Kategoria : STOP

 • STOP – EMISIONI 50

  Java e kryeministrit Rama, sa shumë punë! Në pjesën e parë të emisionit trajtohet “axhenda e ngjeshur” e kryeministrit Rama. Të hënën e 7 marsit Rama ishte në një shkollë në qytetin e Shkodrës. Të martën e 8 marsit foli gjatë mes grave socialiste. Të mërkurën mbajti një fjalë...
 • STOP – EMISIONI 49

  Shekspir vs PS: “To be or not to be” – “Partinë apo Shqipërinë”! Pas mbledhjes së Asamblesë, Partia Socialiste hodhi në faqen e saj fjalimet e “shokëve” socialistë. Përpos debatit mbi ndryshimet në statut, protagonistët e mbledhjes folën edhe për shprejen e Ben Blushit “mes Shqipërisë dhe partisë, zgjedh...
 • STOP – EMISIONI 48

  Protagonistët e politikës, shumë humor e pak punë! Asambleja e Partisë socialiste u mblodh sot dhe dëgjoi versionin e kryetarit Edi Rama për moszbatimin e statutit, përsa i takon zgjedhjes së drejtuesit të partisë. Deputeti Koco Kokëdhima shpjegoi mbrëmë në emisionin “Opinion”, pasionin e tij për Partinë e Punës...
 • STOP – EMISONI 47

  “Luftë dhe paqe në Partinë Socialiste”! Kryesia e PS-së u mblodh dje dhe analizoi incidentin në takimin e partisë në Elbasan ditën e enjte. Por në mbledhje u shënua një tjetër incident. Gjatë debatit me Blushin, kreu i partisë përplasi gotën në tavolinë në drejtim të Blushit. Kryeministri Rama...
 • STOP – EMISIONI 46

  Tension ndaj Blushit në Elbasan, dhe socialiste vs demokratë! Takimi i PS-së të premten në Elbasan u shoqërua me tension, kur në sallë hyri e më pas mori fjalën deputeti Ben Blushi. Nga nguti për të mbyllur shpejt takimin, Edi Ramës iu hoq zëri në fund të fjalës. Një...
 • STOP – EMISIONI 45

  AK-ja me kryq te dera e bashkisë, Mogherini në parlament! Mëngjesin e sotëm aktivistë të Aleancës Kuq e Zi protesuan para bashkisë, duke e mbyllur dhe goxhduar me dërrasa derën e këtij institucioni. Kreu i Aleancës Kreshnik Spahiu u shoqërua për disa orë në komisaritatin e policisë dhe kur...
 • STOP – EMISIONI 44

  DASH: Shqipëria prodhues marijuane dhe Donald Lu refuzon vizat për gjyqtarë të korruptuar! Departamenti amerikan i shtetit publikoi raportin e përvitshëm të luftës kundër korrupsionit. Për Shqipërinë shkruhet se mbetet një vend prodhimi i marijuanës dhe furnizon tregjet europiane.Ambasadori amerikan Donald Lu foli shqip duke deklaruar, se ambasada i...
 • STOP – EMISIONI 43

  Statuti i PS-së si kostum për Ramën dhe Shqipëria vendi i hajdutëve e servilëve! Deputeti i PS-së, Ben Blushi tha, se statuti i PS-së po bëhet si kostum për Edi Ramën. Kolegu i tij socialist Pjerin Ndreu në një mbledhje të komisionit parlamentar të sigurisë u shpreh se intrigantët,...
 • STOP – EMISIONI 42

  Shkarkohet konsullja e Milanos, “kaubojsi” përshëndet Ramën! Pas emisionit të djeshëm, ku personeli i konsullatës shqiptare në Milano merrte 1000 euro për një certifikatë martese, MPJ shkarkoi konsullen e përgjithshme Luljeta Cobanaj dhe kërkoi ndjekje penale për stafin. Edhe prokuroria nisi hetimet për cështjen në fjalë.Më pas shfaqet një...
 • STOP – EMISIONI 41

  Pallati i Brigadave me qira dhe Rama feminist! Në Pallatin e Brigadave në kryeqytet tashmë organizohen aktivitete të natyrave të ndryshme. Në fundjavë u mblodhën atje kardiologë dhe nefrologë. “Stop” bën ironi me këtë fakt dhe dhënien me qira të ish-rezidencës presidenciale. Disa zyrtarë të opozitës kanë rënë “viktimë”...
 • STOP – EMISIONI 40

  “Tirana ime” në dy alternativa! Së fundi është publikuar një video promovuese e kryeqytetit nga ana e bashkisë së Tiranës. Në të këshillohen vizitorët se cfarë mund dhe duhet të shohin në një ditë në kryeqytetin shqiptar.Por gazetarja e Stop ofron një kundër-version të kësaj video, duke treguar edhe...
 • STOP – EMISIONI 39

  AKU reagon për cokollatat “plastike”! Një ditë pasi emisioni Stop transmetoi një vëzhgim mbi shitjen e cokollatave Mars, Snikers dhe Milky Ëay, pasi ato u terhoqën nga 55 shtete të botës, reagoi AKU. Agjensia e mbrojtjes së konsumatorit kërkoi heqjen nga tregu të këtij produkti, me datë skadence nga...
 • STOP – EMISIONI 38

  Ministrit Beqja i mbaron koha! Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja, ka qenë i ftuar në studion e Zërit të Amerikës në Washington. Këmbënguljes së gazetares për koncensionet Ilir Beqja iu shmang, gjë që coi në reagimin e saj, duke mbylluar intervistën. Vec kësaj, ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu,...
 • STOP – EMISIONI 37

  Nga protesta në protestë! Biznesi i vogël protestoi sot para bashkisë kundër 10-fishimit të taksave për shfrytëzimin e hapësirave publike. Përfaqësuës të kësaj shtrese thanë, se po falimentojnë. Ndërsa në ambientet e Kuvendit, deputetët e PD-së, bojkotuan komisionet parlamentare, pas kthimit në parlament të socialistit Armando Prenga. Axhenda e...
 • STOP – EMISIONI 36

  Mes protestave dhe humorit politik! Projekti i një parku lojrash pranë kodrave të Liqenit Artificial në Tiranë është bërë objekt i protestave qytetare. Gazetarët e Stop sjellin një vëzhgim të këndeve të lojrave në kryeqytet përballë vizionit të kryeministrit Rama. Më pas satirizohen batutat politike: një thënie e Taulant...
 • STOP – EMISIONI 35

  Në taksi për të dëgjuar, si kryeministri Rama! Kryeministri Rama ka pohuar disa herë, se kur këkron të mësojë problemet e vërteta të popullit, merr një taksi, dhe vetëm dëgjon shoferin. Kuriozë për të kuptuar, se cfarë dëgjon realisht i pari i qeverisë, këtë provë e bënë dhe gazetarët...
 • STOP – EMISIONI 34

  Politikë apo humor! Greva e urisë e studentëve në vitin 1991 është përkujtuar në ambientet e Kino-Klubit të Qytetit Studenti.Gazetarët e Stop kanë realizuar intervista me personazhe të kohës, apo “të shpikur” së fundi në PD. Më pas momente “pikante” nga seanca parlamentare dhe humor me batutat politike të...
 • STOP – EMISIONI 33

  Rama-bagëti e bujqësi, Dako: në PS jo thjesht për të përfituar! Disa nga batutat politike të ditës janë përmbledhur në këtë pjesë të programit. Kryeministri Rama në Kavajë foli për trajtim të popullit si dele nga politika e vjetër. Rama bëri dhe ironi me simbolin e hequr të qytetit,...
 • STOP – EMISIONI 32

  Ndryshimet në qeveri dhe debatet partiake! Ndryshime të befasishme në kabinetin qeveritar të Edi Ramës. Ky i fundit kishte deklaruar disa herë, madje dhe disa orë më parë, se ministrat i kishin kryer të gjitha detyrimet. Lidhur me debatin e brendësh në parti dhe kritikat e Blushit, Rama tha...
 • STOP – EMISIONI 31

  Kerry në Tiranë, para dhe pas-vizita! Atmosfera para dhe pas vizitës së sekretarit amerikan të shtetit Xhon Kerry, trajtohet në këtë pjesë të emisionit. Si u përgatit Tirana për këtë vizitë të rëndësishme. Si e përdori kryeministri Rama për protagonizëm politik, dhe cfarë deklaruan sot zyrtarë të opozitës. Ankandi...
Emisione