Kategoria : STOP

 • STOP – EMISIONI 161 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një kamarier në një nga lokalet zonën e parlamentit, ka vënë kundragaz për t’u mbrojtur nga gazi lotsjellës, gjatë protestës së të shtunës, organizuar nga opozita. Në Portin e Durrësit ka rradhë të gjata të kontenierëve, që presin të kalojnë në skaner. Spitali infektiv i...
 • STOP – EMISIONI 160 (SEZONI 4)

  Serbja ia merr këngës shqip. Nesër pasdite mbahet protesta e paralajmëruar e opozitës. Shumë fëmijë janë filmuar nga prindërit e tyre, duke kërcyer me siglën hyrëse dhe baletin e emisionit “Stop”.Një qytetare serbe është filmuar në automjetin e saj, duke kënduar këngë shqiptare të Resmie Osmanit. Një i huaj...
 • STOP – EMISIONI 159 (SEZONI 4)

  Si transportohen paratë në Rinas dhe zhvillime të tjera…?! 34 vjet më parë, në 11 prill 1985 u nda nga jeta diktatori i regjimi komunist Enver Hoxha.Sot në parlament u betuan 3 deputetë të rinj të Partisë Demokratike, ndërsa jashtë të rinj të forumit rinor të partisë Demokratike kishin...
 • STOP – EMISIONI 158 (SEZONI 4)

  Grabitja në Rinas, ja si kontrollohen qytetarët në aeroporte. Një ditë pas grabitjes spektakolare në aeroportin e Rinasit të disa milionë Eurove, kompania Austrian Airlines vendosi të mos transportojë më para nga Shqipëria. Emisioni “Stop” sjell një video, ku duket, sesi kontrollohen pasagjerët në aeroporte në vende të tjera....
 • STOP – EMISIONI 157 (SEZONI 4)

  Kontrolli i befasishëm i Braces dhe pasoja e reformës së fundit në arsim. KQZ i dha sot 2 deputetëve të tjerë të PD-së, duke e kaluar numrin 100 të të zgjedhurve në parlament.KLP shkarkoi sot nga detyra kreun e Prokurorisë së Sarandës Edison Ademi, por ky i fundit kundërshtoi,...
 • STOP – EMISIONI 142 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Rrethrrotullimi i Babrrusë është i mbsuhur me arka me fruta-perime, që shndërrohen në rrezik për aksidente, nëse automjetet ndalojnë për të blerë aty. Në kazanët e mbeturinave janë hedhur kuti të tëra me medikamente të skaduara, duke vënë në rrezik shëndetin e banorëve.Reparti Renea është...
 • STOP – EMISIONI 155 (SEZONI 4)

  “Lumturia” e pensionistëve për shtesën e “bollshme” të pensionit. Shumë fëmijë, sic është bërë tashmë traditë, janë filmuar nga prindërit e tyre, duke kërcyer e duke u argëtuar me siglën e baletin në nisje të programit. Renaldo u është drejtuar pensionistëve me pyetjen, se cfarë do të bëjnë me...
 • STOP – EMISIONI 154 (SEZONI 4)

  Shqiptarët kalojnë 20-30 vjet në dembelizëm të plotë?! Sot në Beograd u nënshkrua marrëveshja për roaming ballkanik, apo tarifë zero telefonike për vendet e rajonit tonë.Në një studim të Bankës Botërore rezulton, se banorët e Ballkanit dhe Shqipërisë shpenzojnë 20 deri në 30 vjet të moshës aktive në dembelizëm...
 • STOP – EMISIONI 153 (SEZONI 4)

  Ironia e Ramës për opozitën dhe një deklaratë aktuale e Topallit. Ditën e sotme parlamenti u mblodh në seancë plenare, ndërsa opozita protestoi jashtë Kuvendit. Protesta u drejtua nga forumet rinore të PD e LSI dhe në të u shfaq edhe Monika Kryemadhi, por jo Lulzim Basha, i cili...
 • STOP – EMISIONI 152 (SEZONI 4)

  Vjedhja e celularit në autobus, Stop e gjen e ia kthen të zotit. Pak ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi ankesën e qytetarit Altin Dajlani. Dajlani tregoi vjedhjen e celularit në linjën e autobusëve Kristal-Babrru. Bëri kallëzim në komisariatin numër 3, por as pas 6 muajsh nuk mori një...
 • STOP – EMISIONI 151 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një fëmijë i vogël është filmuar në timon në linjën Tiranë-Lezhë. Në Derven Fushë-Krujë inertet merren ditën për diell, duke mos pyetur për ligje e grryerjen e lumenjve. Po në Fushë-Krujë mbetjet digjen, duke krijuar tym e duke ndotur mjedisin. Tabela e rrugës “Kadri Roshi”...
 • STOP – EMISIONI 150 (SEZONI 4)

  Cfarë të bëjmë, që ta kemi në terezi?! Shumë prindër kanë filmuar fëmijët e tyre, duke kërcyer e duke argëtuar me koreografinë e fllonxave të “Stop”-it. Renaldo u është drejtuar qytetarëve me pyetjen : cfarë duhet të bëjnë njerëzit, që ta kenë në terezi? Shumica e kanë lidhur këtë...
 • STOP – EMISIONI 149 (SEZONI 4)

  Betime në parlament dhe protestë jashtë tij, parlamenti bëhet 99-ësh. Ditën e sotme u mbajt sërish seanca e rradhës e parlamentit, ndërsa jashtë kuvendit opozita ka vijuar ritualin e protestave.Numri i deputetëve ka arritur në 99, duke kaluar cdo shumicë për cdo lloj votimi, ligji, kushtetute apo presidenti.Nga ana...
 • STOP – EMISIONI 148 (SEZONI 4)

  Si vidhet celulari në autobusin urban. Këtë të mërkurë nuk mungoi takimi i përjavshëm i kryeministrit Rama me portalin e bashkëqeverisjes.Mes atyre, që kishin kërkuar ndihmë, ishte edhe një e re nga Vlora, që nuk e kthenin në punë në Ministrinë e Turizmit, edhe pse kishte fituar të drejtën...
 • STOP – EMISIONI 147 (SEZONI 4)

  Bejtja e Shpëtim Gjikës/ Shkeljet në emërimin e Majlind Shkirës. Partia Socialiaste mbajti në fundjavë kongresin e rradhës, por në të nuk ishte ftuar ish-kryebashkiaku i Vlorës Shpëtim Gjika. Ky i fundit i kishte kushtuar një bejte faktit, që nuk mori pjesë në aktivitetin e rilindasve.Pak ditë më parë,...
 • STOP – EMISIONI 146 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Disa fëmijë janë filmuar nga prindërit e tyre, duke kërcyer me balerinat e emisionit “Stop”. Fabrika e peletave në Maliq nxjerr një sasi të pabesueshme tymi, duke ndotur ambientin. Në bregun e lumit Erzen janë hedhur mbetje, përfshirë kuti kartoni e plastike. Në fshatin Arrës...
 • STOP – EMISIONI 145 (SEZONI 4)

  Shkodër, Stop pajis tregtarët e makinave me targa prove. Sot në vend festohet dita e Sulltan Norvruzit. Renaldo u është drejtuar qytetarëve, duke i pyetur, se cfarë duhet të bëjë njeriu, që ta ketë në terezi? Shumica e banorëve të Tiranës, e lidhin “terezinë” me gjendjen ekonomike, nga e...
 • STOP – EMISIONI 144 (SEZONI 4)

  Betohen 3 deputetë të LSI, qëllohet me bojë Ralf Gjoni, protesta vijon. Sot në Parlament u betuan 3 deputetë të rinj të LSI-së, ndërsa jashtë dyerve të kuvendit, opozita zhvilloi protestën e rradhës.Në seancë mungoi kryeministri Rama, ndërsa protestës i mugoi kreu demokrat Basha, që ndodhet për një vizitë...
 • STOP – EMISIONI 143 (SEZONI 4)

  Autostrada “lahet” me qumësht/ Meta gati të bëjë harakiri. Fermerët në Lushnje protestuan sërish sot, kundër vendimit për uljen e TVSH-së për kompensimin e tyra nga 20% në 6%. Po kështu agropërpunuesit për dy vendosën të mos furnizojnë dyqanet me produkte bulmeti.Presidenti Meta u shpreh nga Pogradeci, se eshtë...
 • STOP – EMISIONI 141 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një mësues u ka dhënë nxënësve detyrë një tabelë numerike të një jashtëtokësoir, së cilës nuk i kuptohet qëllimi.Në redaksi kanë mbërritur disa video të fëmijëve që kërcejnë me fllonxat e “Stop”. Në një foto tregohen kushtet e punës të munguara në vend. Lumi Vjosa...
Emisione