Kategoria : STOP

 • STOP – EMISIONI 144 (SEZONI 4)

  Betohen 3 deputetë të LSI, qëllohet me bojë Ralf Gjoni, protesta vijon. Sot në Parlament u betuan 3 deputetë të rinj të LSI-së, ndërsa jashtë dyerve të kuvendit, opozita zhvilloi protestën e rradhës.Në seancë mungoi kryeministri Rama, ndërsa protestës i mugoi kreu demokrat Basha, që ndodhet për një vizitë...
 • STOP – EMISIONI 143 (SEZONI 4)

  Autostrada “lahet” me qumësht/ Meta gati të bëjë harakiri. Fermerët në Lushnje protestuan sërish sot, kundër vendimit për uljen e TVSH-së për kompensimin e tyra nga 20% në 6%. Po kështu agropërpunuesit për dy vendosën të mos furnizojnë dyqanet me produkte bulmeti.Presidenti Meta u shpreh nga Pogradeci, se eshtë...
 • STOP – EMISIONI 141 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një mësues u ka dhënë nxënësve detyrë një tabelë numerike të një jashtëtokësoir, së cilës nuk i kuptohet qëllimi.Në redaksi kanë mbërritur disa video të fëmijëve që kërcejnë me fllonxat e “Stop”. Në një foto tregohen kushtet e punës të munguara në vend. Lumi Vjosa...
 • STOP – EMISIONI 140 (SEZONI 4)

  Deputetët “tradhtarë” të listave, që bënë betimin. Në prag të protestës së rradhës të opozitës shqiptare,Renaldo u është drejtuar qytetarëve, për t’i pyetur për deputetët “tradhëtarë”, që bënë betimin dhe morën mandatin në parlament.Ata u përzgjodhën nga krerët e partive, të cilët menduan, se nuk do t’u vinte rradha...
 • STOP – EMISIONI 139 (SEZONI 4)

  Dita e verës, festë në Elbasan, kryeqytetin e 14 marsit. Dita e verës është festuar sot në Elbasan. Gazetarja e emisionit ‘Stop” ishte në kryeqytetin e kësaj feste, ngaku solli detajet më pikante. Vec kësaj, grupi i xhirimit të “Stop” organizoi edhe miss ballokumin, për atë që hëngri më...
 • STOP – EMISIONI 138 (SEZONI 4)

  Protesta e fermerëve: hedhin mollët e derdhin qumshtin në rrugë. Kreu demokrat Lulzim Basha ishte në Peshkopi, ngaku ftoi banorët e këtij qyteti, që t’i bashkohen në Tiranë në protestën e 16 shkurtit. Fermerë e tregtarë ngritën zërin për mungesën e fuqisë blerëse. Madje disa prej tyre hodhën në...
 • STOP – EMISIONI 137 (SEZONI 4)

  Ditë dimri apo vere? PD përjashton Rudina Hajdarin. Festimet e ditës së verës u shtynë për të dielën e 17 marsit, për shkak të reshjeve të shiut, që priten këtë të enjte.PD ka vendosur përjashtimin e deputetes Rudina Hajdari, pasi kjo e fundit, në kundërshtim me vendimin e partisë,...
 • STOP – EMISIONI 136 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një mjeke është filmuar duke marrë para nga një paciente. Gjobat e bashkisë për parkim shpesh janë me dy standarde. Në korcë është montuar një tabelë test, që lexon, se të ka dalë lotaria amerikane. Një video tregon, sesi shkulen mimozat në qendër të Tiranës,...
 • STOP – EMISIONI 135 (SEZONI 4)

  Rroftë 8 marsi! Gratë vërshojnë nëpër rrugë për festë. Sot është 8 marsi dhe festën e gruas e urojnë në nisje të emisionit edhe Saimiri e Genti.Gazetarja e emisionit “Stop”, ka realizuar intervista me humor me gra, që festojnë në rrugë e restorante. Në ditën e 8 marsit, gratë...
 • STOP – EMISIONI 134 (SEZONI 4)

  7 marsi i mësuesve mes luleve, por nuk munguan edhe objektet materiale. Sot në të gjithë vendi festohet dita e mësuesit. Të gjithë nxënësit u janë drejtuar shkollave me tufa lulesh nëpër duar. Por nuk kanë munguar edhe dhuratat materiale. Kamera e “Stop” ka fiksuar edhe fëmijë, që për...
 • STOP – EMISIONI 133 (SEZONI 4)

  Vlorë, postieri vjedh 100 milionë lekë energji e pensione, qytetarët debitorë. Nuri Memo, nga fshati Ceprat i Vlorës ankohet në “Stop” se postieri, tek i cili paguante energjinë elektrike, i ka vjedhur pagesat duke e lënë debitor, megjithëse ka paguar të gjitha detyrimet. Veç kësaj, postieri Aranit Kojdheli, i...
 • STOP – EMISIONI 132 (SEZONI 4)

  Ylli Shehu bëhet deputet, Basha heq dorë nga të kënduarit. Sot në Tiranë u mbajt sërish edhe seancë parlamentare edhe protestë në ambientet e jashtme të Kuvendit. Në parlament bënë betimin 4 deputetë të rinj nga listat e LSI-së, mes të cilëve edhe këngëtari Ylli Shehu.Nga ana tjetër, jashtë...
 • STOP – EMISIONI 131 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Të rinjtë e LSI-së kanë publikuar një video, ku tregojnë, sesi protestuesit mund të mbrohen nga gazi lotsjellës, në protestën e nesërme. Rama gjatë Samitit të Diasporës, ditën e premte, iu përgjigj me “lovë you too”, thirrjes së një pjesëmarrësesje në sallë më “I love...
 • STOP – EMISIONI 130 (SEZONI 4)

  Thirrja e ndërkombëtarëve dhe mendimi i qytetarëve për politikën. Me tinguj pranverorë nis emisioni i sotëm, i pari për muajin mars. Renaldo u është drejtuar qytetarëve, duke i pyetur, se cfarë kanë parasysh ndërkombëtarët, kur kërkojnë nga politika shqiptare pjekuri politike e përgjegjshmëri kombëtare.Këto ditë, kur opozita ka dorëzuar...
 • STOP – EMISIONI 129 (SEZONI 4)

  “Tkurren” burrat, Flenkeshtain i zhgënjyer me Monika Kryemadhin. Një studim i INSTAT bën me dije, se në vitin 2061 në Shqipëri do të ketë 78 burra për 100 gra. Shkak për këtë raport shihet të jetë emigrimi.Një video nga Kruja tregon, sesi një grua ushtron dhunë fizike ndaj burrit.Delegacioni...
 • STOP – EMISIONI 128 (SEZONI 4)

  Gjykata e Elbasanit fut ujë/ Shqipëria më e pasigurta në rajon. Në redaksinë e “Stop” ka mbërritur një video, që tregon godinën e re të Gjykatës së Elbasanit, që kullon ujë, që pritet me kova. Një studim i fundit i “Global Financë” e klasifikon Shqipërinë, si vendin e fundit...
 • STOP – EMISIONI 127 (SEZONI 4)

  Seancë parlamentare dhe protestë “last minute”. Paraditen e sotme Kuvendi njoftoi mbajtjen e seancës plenare, që nuk u mbajt të enjten e kaluar, për shkak të protestës.Por në orën 17.00 edhe Partia Demokratike njoftoi mbajtjen e protestës, për të moslejuar punime normale të parlamentit. Rusja mashtruese, menaxhere e agjensisë...
 • STOP – EMISIONI 126 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një mësuese kimie bën video selfie në klasë, ndërsa realizon një eksperiment gjatë orës së mësimit. Një makinë është fotografuar duke ecur kundravajtje në autostradë.Serumi është ngitur me ngjitës në krahun e një të sëmuri. Në Shkodër një qytetar që ecën me bicikletë po transporton...
 • STOP – EMISIONI 125 (SEZONI 4)

  Tenderi i autobusëve, bashkia Durrës injoron vendimin e Gjykatës. Në mesin e janarit emisioni “Stop” trajtoi rastin e tenderit të autobusëve në bashkinë e Durrësit. Bashkia kishte skualifikuar pa të drejtë kompaninë “Vata trans” , ndërsa gjykata administrative Durrës në 5 shkurt kërkoi rishikim të procedurës së tenderit.Klodian Vata,...
 • STOP – EMISIONI 124 (SEZONI 4)

  Protesta para parlamentit, opozita dorëzon mandatet. Deputetët e opozitës dorëzuan sot mandatet, ashtu sic kishin paralajmëruar.Gjatë një proteste para parlamentit, deputetët e opozitës folën për aktin e paprecedent e më pas iu drejtuan ambienteve të kryesisë së kuvendit, ku bënë zyrtar aktin e dorëheqjes nga mandati.Në fund kreu demokrat...
Emisione