Kategoria : STOP

 • STOP – EMISIONI 26

  Rama-Basha, fundjavë mes të rinjve të partisë! Kryeministri Rama gjatë gjithë fundjavës ishte nëpër aktivitete partiake, ku shpërndau tesera partie për anëtarë të rinj.Të dielën në Tiranë, Rama ishte me Pandeli Majkon, me të cilin shkëmbyen edhe batuta. Ndërsa kreu i PD-së Lulzim Basha, gjatë zgjedhjeve në Forumin Rinor...
 • STOP – EMISIONI 25

  Në Tiranë, mes pusetave dhe telave të shtyllave të tensionit! Në këtë pjesë të programit trajohet cështja e pusetave dhe projektit të bashkisë për zgjidhjen e këtij problemi. Më pas një vëzhgim për telat, që varen nga të gjitha shtyllat e tensionit në rrugët e kryeqytetit.   Nëpër radhë...
 • STOP – EMISIONI 24

  Kryeministri Rama në QSUT dhe debati për zjarrëfikëset!  Kryeministri Rama ishte sot në Qendrën Spitalore Universitare, pasi e kishte anuluar këtë vizitë pak ditë më parë në minutën e fundit.Në seancën e sotme parlamentare Rama tha, se kush nuk voton Reformën në drejtësi, do të përvëlohet.Më pas në këtë...
 • STOP – EMISIONI 23

  Në pritje të dekriminalizimit… Le të mbjellim pemë! Ditën e hënë kryeministri Rama ishte prezent në një fushatë për mbjelljen e pemëve në qytetin e Elbasanit pranë lumit Shkumbin.Ky veprim u pasua të martën nga zëvendëskryeministri  Niko Peleshi në Mirditë në anët e Rrugës së Kombit. Stafi i “Stop”...
 • STOP – EMISIONI 22

  Kryeministri Rama, një vizitë e anulluar tek onkologjiku! Kryeministri Rama pritej të shkonte në pavionin e onkologjisë, në QSUT, por kjo vizitë u anulua. Kamera e STOP, ka filmuar përgatitjet, rrethimin e zonës me shirita, por ka marrë dhe zërin e pacientëve që ankohen për mungesë ilacesh. Drejtoresha e...
 • STOP – EMISIONI 21

  Kryeministri Rama në Vlorë, inspekton dhe udhëzon për punimet e rrugës! Kryeministri Edi Rama ishte të shtunën në qytetin e Vlorës, ku inspektoi punimet në rrugën transballkanike. Rama dha udhëzime të arta sesi duhet të jetë rruga, trotuaret, ndricimi dhe pemët.Ndërsa të dielën, shefi i qeverisë vizitoi shtëpinë-muze të...
 • STOP – EMISIONI 20

  Eduart Ndocaj në studion e “Stop”! Fjalë-kyce: Emisioni STOP 29 janar,TV Klan, Saimir Kodra, Gentian Zenelaj, Eduart Ndocaj, “kaubojsi” ne “Stop”, Koco Kokëdhima në Vlorë.. Deputeti i Lezhës Eduart Ndocaj, i ftuar në studion e “STOP” sqaron vizionin e tij mbi drejtimin e mundshëm të Partisë Socialiste.   Me...
 • STOP – EMISIONI 19

  Numri i ministrit Tahiri, si Call Center! Ministri Tahiri deklaroi, se do të publikojë numrin e tij të telefonit në do komisariat dhe postë policie për hallet e popullit. Saimiri dhe Genti improvizojnë një telefonatë për një vjedhje makine. Në një vit janë bërë 200 mijë telefonata në zyrat...
 • STOP – EMISIONI 18

  Qeveria: nga guri i Ramës tek qilimat e Manjanit! Daljet publike të kryeministrit apo ministrave po u ngjajnë  “grimcave humoristike”. Në këtë pjesë të emisionit trajtohet me humor një deklaratë e kryeministrit lidhur me koncesioniet, ku Rama tha : hedh budallai një gur në lumë dhe budallenjtë e tjetrë...
 • STOP – EMISIONI 17

  “Korrupsioni zgjedhor” i ul të gjithë në një tryezë! Këtë të martë aktorët kryesorë të politikës në vend dhe diplomatët e huaj, u ulën në një tryezë diskutimi lidhur me cështjet e korrupsionit zgjedhor. Edi Rama, Ilir Meta, Lulzim Basha, por edhe ambasadori Donald Lu, folën për shqetësimet e...
 • STOP – EMISIONI 16

  Rama-Beqja, investimi në spitalin e Beratit dhe gjendja reale! Në këtë pjesë trajtohen me humor një protestë e një grupi socialistësh para selisë blu, organizuar nga Shkëlqim Meta. Ben Blushi u shpreh më pas, se disa pjesë të PS-së, po jepen me koncension si biznes privat. Shfaqet një video...
 • STOP – EMISIONI 15

  Analfabetë funksionalë dhe shkelës të rregullave të qarkullimit! Një raport i fundit i Bankës Botërore nxjerr në pah, se 60% e shqiptarëve janë analfabetë funksionalë në matematikë. Vec kësaj cështjeje, në këtë pjesë ka edhe një vëzhgim me intervista për këmbësorët që shkëelin rregullat e qarkullimit,në një kohë, që...
 • EMISIONI 14

  21 janari, 5 vjet më pas, LSI-PS – një raport i keqkuptuar?! 5 vjet nga ngjarja e 21 janarit, kryeministri Rama mbajti një takim në selinë e qeverisë me familjarët e 4 viktimave. Rama foli për reformën në drejtësi dhe reformat ekomike, ndërsa familjarët e viktimave vetëm dëgjuan… Sekretari...
 • EMISIONI 13

  Mbrojtje “bilbilfryrësve” të administratës dhe debati mbi koncensionet! Qeveria ka miratuar në fundin e vitit 2015 ligjin për mbrojtjen e “bilbilfryrësve”, apo spiunëve të administratës dhe kompanive private. Po shkojnë drejt mbylljes hetimet për dosjen e Albpetrolit dhe drejtorit Endri Puka, pas kallëzimit të KLSH-së, edhe pse në dokumentin...
 • EMISIONI 12

  Bllofi i mediave ndërkombëtare! Prej disa ditësh disa media ndërkombëtare kanë shkruar artikuj denigrues për imazhin e Shqipërisë. E përditshmja britanike “Daily Mirror” shkroi të dielën, se hashashi i Shqipërisë po furnizon organizatën terroriste ISIS. Ndërsa gazeta italiane “Corriere della sera”, shkruante, se në Shqipëri rekrutohen xhihadistë. Banorët e...
 • EMISIONI 11

  Sa e paguam reklamën për qeverinë në “The economist”? Pak ditë më parë revista britanike “the economist” publikoi një artikull 8-faqësh mbi ecurinë pozitive të reformave në Shqipëri, duke e quajtur vendin tonë, lider në rajon. PD reagoi për keqpërdorim të parave të taksapaguesve. Qeveria bëri një deklaratë, ku...
 • EMISIONI 10

  Menaxherja e miss-eve-mashtruese… Testimi i mjekëve një farsë? Pjesa e parë e emisionit STOP vijon serinë e denoncimeve ndaj menaxheres së miss-eve, që u merrte kandidatëve për konkure 2500 euro dhe nuk u jepte as paratë dhe as faturat me shpjegime. Me pas trajtohet testimi i 1077 mjekëve. Një...
 • EMISIONI 9

  Gjykata e kavajës pak gjyqtarë, shumë cështje! Gazetari i emisioni STOP ka realizuar një vëzhgim në Gjykatën e rrethit të Kavajës, ku rezulton mungesë gjyqtarësh. Nga ana tjetër fluksi i ngjarjeve që shqyrtohen është i lartë, plot 27 procese gjyqësore në ditë….   Menaxhere miss-esh...
 • EMISIONI 8

  Debati për drejtësinë e vlerësimi i Berishës: Vëllezërit armiq po hanë kokat! Politika shqiptare është përfshirë ditët e fundit nga debatet për reformën në drejtësi. I pyetur për situatën ish-kryeministri Berisha tha: Vëllezërit armiq po i hanë kokat njëri-tjetrit. Iu shtoftë oreksi…   Problemet dhe...
 • EMISIONI 7

  Reagimet mbi kameran e fshehtë për inspektorët e IKMT! Pas transmetimit në Stop të datës 11 janar, kryeinspektorja Dallëndyshe Bici shkarkoi nga detyra Aneld Këndezin dhe Bledi Pullazin. Prokuroria nisi hetimet ndaj tyre. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaroi, se përsa i takon reformës në drejtësi, Ramës i ra...
Emisione