Kategoria : STOP

 • STOP – EMISIONI 133

  Kërkesa e pazakontë e hipotës së Devollit: mblidh 70 firma për pronën. Në pjesën e parë të emisionit trajtohet një rast i pazakontë, që ka ndodhur në hipotekën e Devollit. Punonjësit  e këtij institucioni i kanë kërkuar një banori që të mbledhë 70 firma, në mënyrë që hipoteka t’i...
 • STOP – EMISIONI 132

  Video pikante “made in Albania” Një makinë e vendosur shtrembër me kriko. Në spitalin e Vlorës, tabela në sektorin e emergjencës vetëm shqip nuk shkruhet.Lukuni qensh, janë bërë problemi i vazhdueshëm i banorëve dhe kalimtarëve në zonën e ish-parkut të autobusëve në kryeqyet.   E rrallë në Vlorë, ia...
 • STOP – EMISIONI 131

  “Shqipëria ime” vs “Shtëpia e gjetheve” dhe “Bunkart”. Një vëzhgim në Tiranën turistike nxjerr në pah, se mozaiku-simbol i Muzeut Historik Kombëtar, i quajtur “Shqipëria ime” po degradon dhe askush nuk duket të ketë ndërmend të verë dorë mbi të.Po në të kundërt projekte si “Shtëpia e gjetheve” apo...
 • STOP – EMISIONI 130

  E pazakontë në Dibër, arsimtari invalid transferohet në një shkollë të largët. Pjesa e parë e emisionit të sotëm trajton një rast të pazakontë. Gazetarët e “Stop” ishin në Dibër, aty ku arsimtari invalid Rajmond Cani është tranferuar në një zonë të largët. Atij i duhet të ecë cdo...
 • STOP – EMISIONI 129

  Realitete shqiptare “pikante”. Fëmijët e kopshtit numër 6 në kryeqytet janë të detyruar të bashkëjetojnë me zhurmën e një betoniere, që vijon punën e qete cdo ditë aty pranë. Një e moshuar edhe pse me barrelë dhe e pamundur, nuk shtrohet në spital nga ana e personelit të QSUT.Plehrat...
 • STOP – EMISIONI 128

  Rast skandaloz në QSUT, i mituri 4 vjecar infektohet me HIV/AIDS. Një tjetër rast tronditës vjen nga ambientet e QSUT-së. Një nënë i drejtohet emisionit “Stop”, për t’u ankuar për mungesën e ilacit nevirapinë prej 6 muajsh. Por kjo mungesë nxjerr në pah një problem edhe më të rëndë....
 • STOP – EMISIONI 127

  Nga hipoteka e Elbasanit te farmacia, që shet bar… Hipoteka e Elbasanit i shkruan në italisht njoftimet për oraret e hapjes dhe mbylljes. Një dhi udhëton bashkë me të zotin në një automjet.Një shalqi i hapur tregon në zemër të tij, se cfarë hamë. Në një farmaci reklamohet “shesim...
 • STOP – EMISIONI 126

  Lumi i Tiranës dhe komuna Dajt “vendgrumbullim plehrash dhe inertesh”. Lumi i Tiranës prej kohësh është shndërruar në një “kosh të madh plehrash”. Hedhjet e inerteve dhe mbeturinave pa kriter kanë bërë, që banorët të improvizojnë bordura, për të penguar shkarkimin e kamionëve. Edhe pranë komunës së Dajtit hidhen...
 • STOP – EMISIONI 125

  Britania braktisi BE-në, Kombëtarja shqiptare në atdhe.  Këtë mëngjes u mësua rezultati i referendumit britanik për qëndrimin nga BE-së dhë 52% e britanikëve votuan që të linin unionin.Një ditë më parë kombëtarja shqiptare e futbollit mbërriti në atdhe dhe u prit me një ceremonial të vërtetë shtetëror, ku protagonistët...
 • STOP – EMISIONI 124

  KLD përgjigjet për gjyqtaren e Kukësit,-shtëpia pa banjo nëpër gjykata. KLD u përgjigj zyrtarisht për rastin e gjyqtares së Kukësit Drita Veliu, e cila për një periudhë të konsiderueshme ka marrë edhe kemp edhe pagë, në kundërshtim me ligjin.KLD kërkon që Ministri i Drejtësisë të marrë masa për këtë...
 • STOP – EMISIONI 123

  Hipoteka kaotike e Lezhës-qeni ha mish në dyqan. Rradhët dhe mënyra e trajtimit të qytetarëve në hipotekën e Lezhës.Me këtë situatë nis emisioni i sotëm Stop. Më pas pamje, sesi një qen endacak ha mish në n jë dyqan flet më shumë se cdo premtim për masa të marra...
 • STOP – EMISIONI 122

  Pensioni i prapambetur, “Stop” zgjidh rastin e të moshuarit nga Elbasani. Zyber Koci, një i moshuar në qytetin e Elbasanit denoncon në “Stop”, se prej disa vitesh ka fituar me gjyq të drejtën e pensionit si ish-minator, por nuk arrin ta marrë atë. Gazetari i emisionit verifikon situatën dhe...
 • STOP – EMISIONI 121

  “Vende dhe popuj” nga Shqipëria Një video e pazakontë me protagonist një kalë në qytetin e Elbasanit. Situata kaotike dhe aspak higjenike e tregtimit të produkteve në Shkodër.Në Kamëz rradhët e gjata që krijohen për të marrë ndihmën ekonomike, të kthejnë pas në kohën e para viteve 90.Një makinë...
 • STOP – EMISIONI 120

  Zgjidhje dhe ndihma për rastin e Skënder Idrizajt dhe Julianit. Pak ditë më parë “Stop” transmetoi rastin e dhimbshëm të Skënder Idrizajt, i cili rriste i vetëm dhe pa mundësi financiare, 3 fëmijët e tij pas braktisjes së të shoqes. 500 euro dhe 150 kg ushqime janë ndihmat e...
 • STOP – EMISIONI 119

  Kamera e fshehtë për tregtimin e pulave, reagon AKU-ja. AKU merr masa pas transmetimit në “Stop” të mënyrës së transportimit të pulave. Vec kësaj Ministria e Bujqësisë ka njoftuar për një tjetër sëmundje të gjedhit në Turqi,Maqedoni,Serbi,Bullgari e Greqi. Ministria tha, se bëhet fjalë për Dermatozë nodulare dhe kërkoi...
 • STOP – EMISIONI 118

  Mizat mësyjnë MPJ-në, Rama në funksion të gjeneratës tjetër. Në sallën e konferencave për shtyp në MPJ, mizat kishin “marrë kontrollin” në pritje të nisjes së konferencës për shtyp Bushati-Shtajnmajer. Kryeministri Rama përsëriti për të disatën herë, se deri ditën e fundit në detyrë, do të punojë për gjeneratën...
 • STOP – EMISIONI 117

  Kinezët “na këndojnë këngën”, AKU masa për pulat. Në web po qarkullon një version kinez i këngës “Ti më je si një gonxhe”. Në Pukë një shofer është shkarkuar nga detyra “për performancë të dobët”. AKU ka marrë masa, pas kameras së fshehtë të realizuar nga “Stop”, që shfaqte...
 • STOP – EMISIONI 116

  Fundjavë me lule, por e hënë me përmbytje në vend. Lulet dominuan fundjavën në vend, edhe pse në situata të pazakonta. Punonjësi i IT në Ministrinë e Brendshme u paraqit në gjykatë me një valixhe, nga e cila nxorri lule. Kryetari i parlamentit Ilir Meta i dhuroi dje 42...
 • STOP – EMISIONI 115

  Gramsh-Bilisht, spitalet-vendet ku investimet nuk mbërrijë kurrë.  Lagështirë dhe suva të rëna. Kjo është pamja e parë, që ofron spitali i Gramshit.Drejtori i këtij institucioni Qemal Zani pranon, se këtu nuk është vënë dorë, që në vitin 1983, kur është ndërtuar spitali.Vec infrastrukturës, Zani thotë, se i mungojë edhe...
 • STOP – EMISIONI 114

  Makinat e kthyera në wc publike në Portin e Durrësit. Shtetasi Ilirjan Saliasi denoncon në “Stop” dëmtimin e dy automjeteve në ambientet e portit të Durrësit.Saliasi tregon, se i solli makinat nga Anglia, por në maj 2014 kompania Crown Agents i sekuestroi dhe i dërgoi në port.Drejtori i forcave...
Emisione