Kategoria : STOP

 • EMISIONI 13

  Mbrojtje “bilbilfryrësve” të administratës dhe debati mbi koncensionet! Qeveria ka miratuar në fundin e vitit 2015 ligjin për mbrojtjen e “bilbilfryrësve”, apo spiunëve të administratës dhe kompanive private. Po shkojnë drejt mbylljes hetimet për dosjen e Albpetrolit dhe drejtorit Endri Puka, pas kallëzimit të KLSH-së, edhe pse në dokumentin...
 • EMISIONI 12

  Bllofi i mediave ndërkombëtare! Prej disa ditësh disa media ndërkombëtare kanë shkruar artikuj denigrues për imazhin e Shqipërisë. E përditshmja britanike “Daily Mirror” shkroi të dielën, se hashashi i Shqipërisë po furnizon organizatën terroriste ISIS. Ndërsa gazeta italiane “Corriere della sera”, shkruante, se në Shqipëri rekrutohen xhihadistë. Banorët e...
 • EMISIONI 11

  Sa e paguam reklamën për qeverinë në “The economist”? Pak ditë më parë revista britanike “the economist” publikoi një artikull 8-faqësh mbi ecurinë pozitive të reformave në Shqipëri, duke e quajtur vendin tonë, lider në rajon. PD reagoi për keqpërdorim të parave të taksapaguesve. Qeveria bëri një deklaratë, ku...
 • EMISIONI 10

  Menaxherja e miss-eve-mashtruese… Testimi i mjekëve një farsë? Pjesa e parë e emisionit STOP vijon serinë e denoncimeve ndaj menaxheres së miss-eve, që u merrte kandidatëve për konkure 2500 euro dhe nuk u jepte as paratë dhe as faturat me shpjegime. Me pas trajtohet testimi i 1077 mjekëve. Një...
 • EMISIONI 9

  Gjykata e kavajës pak gjyqtarë, shumë cështje! Gazetari i emisioni STOP ka realizuar një vëzhgim në Gjykatën e rrethit të Kavajës, ku rezulton mungesë gjyqtarësh. Nga ana tjetër fluksi i ngjarjeve që shqyrtohen është i lartë, plot 27 procese gjyqësore në ditë….   Menaxhere miss-esh...
 • EMISIONI 8

  Debati për drejtësinë e vlerësimi i Berishës: Vëllezërit armiq po hanë kokat! Politika shqiptare është përfshirë ditët e fundit nga debatet për reformën në drejtësi. I pyetur për situatën ish-kryeministri Berisha tha: Vëllezërit armiq po i hanë kokat njëri-tjetrit. Iu shtoftë oreksi…   Problemet dhe...
 • EMISIONI 7

  Reagimet mbi kameran e fshehtë për inspektorët e IKMT! Pas transmetimit në Stop të datës 11 janar, kryeinspektorja Dallëndyshe Bici shkarkoi nga detyra Aneld Këndezin dhe Bledi Pullazin. Prokuroria nisi hetimet ndaj tyre. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaroi, se përsa i takon reformës në drejtësi, Ramës i ra...
 • EMISIONI 6

  Ministri i drejtesise, Ylli Manjani u beri thirrje prokuroreve, gjate nje takimi me ta: zbardhini dosjet dhe dhembet cdo zyrtari qe shkel ligjin… Saimiri dhe Genti ne menyre simbolike dhe me humor hyjne ne studio duke “lare” dhe “zbardhur” dhembet me furce. Me pas nje tjeter “lyerje”: kryeministri Rama...
 • EMISIONI 5

  Video e dhunës ndaj nxënësit, reagimet. Festa e Nishanit! Video e dhunes fizike ndaj nxenesit ne shkollen 9 vjecare Ramazan Jarani. Reagimi i ministres se Arsimit Lindita Nikolla, e cila shkarkoi dhe thote se do te drejtohet ne organet e drejtesise per mesuesen qe dhunoi nxenesin. Deklarata zyrtare per...
 • EMISIONI 4

     ...
 • EMISIONI 3

  ...
 • EMISIONI 2

   ...
 • EMISIONI 1

   ...
Emisione