Kategoria : ZONE E LIRE

 • ZONE E LIRE – EMISIONI 457

  Të ftuar: GRETA KOCI ‘Nga ke humbur?’ Greta dhe Eni në një klip ‘S’jam jetime’, kënga e re e Greta dhe Eni Kocit DRITAN DEMIRAJ ‘Ja përse më shkarkoi Mimi Kodheli’, flet Kolonel Demiraj Ngjarjet në Francë, kush është truri i masakrës terroriste? ‘Afganistani një paqe e vështirë’, libri...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 456

  Të ftuar: ILIR KULLA ERVIN BAKU – Cfarë po ndodh në Francë? GOLD AG – Gold Ag sapo është kthyer nga Meka. Sonte vjen me ‘Shqiptar 2’ EDI RAMES – ‘Po ti kush je?’ Misteri i Edi Ramës: ‘Kryeministri ka përdorur identitetin tim’   LAERT VASILI – Nga Zajmina...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 454

  Të ftuar: ALEKSANDER ARVIZU – Lamtumirë Aleks ! OLTA GIXHARI – Surprizaaa !!! ILIR KULLA ROMELA BEGAJ – Romela Kampione e botës dhe një aferë dopingu. Cfarë trishtimi! PASTOR AKILI – Pas pak orësh, Jezusi bëhet tre ditë. Të na rrojë! GRETA CERI XHULIA DAILANI LORENA BINO ALBANA CAKSHIRI...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 453

  Të ftuar: EVELINA CEKO – ‘Po ti kush je?’ ‘Un dua të behem modele me patjetër’ MASSARI – Massari, nje superstar internacional në Zonë e Lirë ADAM CLAY CHARLOTTE DEVANEY – Sonte super party në Tiranë DJ LANDA – ‘Po ti kush je?’ Dj Landa nga Gjilani FILLORETA RACI...
 • EMISIONI 452

  Të ftuar: SHKELQIM SPAHO – ‘Po ti kush je?’ Ja përse po më prishin pronen DINA – ‘Po ti kush je?’ Dina e bën sefte te Zonë e Lirë KUDRET ALIKAJ ERDIT ASLLANAJ – “Emigrantet” në Teatrin e Kiço Londos te Pedonalja DON ENIO EL PADRINO MAN – ‘Diva’...
 • EMISIONI 451

  Të ftuar: KLEA HUTA – ‘Gjeniu i Vogël’ 6 në Klan… Aventura e re e Kleas ILIR META – ‘Nga ke humbur?’ Aktualiteti politik sipas Ilir Metës 20 STUDENTE FABIAN TOPALLAJ – “Si e ke hallin?” Përse protestojnë studentët? SERIALI BIZI – Seriali shfaqet për herë të parë me...
 • EMISIONI 450

  Të ftuar: KLAJDI SELIMI – Festat me Robotin dhe Xixat STRESI – “Nga ke humbur?” Përse Stresi nuk jeton më në Shqipëri? JON GRABOCKA – “Po ti kush je?” ‘Une do kandidoj për Kryetar Bashkie në Tiranë’ BERI OLA HARIZAJ SESILJA PLASARI – Përse një grua helmon 16 familjarët...
 • EMISIONI 449

   Të ftuar: ERMAL MAMAQI – Sonte me Ermalin pa Dr Florin… BATON HAXHIU GRIDA DUMA – Nesër protesta kundër Qeverise. A erdhi momenti? RUDOLF STAMBOLLA FIORALBA KRYEMADHI IRIS ELEZI – ‘Bota’ e Irisit. Një film që s’duhet humbur SAZAN GURI FERIT BAHITI – Made in Bahiti, teknologjia revolucionare për...
 • EMISIONI 448

  Të ftuar: SOFI ALEXANDROU SANI DHIMITRIOS – Nesër në Vox Palace PREC ZOGAJ BLENDI FEVZIU BELINA BUDINI ARMAND SHKULLAKU Jeta dhe dashuritë e Zogut në librin e ri të Fevziut Vizita e Beogradit pas 68 vjetësh: A hyri Edi Rama në histori? ‘Tre kohët e Shqipërisë në revistën Time’...
 • EMISIONI 447

  Të ftuar: XHEJN KUMRIA EDIT HALILI – Arme dhe drogë në ekran. A stimulon krim në rrugë? ENDRIT MUMAJESI KRIS BRESHANI – Armë dhe drogë në videoklipet tona. Mirë apo keq? SINAN HOXHA – ‘Vdeksha un për ty’, ja kënga e re e Sinanit YLLI MUSARAJ – Ylli Musaraj:...
 • EMISIONI 446

  Të ftuar: NOIZY DIELLZA KOLGECI NASER GASHI ILIR BALIJA – ‘Zori 2014’, filmi me vipat shqiptarë EDMOND TUPJA – Tupja hedh në treg ‘Vajzat e Ballkonit’ SUELA KONJARI ALFRED TREBICKA ROZI KOSTANI ARMAND BORA – ‘Ata hyjnë pa trokitur’ te Teatri i Metropolit ALTIN GOXHAJ – Altin Goxhaj: Ja...
 • EMISIONI 445

  Të ftuar: STELA MATOSHI – The Best Model International 2014 ARTAN FUGA KRESHNIK SPAHIU – Vendimi i Uefa-s, qesharak apo i drejtë? ADRIAN VAN VACTOR – Iluzionisti amerikan që i jepet Jezusit KLODIAN HADERAJ – E hoqën nga puna te Konviktet, fiton 20 paga në Gjykatë SAZAN GURI –...
 • EMISIONI 444

  Të ftuar: ARLINDA PILKU – Miss Intercontinental Albania DJ SOPHIE – Dj i parë femër në Mal të Zi ANNA GETTI – Strip mbi tub…Anna Geti SHAKO ANDI BUSHATI BLENDI SALAJ BLENDI FEVZIU – Shqipëri-Serbi, luftë apo paqe? ROBERT ALIAJ DRAGOT – Europa, a është ende një mit? GENC...
 • EMISIONI 443

  Të ftuar: ANA – Ana mbi tub… Cdo natë te Club Shqiponja XHENI KRENARDI EMANUELA PASTOR AKILI – A duhen abortuar bebet me sindromën down? SILVA GUNBARDHI & DUFFY – Silva & Duffy ia fusin me ‘Tequila’ SHAKO – Mbani frymën miq! Nesër kundër Danisë, të mërkurën kundër Serbisë...
 • EMISIONI 442

  Të ftuar: KALLASHI – ‘Plas’ Kallashi te Zonë e Lirë LEK PLEPI – Ku ka humbur Lek Plepi? UJKU I CERRIKU – Ujku Cërrikut ‘kafshon’ Lek Plepin EDMOND TUPJA – Ky libër duhet lexuar ‘Si një roman’ HERVIN CULI – Cfarë ka përtej Kalendarit të Teatrit Kombëtar? REZARTA HOXHAJ...
 • EMISIONI 441

  Të ftuar: ARBEN RAMKAJ – Xhihadi pret koka njerëzish. C’thonë muslimanët shqiptarë? MICHEAL MAYER – Njëri nga Izraeli, tjetri nga Palestina. Cifti gay në kinema ‘Marubi’ ARTAN HOXHA – Aktualiteti politik i javës ARDIAN CIVICI – A kemi hyrë vërtet në kapitalizëm? Libri i ri i Civicit të UET...
 • EMISIONI 440

  Të ftuar: FIOLLA MORINA – Fiolla ia palon Zogun Tunës UMMET OZCAN – Ummet Ozcan sonte në Matrix GRIDA DUMA – Aktualiteti politik i javës PASTOR AKILI – A ka filluar lufta e tretë botërore? ALTIN HOTI INESA ADHAMI SILVANA RAMADANI – Edhe ‘Luarasi’ në listën e bardhë BOMBAJ...
 • EMISIONI 439

  Të ftuar: BOJKEN LAKO BAND – Bojken Lako Band lëshon ‘Bulza’ SONI MALAJ – Rikthimi i Sonit ‘Me të jeton’ ANJEZA SHAHINI – Anjeza po tërheq si ‘Magnet’ IRIS SOJLI ERAND SOJLI ERJETA CUFAJ FLONJA KODHELI MERKUR BOZGO ARBEN BAJRAKTARAJ – ‘Radio Iliria’ rikthehet e plotë në skenë TONIN...
 • BEST – OF (PJESA 3)

   Një emision nga Arian Cani! ...
 • BEST – OF (PJESA 2)

   Një emision nga Arian Cani! ...
Emisione