe më të komplikuara të zhdukjes...
Emisione