Kategoria : STOP

 • STOP – EMISIONI 123 (SEZONI 4)

  Nga busti i diktatorit te kërpudha e kryeministrisë, bilanci i protestave. 28 vjet më parë, në 20 shkurt 1991 protestat popullore rrëzuan bustin e diktatorit Enver Hoxha. Të shtunën “viktimë” e protestës mbeti kërpudha para kryeministrisë.Nesër opozita ka njoftuar sërish protestë para parlamentit dhe ambasadadorët kanë mësyrë në zyrën...
 • STOP – EMISIONI 122 (SEZONI 4)

  “Luftë” në parlament, po arsenali i rradhës?! Renaldo ka realizuar intervista me qytetarët, ku i pyet, se pas ujit, miellit apo bojës, me cfarë duhet të përplasen e konfrontohen deputetët shqiptarë.Nga ana tjeër, duket se opozita po shkon drejt djegies së mandateve. PD mbledh sot kryesinë e nesër Këshillin...
 • STOP – EMISIONI 120 (SEZONI 4)

  QSUT, autoambulanca ngec që në nisje…?! Këto janë disa nga videot që u transmetuan dhe komentuan në studion e emisionit “Stop”, në rubrikën “Hitparade i absurdit shqiptar” Një sahat, që punon me ajër është video e parë, që shfaqet në emisionin e sotëm. Më pas një autoambulancë, që nuk...
 • STOP – EMISIONI 119 (SEZONI 4)

  14 shkurti, mes festës dhe dhunës ndaj grave. Sot është Shën Valentini, dita e të dashuruarve. Gazetarja e “Stop”, ka realizuar intervista me humor në kryeqytet, e kryesisht në ambientet e kodrave të liqenit, ku të rinjtë kanë dalë të festojnë. Eliverta Palla, banore në Yzberisht denoncon dhunën nga...
 • STOP – EMISIONI 118 (SEZONI 4)

  Bashkia Kamëz shndërron pyllin në zall dhe e jep me qira për stalla. Në nisje të emisionit shfaqet një dokument i taksave absurde në bashkinë e Kamzës.Një grup banorësh të Laknasit, në zonën e quajtur “Plepat e Brukes”, bashkia Kamëz tregojnë, se jetojnë këtu prej 300 vjetësh.Por rastësisht mësojnë,...
 • STOP – EMISIONI 117 (SEZONI 4)

  Basha: Rama do ikë si kryeqen/ Majko distancohet nga shefi. Kreu i PD-së Lulzim Basha ishte sot në Pogradec, në vijim të turit të tij, për të ftuar qytetarët të bëhen pjesë e protestës së 16 shkurtit në Tiranë.Gjatë fjalës së tij, Basha disa herë përmendi, se Rama i...
 • STOP – EMISIONI 116 (SEZONI 4)

  Cmimet e perimeve prekin qiellin. Sipas Instat-it, cmimet e perimeve për muajin janar u rritën me gati 37%, duke shënuar kështu dhe rritjen më të madhe, që nga korriku i vitit 2010.Specialistët thonë, se kjo ka ardhur nga oferta e ulët e tregut vendas, ndërsa produktet e importit kanë...
 • STOP – EMISIONI 115 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Një qytetar është filmuar, teksa vjedh i qetë një bicikletë në vendparkimin e posacëm të tyre.Qendra shëndetësore në Laknas është e rrethuar nga mbetjet. Ambulanca e Zallherrit po bie nga murat e cara, ndërsa përtokë është mbushur me dru për t’u ngrohur. Në tregun e...
 • STOP – EMISIONI 114 (SEZONI 4)

  Parlamenti: Një fantazi për qen, deputete-Nafije e kokëvezë. Seanca e sotme parlamentare kishte sërish debate mes deputetëve të shumicës dhe opozitës. Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, duke iu referuar një statusi të kryeministrit për pedagogët grevistë,foli gjatë mbi konceptin e qenit. Nga ana tjetër Elisa Spiropali u përplas me...
 • STOP – EMISIONI 113 (SEZONI 4)

  Lajme të zymta për qiellin shqiptar/ Shqipëria shton korrupsionin. Nato nënshkroi sot protokollin e pranimit për Maqedoninë e Veriut, pas zgjidhjes së cështjes së emrit me Greqinë.Kryeministri Rama po zhvillon një vizitë zyrtare në Arabinë Saudite. Disa portale zviceriane e turke shkruajnë, se projekti i “Air Albania” ka dështuar....
 • STOP – EMISIONI 112 (SEZONI 4)

  Puthja mes klerikëve, që bëri xhiron e botës, dhe bashkëjetesa jonë fetare. Një puthje e Papës me Imamin islam në Abu Dabi ka bërë xhiron e mediave më të rëndësishme të botës. Në fakt, vlerën e bashkëjetesës fetare, e shpalosën në janar 2015 edhe klerikët shqiptarë, në manisfestimin e...
 • STOP – EMISIONI 111 (SEZONI 4)

  Serbi puth flamurin shqiptar/ asnjë i dënuar për blerjen e votës. Një qytetar serb, Miroljub Petrovic,ka shokuar Serbinë, ndërsa është shfaqur në një video, duke puthur flamurin shqiptar e duke i thurur lëvdata, Gjergj Kastriot Skënderbeut.Pak ditë më parë “Zëri i Amerikës publikoi pjesë nga një dosje hetimore, ku...
 • STOP – EMISIONI 110 (SEZONI 4)

  Hitparade i absurdit shqiptar. Autobusi i Laprakës nxjerr tym të zi. Tubacionet në Ballsh janë shtrirë mbi trotuar. Në Bathore një bicikletë tërheq një ngarkesë të madhe. Palestra e shkollës në Kafaraj i ngjan më shumë një magazine mallrash. Në Fier një makinë transpoprton peshk me portobagazh të hapur....
 • STOP – EMISIONI 109 (SEZONI 4)

  Kazani i “VOA”-s dhe video e “Stop”, që faktoi blerjen e votës. “Zëri i Amerikës” i kushtoi sërish mbrëmë një vend të vecantë, investigimit mbi blerjen e votës në Shqipëri në proceset zgjedhore në Durrës, Kavajë, Lezhë e Peshkopi. Në fakt, që të nesërmen e zgjedhjeve lokale, në 13...
 • STOP – EMISIONI 108 (SEZONI 4)

  Thirrja e Bashës për protestën e 16 shkurtit/ mbikqyrje të burgosurve. Kreu demokrat Basha ka nisur turin e takimeve nëpër rrethe dhe ka kërkuar që në 16 shkurt, në protestën e thirrur nga opozita, populli të rrethojë tradhtinë, hajdutërinë e pashpirtësinë e të tregojë, se Edi Rama ka rënë.Nga...
 • STOP – EMISIONI 107 (SEZONI 4)

  Miliona për telefonat e deputetëve/ zyrtarë të rëndësishëm me dosje. Në 4 vjet deputetët shqiptarë marrin 1 miliardë lekë vetëm për shpenzime telefonike.Cdo deputet merr 170 mijë lekë në muaj, ndërsa krerët e grupeve dhe komisioneve,e kanë tarifën mujore 200 mijë lekë në muaj.Sot kryetarja e Autoritetit të Dosjeve...
 • STOP – EMISIONI 106 (SEZONI 4)

  Ekspozita e Ramës me emrat e ministrave / Vjedhja e armëve në Pashaliman. Gjatë fundjavës kryeministri Rama hapi një ekspozitë me punimet e tij në Berlin. Vec të tjerash, punët kishin dhe emrat e ministrave, apo porositë për të telefonuar sekretarin e përgjithshëm Engjëll Agaci. Renaldo ka pyetur qytetarët,...
 • STOP – EMISIONI 105 (SEZONI 4)

  Me urën e Zall Herrit c’patën? Pret Ministrinë e Mbrojtjes. “Stop” është ndalur në njësinë administrative Zall Herr, në fshatin Pinar, ku ura e këmbësorëve prej 36 vjetësh vetëm arnohet. Ndërkohë prej 6 vjetësh ka nisur ndërtimi i një ure të re. “Ura është ndërtuar në vitin 1983 dhe...
 • STOP – EMISIONI 104 (SEZONI 4)

  Korrupsioni në Ministrinë e Financave, në kërkim Mona Alickaj. Prej dy ditësh emisioni “Stop” ka denoncuar përmes kamerës së fshehtë rastin korruptiv në Ministrinë e Financave. Sot Policia e Tiranës ka deklaruar shpalljen në kërkim për specialisten Mona Aliçkaj. “Paraditen e kësaj të enjteje ka reaguar edhe vetë qytetari...
 • STOP – EMISIONI 103 (SEZONI 4)

  Rama merr detyrën nga Bushati e ia dorëzon Cakajt / Topalli sulmon Bashën. Kryeministri Rama mori sot detyrën e ministrit të jashtëm nga Ditmir Bushati dhe ia delegoi atë zëvendësministrit në detyrë Gent Cakaj. Ky i fundit, shprehu mirënjohjen ndaj kryeministri për besimin, megjithë moshën e tij të re,...
Emisione