Kategoria : STOP

 • STOP – EMISIONI 183 (SEZONI 4)

  Yzberisht, pallati pa parmakë në shkallë e pa ashensor prej disa vitesh. Asllan Himallari, administrator i një pallati me 4 hyrje në Yzberish denoncon faktin, se rreth 180 familje dhe 60 biznese në këte pallat, vuajnë mangësi të tilla si :mungesa e parmakëve të shkallës, dyert e pallateve të...
 • STOP – EMISIONI 182 (SEZONI 4)

  Video e rrallë, kur kryeministri Majko provonte gjellën e spitalit. Disa qytetarë kanë sjellë në redaksinë e “Stop” video, ku tregohet cilësia e ushqimit në ambientet e spitaleve. Mish i kalbur e mollë të prishura, janë ato, që u ofrohen pacientëve në regjim spitalor. Emisioni “Stop” ka nxjerrë nga...
 • STOP – EMISIONI 181 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Bashkia e Bulqizës ka investuar plot 130 milionë lekë në një rrugicë të ngushtë. Në Divjakë plehrat digjen në mes të ditës, duke krijuar një ndotje të madhe. Në rrugën Durrës-Plepa krijohet një super tym nga djegia e mbetjeve e gomave. Cezma pranë një wc-je,...
 • STOP – EMISIONI 180 (SEZONI 4)

  Nga protesta në protestë…, po cfarë kemi fituar?! Nesër opozita mban protestën e rradhës kundër qeverisë dhe mbajtjes së zgjedhjeve lokale në 30 qershor me Edi Ramën kryeministër.Renaldo u është drejtuar qytetarëve me pyetjen: a quhemi ne popull protestues dhe cfarë kemi fituar me protesta në disa dekada tranzicion....
 • STOP – EMISIONI 179 (SEZONI 4)

  Sarandë, ekspertja nuk ndan pronën: humb ana funksionale! Sot është dita e Europës dhe në vend nuk kanë munguar aktivitetet për këtë ditë. Jokida Mati, nga fshati Piqeras në Sarandë,ka denoncuar në “Stop” një padrejtësi prone, të bërë nga daja i së ëmës.Ekspertja, Fjoralda Hysi, i ka caktuar 13...
 • STOP – EMISIONI 178 (SEZONI 4)

  Kartonë të kuq jashtë parlamentit dhe një refuzim mandati brenda tij. Të rinjtë e PD dhe LSI u mblodhën sot para parlamentit me flamujt e vendeve të BE-së dhe kartona të kuq, për të treguar, se Bashkimi Europian ka refuzuar dhe ndëshkuar qeverinë shqiptare.Në sallën e parlamentit u betuan...
 • STOP – EMISIONI 177 (SEZONI 4)

  Këngë për Enver Hoxhën në shi, si e përkujtuan 5 majin veteranët. Sot nisi shpallja e fituesve për qytetarët, që kanë aplikuar për lotarinë amerikane. Të dielën u përkujtua 5 maji, dita e dëshmorëve. Megjithë kushtet e papërshtatshme të motit, veteranët dhe nostalgjikët e komunizmit, si cdo vit vizituan...
 • STOP – EMISIONI 176 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Qytetarët kanë sjellë në redaksinë e “Stop” pamje të përmbytjeve në rrugën “Vlorë-Skelë”. Uji u ka hyrë edhe në shtëpi banorëve të qytetit bregdetar.Në Kukës rrugët janë të mbushura më plehra, që janë hedhur ngado.Në Shkodër, pranë shkollës “Arben Broci” kazanët e plehrave janë të...
 • STOP – MISIONI 175 (SEZONI 4)

  Opozitarët paralajmërojnë një ’97-të të dytë?! Shumë prindër kanë sjellë sërish video të fëmijëve të tyre, që kërcejnë e argëtohen me nisjen e emisionit “Stop” dhe performancën e fllonxave tona.Renaldo u është drejtuar qytetarëve, duke i pyetur, nëse kanë frikë, se mund të përsëritet një 97-të e dytë, sic...
 • STOP – EMISIONI 173 (SEZONI 4)

  Nga parada e 1 majit, në indiferencën e sotme të ditës së punëtorëve. Sot është 1 maji, dita ndërkomëtare e punëtorëve. “Stop” sjell në vëmendje mënyrën, sesi festohej kjo ditë në kohën e diktaturës më parada e parakalime festive para tribunës së udhëheqjes. Por sot edhe përkujtimi i 1...
 • STOP – EMISIONI 172 (SEZONI 4)

  Loja me vezët e pashkës/ stinë zgjedhjesh në Shqipëri e Europë. Ditën e djeshme mediat transmetuan pamjet e takimit Vucic-Mogherini, që vec të tjerash, thyen edhe vezët e Pashkës.Sot dy muaj nga zgjedhjet lokale, partitë opozitare, që nuk janë regjistruar në proces, takuan presidentin Meta në përpjekje për të...
 • STOP – EMISIONI 171 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një video tregon kushte skandaloze të konsultës së grave në Elbasan. Mbeturinat hidhen vend e pa vend, përgjatë rrugës Martanesh-Bulqizë. Një qytetar në Vlorë është fotografuar, teksa ka hedhur në kurriz një sasi mishi.Në Vlorë skrapi nxirret me makineri të rënda. Janë këto disa nga...
 • STOP – EMISIONI 170 (SEZONI 4)

  Vlorë, fiton dëmshpërblimin, por përmbarimi nuk e ekzekuton. “Stop” ka udhëtuar drejt Vlorës, në lagjen “10 korriku”, për një problem të zonjës Feride Dini.Në vitin 2012 pronarët e truallit kërkuan lirimin e tokës, ku kishin ndërtuar 6 familje.Një prej tyre ishte dhe Feride Dini, e cila iu drejtua gjykatës...
 • STOP – EMISIONI 169 (SEZONI 4)

  Policë cekë në bregdet dhe grimca humoristiko-politike…?! Ambasadori çek në Shqipëri tha sot, se këtë verë tre patrulla policie nga Çekia, do të patrullojnë në Vlorë dhe zona të tjera bregdetare, për shkak të shtimit ë numrit turistëve cekë në vendin tonë. Të rinjtë e PD-së dhe LSI-së protestuan...
 • STOP – EMISIONI 168 (SEZONI 4)

  Binjaket shqiptare ngrenë në këmbë Italinë/ Patozi si Ronaldo. Dy binjake shqiptare, Ina dhe Serena Sinani, kanë marrë pjesë në spektaklin “Voice of Italy”, duke ngritur jurinë në këmbë, pas përformancës së tyre me këngën rep “Shumë pis”.Nesër mblidhet parlamenti në seancë plenare, ndërsa opozita ka menduar një tjetër...
 • STOP – EMISIONI 167 (SEZONI 4)

  Demagogjia e udhëtimit me libër/ përbetimi bindës Kryemadhit. Nisma e ministres së kulturës Elva Margariti, që në Ditën Ndërkombëtare të Librit, do të udhëtohej falas në autobusët urbanë të kryeqytetit, nuk ka gjetur zbatim. Gazetarët e “Stop” provuan të udhëtojnë me libër në vend të biletës, në linjën e...
 • STOP – EMISIONI 166 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një pamje e Butrinit tregon dhera e shkatërrime në një vend, që duhet të ishte krenaria e shqiptarëve.Në autobusin e linjës Hamallaj-Durrës, qytetarët janë detyruar të hapin cadrat, pasi mjeti i transportit e fut shiun brenda. Banorët në Shkopet kanë improvizuar mjete lundruese, për të...
 • STOP – EMISIONI 165 (SEZONI 4)

  Vjedhja e bankave me devizën: të pasurohemi si politikanët?! Është kthyer tashmë në traditë, që fëmijët argëtohen e kërcejnë me emisionin “Stop” e koreografinë e “fllonxave” tona. Edhe sot disa prindër kanë sjellë në redaksinë tonë videot e fëmijëve të tyre duke u përpjekur të sinkronizohen me kërcimin hyrës...
 • STOP – EMISIONI 164 (SEZONI 4)

  Shqipëria humb 7 vende për lirinë e medias. Raporti i indeksit Botëror të Lirisë së Medias, të organizatës “Reporterët pa kufij”, e rendit Shqipërine në vendin e 82, duke humbur 7 pozicione nga viti i kaluar. Dokumenti për vendin tone nis me konkluzionin: “Rruga për në BE është e...
 • STOP – EMISIONI 162 (SEZONI 4)

  Komisioni i Prokurimit Publik anulon tenderin e stadiumit Prrenjas. Pak muaj më në emisionin “Stop” u trajtua problematika e stadiumit të Përrenjasit, një investim 1 miliardë lekë i qeverisë shqiptare. “Domosdova” është në kategorinë amatore, megjithatë qyteti do të ketë një stadium me 500 vende. Kryetarja e bashkisë, Miranda...
Emisione