Kategoria : ZONE E LIRE

 • ZONE E LIRE – EMISIONI 606

  Të ftuar: Muç Nano, Arjan Çurri Gjokset ne ekran: A duhet te trembemi nga nudot femerore? Intervista – “Ceshtje gjoksi” Monologu i analistit dhe gazetarit Mustafa Nano në emisionin e tij “Provokacija” për moderatoret sportive Bora Zemani dhe Ilda Bejleri ka shkaktuar reagime të shumta në rrjetet sociale. Nano...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 605

  Të ftuar: Arjan Curri,  Laert Vasili,  Eli Tringa  – Vrasja me sepate Vlore: Rikthim ne tragjedite e antikitetit Krimi i dyfishtë i shënuar në muajin janar në Vlorë, ku nënë e bir Olsi Hoxhallari dhe Salkie Hoxhallari u vranë dhe u dogjën në banesë është trajtuar ndryshe në emisionin...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 604

  Të ftuar: Marseli dhe Lamar vijne ne “Stil” “Doktori” Ruzhdi Metali: Une shëroj kancerin dhe çdo lloj sëmundje Diku ne Shqipëri/Femijët bëjnë mësim në qell të hapur Në një fshat të Skraparit, procesi mësimor është duke u zhvilluar në kushte shumë të vështira. Nxënësit e fshatit Vendreshë mësojnë në...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 603

  FLORIAN MARKU – Mes burgut dhe suksesit, ja historia e Florian Markut! Florian Marku, kick-boxeri shqiptar me ambicie shumë të mëdha, është shumë premtues në këtë sport. Ai është shpallur 6 herë kampion i Greqisë dhe 4 herë kampion bote. Marku ishte sot i ftuar në emisionin “Zonë e...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 602

  BUJAR ASQERIU, ARTAN IMAMI ‘Kryeroli’ i jetës së tij: Përse shpërtheu Bujar Asqeriu? Intervista: “AVNI RUSTEMI I DITËVE TONA” GLEVIN DERVISHI vs ARJAN ÇURRI Kufiri detar Shqipëri-Greqi: Kush e fitoi ndeshjen? Intervista: “DET O DET I KALTRI DET…” SAZAN GURI vs ANITA SHUSHKU Hidrocentrale mbi lumenj: Përse jo? Intervista:...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 601

  ELTON ILIRJANI – Historia e Eltonit / Dikur luante me kukulla, sot numëron 7 milionë euro Intervista: “PROUD TE BE GAY” GENT ZENELAJ, NERITAN LICAJ, BEN DERHEMI, LUL ZEQJA, LAERT VASILI, ROMIR ZALLA, GENCI FUGA, EMA ANDREA, ANILA BISHA, LULI HOXHA Aktorët apo Edi Rama? Kush e fiton betejën...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 600

  DRITAN SHAKOHOXHA, FATION SHEHU – Dueli Duka-Fino: Kush e fiton super-bisnesin e Futbollit? Intervista: “NË VEND TË DUKES, NË VEND TË FINOS” ARDONITA SABEDINI – Ardonita, pasioni i madh i një vajze të vogël Intervista: “ARDONITA DHE 7 XHUXHAT” WEST SIDE FAMILY – Landi dhe Miri rikthejnë në jetë...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 599

  SALI BERISHA, Intervista me Doktor Berishën BESART KADIA, ARJAN CURRI, KLEMENTIN MILE, ERVIS ILJAZAJ, FITIM ZEKTHI Doktori përballë Shkollës Kontekstualiste të Tiranës Intervista: “PROTESTA E OPOZITËS” Intervista: “PROTESTË KUNËR PROTESTËS” Intervista: “POLITIK TEST” Intervista: “LOJA ME LAJME” MARJO KARAJ, ARBEN KOJQIQI Shëndeti juaj te Spitali Amerikan BLERINA MATRAKU Blerina...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 598

  ALKETA HAXHIU, NERTIL XHANI, GERALD SHIMA, ERIS HOXHA, IBRAHIM SELISHTA, LOREDANA DUSHKU, BLEDIAN BALLA, ULIAN XHANI, FRANÇESKA SELAJ, RANDO JONUZI, ENKEL ZELA, UENDI DALIU Nesër të gjithë femijë e prindër në Cirk: Spektakël me klloun dhe akrobate  Intervista: “NË CIRK” Intervista: “NGA SYTË E KLLOUNIT”  PETRIT VULLKANI – ‘Po...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 597

  HENRI CILI vs GENC GJOKUTAJ Plas debati / Do bëjmë shtet? Apo do bëjmë treg? Reforma në Drejtësi / Peshq të mëdhenj? Apo koka turku? USA nuk i jep vizë Ramush Haradinaj. Përse? Protesta e opozitës në 27 janar. A do mbajë koha? A do shembet vërtet pallati në...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 595 – BEST OF!

  Best Of...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 594

  MONIKA KRYEMADHI, ARJAN CURRI, PASTOR AKILI – Gjuajtja me Cizme: Pro dhe Kunder Intervista KUR HEQ CIZMEN MONA E LSI ELDA BEQIRI, DEA BALA, ALDO BONATA Art / ‘Mbijetoj me mekat’, expo hapet ne 26 dhjetor A mund te jetojme te lumtur ne mekat? A ishte Jezusi mekatar? Intervista...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 593

  BIG MAMA – ‘Nga ke humbur?’ Big Mama vjen me ‘zemra e ndalume’ SHKELZEN JETISHI, VANI GJUZI Muzikë / Potpuri e Shqipërisë së Mesme LUL ZEQJA, GAZ GJOKA Teater / Altin Basha sjell ‘Rojet e Taxhit’ në skenën e Kiços  TSIGANIS THEODOROS, LOUDOVIKOS KOLOKOTRONIS Spitali Amerikan / Ja dy...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 592

  PASTOR AKILI, RITA PETRO – Incesti vëlla-motër / Tabu / Provokim / Poezia e Rita Petros DJ JAYLA – ‘Po ti kush je?’ Dj Jayla artistja shqiptaro-greke ndez Tiranën ROBERT DRAGOT, EDVIN PACARA, ARJAN CURRI – Debati / ‘Ma prek Valbonen’ apo ‘Mos ma prek Valbonen’? ROBERT DRAGOT –...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 591

  ERVIS LIKMETA ‘Po ti kush je?’ Ervis Likmeta, ose ëndrra e madhe e djalit të varfër nga Bilishti Intervista: “KUR TË REFUZON LIKMETA” ANGELA PERISTERI ‘Ku ke humbur?’ Kush e ka çmendur Anxhela Peristerin? Intervista: “CRAZY” EGZONA ADEMI ‘Nga ke humbur?’ Egzona e “ndjen” me një baladë Intevista: “EGZONA...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 590

  KALLASHI – ‘Nga ke humbur?’ Muzikë / Kallashi ynë ndez Dubain me ‘Sheik’ IVA ALIKO – ‘Nga ke humbur?’ Foto – Eros / Hot si Iva Aliko… ANDI DELIANA – Film / Një doku-fiction me gangsterë të vërtetë në New York PHILIP CAUSHAJ – Spitali Amerikan /Kirurgjia plastike ZANA...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 589

  ALE DE BASSEVILLE,   ARTUR ZHEJI – Debati / A do ta lejojë Edi Rama Principatën e Libofshës? Intervista: “PRINCIPATA E ALEKSANDRIT TË LIBOFSHËS”  LORETA BERHAMI, ROBERT ALIAJ DRAGOT Panairi i Librit / Dyndje turmash për Robert Aliajn në tendën e Pegi-t Panairi i Librit / Loreta e Pegit...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 588

  SUPER SAKO – Super Sako reperi i famshëm amerikan sonte ndez Tiranën Intervista: “SUPER SAKO” TAN BRAMA – Street Dance / Bramatan godet sërish me një video klip të ri JULIAN ZYLA  Edi Rama apo mediat: Kush ka të drejtë? Përse Donaldi ynë i shtyu ‘peshqit e medhenj’ nga...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 587

  ARTUR ZHEJI, ARJAN CURRI, VANGJEL DULE Edi Rama fut fadromat në Himarë: Përse tani? Edi Rama provokon Athinën? Kush përfiton? Intervista: “LAJM I MIR, LAJM I KEQ, S’ME PLAS FARE” NIKI KRUZ, PASTOR AKILI – Niki Kruz ose historia e ish banditit nga USA Intervista: “VRAPO NIKI VRAPO” FARUK...
 • ZONE E LIRE – EMISIONI 586

  EDI RAMA – ‘Tahiri Gate’ Intervista: “SEKRETARIA TELEFONIKE E EDI RAMËS” INIS GJONI, GENTI ZENELAJ, ROMIR ZALLA, MET XHELILI, ERVIN BEJLERI, BES BITRAKU, ROZANA RADI, ANNAIS LIKA – Teatër / ‘Çifti i çuditshëm’ në skenën e TK Intervista: “ÇIFTI I ÇUDITSHËM” GUIDO BASSI, EMEKA NKEKE – Shëndeti / Super...
Emisione