Kategoria : STOP

 • STOP – EMISIONI 110

  “Stop” zgjidh situatën e ndotjes në Kodër-Kamëz Banorët e ish-repartit ushtarak në Kodër-Kamëz ankohen, se zona ku banojnë është kthyer në vend grumbullimi plehrash. Pas interesimit të emisionit “Stop”, bashkia ndërhyn, duke pastruar zonën në fjalë. Në Selitën e vogël më shumë se 20 familje mbeten pa një strehë...
 • STOP – EMISIONI 109

  Nga “shatrivani” i ri para parlamentit te “shkulja” e shinave… Një “burim natyror” uji është bërë i zakonshëm për sytë e kalimtarëve dhe deputetëve para Parlamentit. Një video amatore tregon, sesi shkulen shinat e trenit, dhe më pas në të njejtin vend kalon treni. Më pas ankesa e qytetarit...
 • STOP – EMISIONI 108

  TVSH- një histori abuzimi, probleme dhe zgjidhje në “Stop”. Naftëtarët e Ballshit protestojnë për mungesën e pagave. Në TVSH në lajmet e mbrëmshme qendrore, zuri vend një speciale mbi “begatinë” në qytetin e Kavajës. Ky transmetim “koicidoi” me dorëheqjen e kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi. Qytetarja Nexhmije Ndroqi dhuroi...
 • STOP – EMISIONI 107

  Gati turizmi “elitar” në Shqipëri! Në pjesën e parë të emisionit trajtohen pamje të pazakonta të hapjes së sezonit turistik në Shqipëri. Në një bregdet duket një kafshë e ngordhur. Bregdeti i Semanit duket i ndotur në mënyrë të frikshme. Njollat e karburantit janë përhapur në ujë, duke e...
 • STOP – EMISIONI 106

  Prag sezoni turistik, shitja e kokoshkave ndalohet në Tiranë por jo në Londër! Pamjet që ofron Shqipëria në nisje të sezonit turistik, nuk duken aspak ndjellëse. Kamera e “Stop” sjell pamje të deles së ngordhur në det. Por kështu ndotja në Seman e shkaktuar pak ditë më parë nga...
 • STOP – EMISONI 105

  Video virale të trajtuara në “Stop”. Në pjesën e parë të emisionit trajtohen disa video virale si qeni me macen, kockat e hedhura si në Sahara, uji si shatrivan në rrugë,autobuzi urban që nxjerr tym të zi, duke ndotur mjedisin, një doktor në Pogradec që kontrollon bajamet e disa...
 • STOP – EMISIONI 104

  Reforma në drejtësi si lufta e gjelave- Lefter Koka “jashtë kohe”! Mediat njoftuan sot, se në Bienalen e Venezias një ndër këngët përfaqësuese të iso-polifonisë shqiptare mban tekstin e ish-ministrit grek të financave Jani Varufakis. Debati për reformën në drejtësi po i ngjan cdo ditë “luftës së gjelave”. Ministri i...
 • STOP – EMISIONI 103

  Shkodër, gjobë abuzive për mungesë të tahografit! Mediat raportuan se në 3-mujorin e parë shpenzimet e qejfit u rritën me 62%. Në kryeqytet kopshtet po i nënshtrohen rikonstruksionit, duke bërë që në shumë prej tyre të ketë mbipopullim. Prindër e fëmijë ankohen dhe thonë, se nuk dinë se kur...
 • STOP – EMISIONI 102

  Shoqëria civile në tubim solidariteti për fëmijët jetimë Saimir dhe Genti zhvillojnë një dialog, duke përdorur emra të ndryshëm e duke bërë ironi me procesin e formularëve të dekriminalizimit, që kanë nxjerrë me disa identitete deputetë e kryebashkiakë. Gjatë fundjavës Aleanca Kuq e Zi dogji në koshin e plehrave...
 • STOP – EMISIONI 101

  Si u zgjidh problemi i Sanijes, sanitarja-“bojaxhie” në shkollën e Kodër-Kasharit.  “Stop” denoncoi disa ditë më parë se Lavdie Lleshi, sanitare gjithë jetën në shkollën “Mustafa Lleshi” në Kodër Kashar,  ishte emëruar bojaxhie. Ajo nuk pranoi të firmoste një kontratë të tillë absurde, duke rrezikuar të mbetej e papunë....
 • STOP – EMISIONI 100

  Dita e jetimëve, abuzimi në Shtëpinë e fëmijës Sarandë! Pensionisti nga Tirana Maliq Xhafa jep 31 pako me ilace për dy të rinjtë vëlla e motër Emigena dhe Egledis Mukollari, që vuajnë nga një sëmundje e rrallë e lodhjes së muskujve. “Stop” sjell të tjera detaje nga abuzimi në...
 • STOP – EMISIONI 99

  Basha dhe drafti i Reformës në Drejtësi-Rama dhe zbulimi për ngritjen e flamurit! Kryeministri Rama ishte në Novoselë, për të shpëndarë ceqet për të dëmtuarit nga përmbytjet. Mes te tjerave Rama tha, se Vlora është dhe atdheu i padurimit, ndaj dhe flamuri i pavarësisë u ngrit në Vlorë.Kreu i...
 • STOP – EMISIONI 98

  Ura e Zvërnecit në gjendje të mjerë – Dherat tek Teg filmuar me dron! Në shtator të vitit 2015 kreu i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli premtoi rregullimin e Urës së Zvërnecit. Por sot në prag të sezonit turistik ura është sërish në të njëjtën gjendje të mjeruar. “Stop”...
 • STOP – EMISIONI 92

  Rama në Bradashesh ose cirku në fshat… Këto ditë në ambientin politik në vend ka dominuar debati mbi një pajisje që opozita pretendon, se është marrë në mënyrë të paligjshme nga ministria e brendshmë për përgjime.Kryeministri Rama ishte në Bradashesh, për të shpërndarë certifikata pronësie për tokat bujqësore dhe...
 • STOP – EMISIONI 96

  Video pikante nga “Stop”! Në rrugën “Teodor Keko” dëgjohet “muzika” e këngës së bretkosave. Më pas një video, ku shfaqet një kllockë me zogun e saj mbi kurriz. Telat mes pemëve mund të shkaktojnë një tjetër incident si ai i pemës, që ra në QSUT. Shtyllat e korentit janë...
 • STOP – EMISION 95

  “Stop” zgjidh pensionin e Bukurie Nelit! Bukurie Neli ka punuar në repartin ushtarak të Burrelit, por për vitet 94-97 nuk i janë derdhur sigurimet dhe për pasojë nuk mund të plotësojë kushtet e pensionit. Bukuria ka fituar gjyqet, por nuk arrin të bëjë të mundur ekzekutimin e vendimit. Pas...
 • STOP – EMISIONI 94

  Rama: perversitet të thuash buka e para- Ndryshon projekti i stadiumit?!  Parlamenti u mblodh sot në seancë plenare dhe si zakonisht nuk munguan debatet dhe detajet pikante. Kryeministri Rama mori pjesë në Akademinë politikë të PS-së, ku shpjegoi, se të thuash buka është e para, pastaj vijnë mendja e...
 • STOP – EMISIONI 93

  Reforma apo refreni i drejtësisë! Ambasadorët Donald Lu dhe Romana Vlahutin ishin sot pjesë e mbledhjes së grupit parlamentar demokrat. Diplomati amerikan Lu tha, se shpreson që PD të jetë pjesë e rëndësishme e reformës, sic ka qenë gjatë historisë 25 vjecare post-komuniste. Pas mbledhjes foli edhe Basha i...
 • STOP – EMISIONI 91

  Koço Kokëdhima pa mandat! Ish-deputeti Koco Kokëdhima ka bërë një mesazh në Facebook, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, që i hoqi atij mandatin. Kokëdhima u thotë mbështetësve, se do të vazhdojë të punojë për ta dhe ky është vetëm fillimi.    Sa kushton diploma e anglishtes për master apo...
 • STOP – EMISIONI 91

  Siguria rrugore që merr jetë njerëzish! Gjykata Kushtetuese mori vendimin për heqjen e mandatit për deputetin Koco Kokëdhima, pasi ka përfituar para publike, kur ishte zgjedhur anëtar i parlamentit. Mungesa e sigurisë në rrugë dhe konkretisht e trafik-ndarëseve vlerësohet ndër shkaqet, që coi në humbjen tragjike të jetëve të...
Emisione