Kategoria : STOP

 • STOP – EMISIONI 77

  Rama nuk di të numërojë deri në 10 në anglisht! Rruga Azem dhe Shote Galica janë në një distancë 7 km larg njëra-tjetrës. Para bashkisë së Tiranës ka ndotje dhe jashtëqitje. Kryeministri Rama në intervistën për Zërin e Amerikës, “u sfidua” të numërojë deri në 10 në anglisht, por...
 • STOP – EMISIONI 76

  Kryeministri Rama firmos dhe pikturon tubin e parë të TAP-it! Një video e ujit që bie. Furgoni i djegur qëndron sërish në të njejtin vend, edhe pse disa javë më parë emisioni Stp e ngriti këtë cështje. Kryeministri Edi Rama firmosi sot në mënyrë simbolike tubin e parë, të...
 • STOP – EMISIONI 75

  Tiranë, kopshte dhe çerdhe si gërmadha. Çerdhja numër 51, kopshti numër 24 dhe kopshti numër 17, janë objekt i pjesës së parë të emisionit. Në rrugën Asdreni, cerdhja dhe kopshti janë pa mure dhe kangjella rrethuese, për shkak të problemeve me pronarin e tokës. I pa vënë dorë është...
 • STOP – EMISIONI 74

  Babrru, taksat u rritën, por shërbimet në vend-numëro. Me ndarjen e re territoriale zona e Babrrusë është pjesë e bashkisë Kamëz. Taksat vendore janë rritur, por shërbimet dhe infrakstruktura janë në të njëjtën situatë. Përfaqesuesit e biznesit thonë, se paguajnë taksat, por në zonë nuk ka rrugë, ndricim dhe...
 • STOP – EMISIONI 73

  Nga qyteti i qenve, te qyteti sipas Erion Veliajt! Në këtë pjesë të emisionit transmetohen video pikante të filmuara nga vetë qytetarët. Nga heronjtë e Lurës, lukunia e qenve në zonën e Freskut, ikja nga shkolla e deri tek koncepti i kryebashkiakut Erion Veliaj për qytetin, shfaqen në këtë...
 • STOP – EMISIONI 71

  Feja në shkolla dhe rregullimi i Rrugës së Kosovarëve. Kryeministri Rama deklaroi gjatë një aktiviteti të drejtuesve të fesë muslimane në vend, se së shpejti do të futet mësimi i kulturës fetare si lëndë në 10 shkolla pilot. Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku tha, se pas denoncimeve...
 • STOP – EMISIONI 71

  Ndizen dritat pranë TEG, cahet ura e Shkallnuerit!   Disa javë më parë “Stop” tregoi sesi po krisej Ura e Shkallnuerit. Tani në të njejtin vend është hapur një gropë. Pas disa denoncimeve në “Stop”, tashmë janë ndezur dritat në Rrugën e Elbasanit, pranë TEG-ut.Ndërsa në qendër të qytetit...
 • STOP – EMISIONI 70

  Bulevardi i Përmetit, vepra që përfundon. Punimet në bulevardin e Përmetit nisën në korrik 2015 e duhet të përfundonin 8 muaj më pas.Por kryetari i bashkisë Llazar Thanasi thotë u desh rishikimi i projektit, pasi kishte probleme. Ndaj këtë korrik pritet rivlerësimi i projektit, duke e cuar atë në...
 • STOP – EMISIONI 69

  Folklor ministrash e deputetësh nga Ilir Beqja te Rakip Suli! Deputeti i PS-së Ben Blushi deklaroi gjatë një emisioni televiziv, se pyetja e referendumit të 9 prillit është absurde. Ai arsyeton, se në këtë mënyrë i hiqet e drejta 81 anëtarëve socialistë të zgjedhin kryetarin,pasi këtë të drejtë e...
 • STOP – EMISIONI 68

  BE, sërish të parët për prodhim kanabisi-Basha dhe kopshti zoologjik. Një raport i fundit i BE-së për lëndët narkotike, klasifikoi Shqipërinë si të parën, për prodhimin dhe tregtimin e lëndëve narkotike në Europë.  Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë një takimi në Fier, tha se Rama i quan qytetarët...
 • STOP – EMISIONI 66

  Formalizimi i ekonomisë dhe pleqëria e Edi Ramës e Koço Kokëdhimës! Kryeministri Rama mori pjesë në aktivitetin për fazën e dytë të formalizimit të ekonomisë. Rama tha, se do të vazhdojë shkolla e natës për punonjësit e administratës doganore e tatimore, duke falenderuar drejtoreshat e dy institucioneve. Gjatë fundjavës...
 • STOP – EMISIONI 65

  Ndalohet kujdestarja, shkon për ndjekje penale drejtoresha e Shtëpisë së foshnjës në Durrës! Ditën e sotme policia ndaloi kujdestaren e shtëpisë së foshjes në Durrës Dafina Fama. Po ashtu nisën hetimet për të dhe drejtoreshën e institucionit. Kjo erdhi, pas rastit të publikuar në “Stop” që tregonte dhunën e...
 • STOP – EMISIONI 64

  Debati politik dhe vallja ruse “kape sallamin”!  Seanca parlamentare u bllokua sërish. Të njëjtin fat pati edhe sot debati për reformën në drejtësi. Stop kërkoi reagimin e bashkisë së Durrësit për situatën kaotike me shitjen e aboneve,por nga bashkia thanë se po e verifikojnë situatën.   Rrahje barbare e...
 • STOP – EMISIONI 63

  Enno Bozdo, historia e një mashtrimi publik! Enno Bozdo, ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës deklaroi, se Ministria e Arsimit ishte bërë pengesë për rikonstruksionin e Rrugës së Kosovarëve. Por “Stop” tregon me dokumenta, se ministrja Nikolla i kishte dhënë ok projektit të rishikuar të bashkisë së Bashës.   Qendra...
 • STOP – EMISIONI 62

  Atmosferë festive në “STOP”, në pragndeshjen Luksemburg – Shqipëri!...
 • STOP – EMISONI 61

  Ura e Shkallnuerit dhe rruga e Thethit! Në fillim shfaqet një video e urës së Shkallnurit e krahasuar me pamje të këtij objekti në fundjavë. Nga ana tjetër pas transmetimit të pamjeve të Rrugës së Thethit në emisionin “Stop” të javës së kaluar, në zonë kanë hyrë mjetet që...
 • STOP – EMISIONI 60

  I paralizuari i Elbasanit shtrohet në spitalin e Lezhës! Stafi i “Stop” merr personin e paralizuar nga qyteti i Elbasanit dhe e shoqëron në Spitalin e Lezhës. Mjeku ortoped Pashk Gjoni thotë, se ndërhyrja do të bëhet me kujdesin maksimal dhe kjo është zgjidhja e duhur për personin, që...
 • STOP – EMISIONI 59

  Seancë parlamentare sa hap e mbyll sytë-Parku te Liqeni pa leje Mjedisore. Seanca e sotme parlamentare ishte ndër më të shkurtrat e sërish u ndërpre për pushim. Debatit për parkun e Liqenit Artificial, iu shtua edhe qëndrimi i Agjensisë Kombëtare të Mjedisit, që thotë, se projekti i Bashkisë nuk...
 • STOP – EMISIONI 58

  Sa shumë para për të larguarit nga puna dhe sa familje me asistencë sociale. Një nga vendimet e fundit të qeverisë ishte dhe ndryshimi i formularit të deklarimit për përfitimin e ndihmës ekonomike.Tani duhet të deklarosh edhe elektroshtëpiaket dhe gjënë e gjallë. Nga ana tjetër vetëm për vitin 2015...
 • STOP – EMISONI 57

  Laburistë apo Rilindas? Kokëdhima nga Enveri te Rama! Gazetarët e “Stop” kanë realizuar intervista me humor me anëtarët e Kongresit socialist, që u mbajt të shtunën në 19 mars. Delegatët janë përgjigjur për alternativën, që do të zgjidhnin mes laburistëve dhe rilindasve, apo për vlerat e librit “Kurbani” të...
Emisione