Kategoria : ZONE E LIRE

 • EMISIONI 411

  Të ftuar: COPYRIGHT – Sonte në Matrix Show Club ARBEN AHMETAJ – Aktualiteti politik i javës NERTILA QAFZEZI BESA MYFTIU – Tre historitë e Besa Myftiut EDMOND TUPJA NIKOLIN FERKETA – Libri i Tupes në skenën e Teatrit të Metropolit DASARA – Një dorë thashetheme me Dasarën SARA NIKITA...
 • EMISIONI 410

  Të ftuar: GRIDA DUMA – Aktualiteti politik i javës HENRI CILI – Revista Mapo: Edi Rama njeriu i vitit 2013 VANGJUSH DAKO – Kryabashkiaku i Durrësit ARDI DAULLXHIU – I mjeri më i famshëm në Shqipëri RONELA HAJATI – Shumë zhurmë rreth Ronelës ARJAN KORKAJ – Kënga e re...
 • BEST OF 2013

  Me te mirat e Zone e Lire nga Arian Cani (sezoni 2013) ...
 • A SA BUKUR A!

  Show festiv! Program special nga Arian Cani me pjesemarrjen e Ermal Mamaqi & Liberta Spahiu. Te ftuar speciale me kengetaret yje me te famshem te momentit nga te dy anet e kombit shqiptar. Performanca LIVE, intervista, humor dhe shume elemente spektakli, ideal per te kaluar oret e fundit te...
 • EMISIONI 408

  Emision nga Arian Çani ...
 • EMISIONI 407

  Të ftuar: ENI KOCI – Eni këndon ‘My Papi’ PASTOR AKILI ARJETA DHIMA ERION HINAJ – ‘The Godman’, Jezusi vjen në Klan për Kishtlindje RIDVAN BODE – Edhe pa lekë edhe pa status BLENDI KLOSI – Aktualiteti politik i javës AD GAXHA & FLORIANI – ‘Welcome to Prishtine’ ENI...
 • EMISIONI 406

  Të ftuar: Florjan Salaj – Super taksa e piktorit. Sa mirë? Sa keq? Arben Imami – Beni, ish miku dhe armiku i piktorit. Ema Andrea – Ema, e zhgenjyer nga piktori. Inis Gjoni Eni Jani Genci Fuga – ‘10 vjet martesë’ në Teatrin Kombëtar Xhuli ft Gena – Një...
 • EMISIONI 405

  Të ftuar: TEO & PAUL MC FLIGHT XHULIA MISS NICOLE KATERINA VIVIAN – Sonte nami te mumja ROULS & DOORS – sonte nami te matrix RADMILLA MARASH – Të enjten hapja e cineplexx në teg… Më në fund… ANDI BEJTJA – Qeveria ‘prish dhe shkatarro’ EDMOND TUPJA ROBERT ALIAJ...
 • EMISIONI 404

  Të ftuar: ARDIAN DAULLXHIU – Apeli i një të mjeri nga Durrësi OLSI TATOO – Miss & mister tattoo për herë të parë në Shqipëri AGIM HUSHI – ‘Amore grande’, del albumi i ri i Agim Hushit KLAJDI SELIMI – Vjen roboti albot për festat e nëntorit CUNAT E...
 • EMISIONI 403

  Të ftuar: FLORIANA GARO – Sigi në koma… ndihmë! MIKE DUSI – Del filmi ‘mikey boy’ me Mike Dusin PEZANA REXHA – Mobiloni shtëpinë me produkte të riciklueshme MARELBA FUSHEKATI XHEFRI ZENELI ROLAND SARO VISJASN UKCENAJ ESELA PYSQYLI ALESIA XHEMALAJ ENDRI CELA XHOKONDA DULE – ‘Kur njihesh në internet’...
 • EMISIONI 402

  Të ftuar: KOLORETO CUKALI RUDINA VOJVODA ERMAL MAMAQI ENXHI CUKU ERJONA KAKELI ZAMIRA KITA XHENI HALLULLI BORA ZEMANI INA GJONCI ARIOLA BASHO ANDIA XHUNGA ERMELA RURI ELONA HYSENI – Kinema, del filmi ‘Femrat’ me Ermal Mamaqin BRUNO VESPA BLENDI FEVZIU HENRI CILI MUC NANO MAX VELO ADRIAN CIVICI –...
 • EMISIONI 401

  Të ftuar: GRIDA DUMA – Jeta, politika, filozofia… dhe një libër si dhuratë për krishtlindje MALIQ MATMUJA – Njeriu që zhduk lythat nga organet gjenitale FRANKY RIZARDO – Franky Rizardo sonte në Matrix Show Club blendi kajsiu SAZAN GURI – Jo lëndëve kimike nga Siria SHPEND LATIFI – ‘Rrugës...
 • EMISIONI 400

  Të ftuar: FRANCESKA JACE – Franceska bb RUZHDI METALI – ‘unë shëroj c’do lloj kanceri’ BEHGJET PACOLLI – Shqiptari më i pasur në botë ENI JANI GENC FUGA DANA TOLKA LAURA NEZHA NERITAN LICAJ – Jean Paul Sartre për herë të parë në TK GRIDA DUMA ARTAN FUGA ANDI...
 • EMISIONI 399

  Të ftuar: ERMAL MAMAQI – Baba i ri PASKAL MILO – Del në treg ‘Politika e jashtme e Shqipërisë’ HENRI CILI TONIN GJURAJ KLODIANA TURHANI ODETA BARBELLUSHI – UET rihap debatin: Kërkimi shkencor, a është i mundur? KASTRIOT CIPI NIADA SALIASI PJERIN VLASHI JULIA ILIRJANI DORIAN RAMALIU ALBANA SANCOLLI...
 • EMISIONI 398

  Të ftuar: OLTA GIXHARI – ‘Mileniumi’ i ri i o.g. HENRI CILI ADRIAN CIVICI BELINA BUDINI – Kur UET përcakton axhendën publike AGIM KUKELI ARIANA CELA TOMAS HAYNES – E vetmja mba amerikane në UNYT DENION MEIDANI – Drejtori i antikontrabandës: Ja pse më pezulluan nga puna ERTILA KOKA...
 • EMISIONI 397

  Të ftuar: TAN LAME – Kreu i ri i aluiznit dhe shtesa e katit JONI PECI EMILIANO HAJDARI FIONA KAMBERI – Joni Peci dhe Supermodel of Albania 2013 KUSHTRIM BEKTESHI MARIA PUPUCECSKA MARTA TRENDAFILOVA ROZI KOSTANI OLA HARIZAJ FIORI VEIZI VILMA HODO XHENI HALLUNI EKZONA ADEMI GENTI DECKA ERJETA...
 • EMISIONI 396

  Të ftuar: STELA MATOSHI – Një sfilatë ndërkombëtare në Tiranë FIDEL YLLI – Ministri i munguar i Sportit LULJETA MINXHOZI KSENOFON KRISAFI ALEKSANDER DHIMA ROMEO GURAKUQI ODETA BARBELLUSHI HEMION BRAHO ARJAN CURI ENIEL NIKA – Universiteti Europian i Tiranës LISEN BASHKURTI ADMIR MULAJ BELINDA BARDHI IRSIDA RUSI REZARTA LIKAJ...
 • EMISIONI 395

  Të ftuar: ENI KOCI – ‘Tek ty’ DORELA HYSA AFROVITI GOGA ARION MUÇA ANTONELA ÇEKIXHI HENRI ÇILI – UET, ky Universitet talent EDISON MEQEMEJA ESTELA ARAPI VISAR HOXHA – Universiteti i New Yorkut në Tiranë YLBER BEZO BLEDAR ILIA ENIS FIDA STELA FERATI FIORALBA MUSA – Universiteti ‘Akademia e...
 • EMISONI 394

  Të ftuar: BORA KOKEDHIMA FLUTRA DEDINJA TATJANA ISAJ – Bora dhe Bconcept Fashion Week Albania SOFIA HULTIN XHENI KARAJ – ‘Jam cdo lezbike’ BESNIK ALIAJ SOTIR DHAMO DRITAN SHUTINA – Universiteti ‘Polis’ ADRIAN CIVICI ELONA SHEHU VIOLA TANTO ANA KALLAKU ANDI SKENDERI – Të gjithë te Universiteti Europian i...
 • EMISIONI 393

  Të ftuar: FATMA – Summer gossip nga gocat e ‘Nitros’ në youtube AULONA DESARA SEM THOMASSON & DJ DOMINICO – sonte ‘zjarr’ te folie terrace FATOS TARIFA AGIM KUKELI ADAM ERLISH – University of New York, Tirana INGRID GJONI – ‘impossible’ KASTRO ZIZO KLEVIS BEGA – Ludmilla story KAC...
Emisione