Kategoria : Rudina

 • RUDINA – EMISIONI 04 SHKURT 2019!

  Të ftuar: Jona Spahiu – Moderatore Ajo është një moderatore e njohur, e cila ka spikatur që në fillimet e saj. Jona Spahiu verën që lamë pas moderatorja i dha fund beqarisë dhe kurorëzoi në martesë dashurinë e saj disa vjeçare me Frenkli Ymerin dhe sollën në jetë djalin...
 • RUDINA – EMISIONI 01 SHKURT 2019

  Të ftuar: Burbuqe Spahiu – drejtore ekzekutive e shoqatës kulturore ‘Alb China’ Rezarta Cenaj Melo –  avokate (freelance) Saimir Kalbaj – alpinist dhe fotograf Astrologia Meri Shehu...
 • RUDINA – EMISIONI 31 JANAR 2019

  Të ftuar: Oriela Nebiaj – Moderatore Ajo është një nga vajzat më të këndshme të ekranit. E lirshme dhe me natyrë sportive, moderatorja Oriela Nebiaj ka provuar veten në disa fusha, politikë, biznes edhe ekran. Sot ajo ishte e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ku tregoi edhe...
 • RUDINA – EMISIONI 30 JANAR 2019

  Të ftuar: Leila Kraja – Moderatore Ajo bie shpesh në sy për pamjen e saj, fizikun perfekt dhe tërheqës. Ka lindur në Kaliforni, por është rikthyer në vendin ku kanë lindur prindërit e saj për të vazhduar pasionin që ka për televizionin. Moderatorja Lejla Kraja është një ndër prezantueset...
 • RUDINA – EMISIONI 29 JANAR 2019!

  Të ftuar: Edita Tahiri – Diplomate Edita Tahiri është një lidere, politikane, diplomate dhe negociatore e njohur shqiptare. Fëmijëria e saj ka qenë e vështirë. Babai i saj ka qenë në burg në kohën e Rankoviçit, pasi është angazhuar në veprimtari kombëtare për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë. Ka...
 • RUDINA – EMISIONI 28 JANAR 2019!

  Të ftuar: Edlir Reka  Ditën e premte, një prej të ftuarve në programin “Rudina” në Tv Klan ishte edhe Edlir Reka, 20-vjeçari nga Berati, i cili pretendonte se kishte fituar çmimin e parë në Rusi me një prej pikturave të tij. Gjatë emisionit u shfaq edhe piktura, e cila...
 • RUDINA – EMISIONI 25 JANAR 2019!

   ...
 • RUDINA – EMISIONI 24 JANAR 2019!

  Të ftuar: Brixhida Kokëdhima – Sipermarrese Elegante, me një stil të veçantë që bie në sy, ajo është një grua që ia ka dalë mbanë, si në aspektin profesional, por edhe në atë personal. Brixhida Kokëdhima, me një veprimtari mbi 25-vjeçare në fushën e biznesit, ka treguar që është...
 • RUDINA – EMISIONI 23 JANAR 2019!

  Të ftuar: Rudina Dumbacaj – Aktore, Moderatore Kilet e tepërta shpeshherë kthehen në sfidë për shumë prej nesh. Nëpërmjet dietave dhe ushtrimeve fizike ne jemi në luftë të vazhdueshme për të arritur formën perfekte. Një rast suksesi, e cila me vullnet dhe përkushtim arriti të heqë kilet e padëshiruara,...
 • RUDINA – EMISIONI 22 JANAR 2019!

  Të ftuar: Laura Nezha – Artiste Fladjona Nezha – Mjeke estetiste Ato janë motra dhe ngjajnë shumë me njëra-tjetrën, edhe pse njëra është brune dhe tjera bjonde. Njëra prej tyre ka krijuar një figurë të dashur tek publiku si aktore e këngëtare, por edhe ka sfiduar veten si balerinë....
 • RUDINA – EMISIONI 21 JANAR 2019

  Të ftuar: Elda Laze – Gazetare Suela Demiri – Gazetare Një grua 35-vjeçare nga Japonia është bërë fenomen në mbarë botën. Marie Kondo është cilësuar ndryshe si magjistare e pastërtisë. Si themeluese dhe krijuese e metodës “KonMari” dhe autore e 4 librave dedikuar “magjisë” së ndryshimit të jetës, pasioni...
 • RUDINA – EMISIONI 18 JANAR 2019!

  Të ftuar: Iva Mera – Moderatore Ajo është një moderatore e dashur për publikun, që ka krijuar profilin e saj prej 12 vitesh. Nga dalja e parë në ekran, Iva Mera ka provuar eksperienca të ndryshme në karrierën e saj si moderatore dhe jo vetëm. Sot ajo ishte e...
 • RUDINA – EMISIONI 17 JANAR 2019!

  Të ftuar: Teuta Borava – Ish-sipërmarrëse, Turiste profesioniste Debora Keci – Sportiste Arjon Muça –Moderator Era Rrumbullaku – Blogere Udhëtimet në fundvit janë kthyer në një trend për shqiptarët, të cilët preferojnë që gjatë kësaj periudhe festive të shkëputen nga tradita e vjetër e darkës me familjen në shtëpi....
 • RUDINA – EMISIONI 16 JANAR 2019!

  Të ftuar: Eneda Tarifa – Kengetare Ajo është një ndër këngëtaret shqiptare me karrierë mjaft të gjatë. Me një zë të bukur, energjike, e me një buzëqeshje të ëmbël, Eneda Tarifa ka ditur gjithmonë të jetë afër publikut dhe të meritojë duartroktitjet e tij. Sot këngëtarja ishte e ftuar...
 • RUDINA – EMISIONI 15 JANAR 2019!

  Të ftuar: Fjodora Fjora – Gazetare Ajo është një nga gazetaret më të njohura në vend që ka ditur gjithmonë të jetë në fokus të mediave, jo vetëm për shkak të angazhimit profesional, por edhe jetës personale. Prej 5 vitesh ajo është nëna e një djali, Alteos, i cili...
 • RUDINA – EMISIONI 14 JANAR 2019

  Të ftuar: Klevi Kadillin – Moderator Ai është një personazh i veçantë, i njohur për natyrën e tij kontraverse, ngacmuese dhe mjaft të drejtpërdrejtë. Kelvi Kadilli, njihet tashmë në publik si moderatori energjik që pëlqen sfidat dhe vëmendjen. Prej gati 5 vitesh është pjesë e ekranit në mediat shqiptare,...
 • RUDINA – ROVENA STEFA SJELL VIDEOKLIPIN E SAJ ME TE FUNDIT “MIKJA IME”; ERION ZEQIRAJ: JU TREGOJ PASIONIN TIM PER SPIKERIMIN DHE VOLEJBOLLIN

  Të ftuar: Rovena Stefa – Kengetare Erion Zeqiraj – Spiker/Moderator...
 • RUDINA – RITA LATI ; NGJYRAT E VITIT 2019 SIPAS ARKITEKTEVE

  Të ftuar: Rita Lati – Aktore Ajo ka një jetë në skenë dhe me humorin në komedi dhe parodi ndër vite, ka fituar zemrat e publikut shqiptar. Bëhet fjalë për aktoren plot energji, Rita Lati. Shpeshherë ajo ka folur “pa doreza” për jetën e saj private. Kur vajza e...
 • RUDINA – HOT TOPICS: LAJMET ME TE NXEHTA TE SHOWBIZIT SHQIPTAR DHE TE HUAJ; PARASHIKIMI I MOTIT PER MUAJN JANAR!

  Të ftuar: Olti Curri– Blogger Iva Tico – Gazetare Enxhi Lula – Gazetare Krahas atmosferës festive, në fundin e vitit që lamë pas shumë personazhe të famshëm shqiptarë dhe të huaj kanë përfunduar në qendër të vëmendjes. Lidhje, martesa, ndarje dhe lindje janë disa nga ngjarjet më të komentuara...
 • RUDINA – GAZETARJA VIOL XHAFAJ NA PREZANTON ME MAMANE E SAJ; ORGESA ZAIMI: PUSHIMET E MIA DIMERORE DHE KENGA IME ME E FUNDIT!

  Të ftuar: Viol Xhafaj – Producente/Prezantuese A2 News Liljana Xhafaj – Mësuese në shkollën 9-vjeccare “Ramadan Qorri”, Kuçovë Ajo është spikere lajmesh dhe ka një eksperiencë të gjatë në ekran. Bëhet fjalë për Viol Xhafajn, e cila ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan bashkë me...
Emisione