Kategoria : STOP

 • STOP – EMISIONI 204 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit/ eksodi i mjekëve drejt Gjermanisë. Në disa takime elektorale, funksionarë të PD-së kanë shpërndarë programin për rimëkëmbjen e vendit, ku bie në sy, se disa shifra shkruhen me lekë të reja e disa të tjera me lekë të vjetra. Një video tregon ndotjen e lumit Erzen...
 • STOP – EMISIONI 203 (SEZONI 4)

  Kodit zgjedhor sipas Ylli Rakipit/ Gafa e Junker me datën e zgjedhjeve. Sot në Prishtinë u mbajt një ceremoni madhështore në nder të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të Nato-s në Kosovë.Në aktivitet morën pjesë ish-presidenti Klinton, ish sekretarja e shtetit Ollbrajt, por edhe Meta e Rama nga...
 • STOP – EMISIONI 201 (SEZONI 2)

  Nga Afrika “Rama ik”, Meta firmos cdekretimin e dates se zgjedhjeve. Një njeri me ngjyrë është filmuar duke thirrur njëlloj si opozita shqiptare “Rama Ik”! Presidenti Meta, sic kishte paralajmëruar, firmosi live cdekretimin e datës së zgjedhjeve, duke bërë në fund edhe simbolin e shqiponjës.Pas këtij akti, kryesia e...
 • STOP – EMISIONI 200 (SEZONI 4)

  Rama-Dako dhe justifikimi “copy paste” për përgjimet e “Bild”. Mediat gjermane kanë njoftuar sërish një lajm jo të mirë për Shqipërinë. Sipas DË, kancelarja Merkel i ka thënë “jo” hapjes së negociatave me Shqipërinë, të paktën deri në tetor.Mbrëmë kryeministri Rama dhe kreu i bashkisë së Durrësit Vangjush Dako,...
 • STOP – EMISIONI 199 (SEZONI 4)

  Protesta e të rinjve gjermanë krahasuar me protestat tona. Prokuroria ka urdhëruar pasditen e djeshme, që media të ndalojë publikimin e përgjimeve nga dosja 338. Por në fakt përgjimet erdhën nga gazeta gjermane Bild.Gjatë ditës të rinjtë gjermanë protestuan, duke u shtrirë rreth foltores së parlamentit, me pretendimin se...
 • STOP – EMISIONI 198 (SEZONI 4)

  Përgjime shqiptare Dako-Avdylaj në mediat gjermane. Gazeta gjermane Bild ka publikuar të tjera përgjime mes eksponentëve të bandës së Avdyljave dhe kryetarit të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.Në bisedat e përgjuara dalin në pah lidhjet mes pushtetit e krimit. Avdulajt kërkojnë favore e kërcënojnë punonjës të UKD e institucioneve...
 • STOP – EMISIONI 197 (SEZONI 2)

  Skandaloze, një grup adoleshentësh rrahin një bashkëmoshatar. Një raport i Eurostat tregon, se më pak se 1% e shqiptarëve i thellojnë njohuritë pas përfundimit të shkollës.Kjo është shifra më e ulët në rajon dhe vendet e Bashkimit Europian.”Stop” sjell sot një tjetër video të dhunës së adoleshentëve. Në video,...
 • STOP – EMISION 196 (SEZONI 4)

  Prrenjas, fushatë për vrasjen e qenve/ Domje, sherr masiv mes nxënësve. Partia Socialiste hapi të shtunën fushatën për zgjedhjet e 30 qershorit.Një ditë më pas, mbrëmjen e të dielës, opozita organizoi protestën e rradhës, ku nuk munguan edhe aktet e dhunës.Qyteti i Prrenjasit është mbushur me qen të ngordhur,...
 • STOP – EMISIONI 195 (SEZONI 4)

  Letrat e Ramës për Bashën, cfarë mendojnë qytetarët?! Disa fëmijë kërcejnë të frymëzuar nga “fllonxat” e “Stop”.Opozita ka shtyrë për të dielën e 2 qershorit protestën e paralajmëruar për të sot, për shkak të festës fetare dhe festës së fëmijëve. Mazhoranca ka shtyrë për nesër hapjen e fushatës, për...
 • STOP – EMISIONI 194 (SEZONI 4)

  Kusuret e Rudina Hajdarit dhe një debat televiziv banal. Parlamenti u mblodh si zakonisht në seancë plenare.Në fjalën e saj, deputetja e opozitës, Rudina Hajdari, theksoi, se nuk ka asnjë kusur, të dëgjojë kusuret e Ramës dhe asnjë kusur, të dëgjojë nga opozita jashtë parlamentit, se ajo është palë...
 • STOP – EMISIONI 193 (SEZONI 4)

  Darka e Ramës me deputetët, Rama “frymëzohet” nga Ollga. Komisioni Europian rekomandoi sot edhe një herë hapjen pa kushte të negociatave me Shqipërinë.Deputetët e PS-së ishin mbrëmë në një darkë në vilën 31, apo vilën e Enverit, sic njihet që nga koha e diktaturës. Kryeministri Rama i kishte ftuar...
 • STOP – EMISIONI 192 (SEZONI 4)

  Midhje me hepatit A nga Greqia, në Shqipëri asnjë njoftim. Në protestën e fundjavës së opozitës, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, kishte veshur një bluzë me mbishkrimin “Here I am”, një këngë e njohur e grupit muzikor Scorpions.Në qershor 2017, emisioni “Stop” transmetoi kalvarin e familjes Kokalari, që i...
 • STOP – EMISIONI 191 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një qytetar është filmuar duke kaluar trafikndaren e autostradës në Kavajë, edhe pse mbikalimi është shumë pak metra më larg.Një e moshuar në Gjermani, shfaqet duke ecur me patina në rrugë. Në Tiranë, një i ri është filmuar duke kryer nevojat personale në një lullishte.Tubat...
 • STOP – EMISIONI 190 (SEZONI 4)

  24 maji i Kongresit të Përmetit dhe situata politike sot. Sic është bërë traditë, shumë prindër kanë filmuar fëmijët e tyre, duke kërcyer bashkë me “fllonxat” e emisionit “Stop” në nisje të programit. Një ditë para protestës së rradhës të opozitës, Renaldo u është drejtuar qytetarëve, duke marrë shkas...
 • STOP – EMISIONI 189 (SEZONI 4)

  Shembet komisariati numër 6, ishte përuruar nga Lleshi në 11 janar. Në parlament u betuan sot dy deputetë të tjerë nga rradhët e opozitës. KQZ-ja vendosi sot rrëzimin e kërkesës së PD-LSI-së për regjistrimin e anëtarëve në komisionet e administrimit zgjedhor. Komisariatit numër 6 në kryeqytet i ka rënë...
 • STOP – EMISIONI 188 (SEZONI 4)

  Rinas, punonjësit e doganës zhvasin qytetarin, që kthehej nga SHBA. Studentët janë rikthyer sot në protestë para ministrisë së arsimit, me 14 kërkesa. Ata thonë, se “Pakti për Universitetin” nuk i plotësoi anagzhimet.Një qytetar, që po kthehej nga SHBA përmes aeroportit të Rinasit, ka sjellë me vete edhe një...
 • STOP – EMISIONI 187 (SEZONI 4)

  Grabitje qytetaresh nga Rinasi ne organet e drejtesise! Ditën e djeshme ranë në pranga dy punonjës të ngarkim-shkarkimit në aeroportin e Rinasit, pas denoncimeve të disa qytetarëve, që u mungonin para e sende personale nga valixhet.Edhe në “Stop” kanë ardhur ankesa në këtë drejtim.Pak ditë më parë, emisioni “Stop”...
 • STOP – EMISIONI 186 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Shtrati i lumit Erzen është i mbushur më plehra të hedhura pa kujdes. Një qytetar ka blerë oriz italian ekstra, por ka filmuar mizat, që ecin në të.Në një foto tregohet një domate e një patëllxhan të defirmuar, me gjasë nga përdorimi pa kriter i...
 • STOP – EMISIONI 185 (SEZONI 4)

  Dita kundër homofobisë, po si e mendojnë shqiptarët?! Sot është ditë kundër homofobisë, që do të thotë të drejta të barabarta për homoseksualët.Renaldo u është drejtuar qytetarëve me pyetjen : A jemi të gatshëm të pranojmë njerëz, që pëlqejnë të tjerë brend gjinisë? Mos vallë ngaqë nuk pranojmë homoseksualët,...
 • STOP – EMISIONI 184 (SEZONI 4)

  Divorce “alla shqiptare”, nënat nuk takojnë dot fëmijët e tyre. Xhevahire Mehmeti nga Peqini tregon se ka qenë e martuar prej 11 vitesh, martesë nga e cila erdhën në jetë 3 vajza. Xhevahirja u divorcua nga i shoqi dhe gjykata ia njohu kujdestarinë bashkëshortit. Prej shumë kohësh, ajo nuk...
1 2 3 40
Emisione