Kategoria : ERTUGRUL

 • ERTUGRUL – EPISODI 360/2

  Cilat janë planet e Ertugrulit për të ardhmen e fisit të tij? Çfarë do të ndodhë me tre trashegimtarët e Ertugrulit dhe si do të themelojë Osmani perandorinë më të madhe në botë? Nojani nga ana tjetër mbledh njerëzit e besuar për tu hakmarrë ndaj Ertugrulit. Gyndyzi dhe të...
 • ERTUGRUL – EPISODI 360

  Perandori kërkon të vendosë paqen mes dy shteteve. Çfarë është shkruar në marrëveshjen që vulon Ertugruli? Nojani merr vesh për vrasjen e motrës së tij dhe fundin e njerëzve të kampit të Almilës. Ertugruli mbledh të gjithë bejlerët turq për epokën e re që do të fillojë shteti i...
 • ERTUGRUL – EPISODI 359

  Almila nuk dorëzohet dhe kërkon të vazhdojë hakmarrjen e saj. Ertugrul mbërrin në kamp dhe i rrëfen nënë Hajmesë se kush është në të vërtetë Almila. I biri i Ogedajit tashmë është sëbashku me Nojanin. Çfarë vendimi do të marrë ai? Bamsi dhe Turguti shfarosin gjithçka në kampin e...
 • ERTUGRUL – EPISODI 358

  Gynalp bej sulmon njerëzit e Almilës dhe korrieret e rremë të dërguar prej saj. A do të mund Abdurrahmani t’i vrasë njëherë e përgjithmonë Nojanin në fushë-betejë? Ertugrul rrethohet nga njerëzit e Nojanit. Çfarë do të ndodhë me të? Osmani i vogel është në rrezik në çader…...
 • ERTUGRUL – EPISODI 357

  Ertugruli është i burgosur në kampin armik për tu siguruar që ai i shërben realisht Ogedajit. Almila tashmë konsiderohet pjesë e kampit dhe nënë Hajme i jep asaj veshjet turke. A do të pranojë Ertugruli të lërë peng një nga djemtë e tij për të zbatuar marrëveshjen e paqes?...
 • ERTUGRUL – EPISODI 356

  Si do të shkojnë bisedimet e paqës mes Ogedajit dhe Ertugrulit? Almila nga ana tjetër vazhdon planet e hakmarrjes. Një dokument i rëndësishëm i dorëzohet Turgutit për t’ja dërguar Sulltanit Gijasetin....
 • ERTUGRUL – EPISODI 355

  Almilla ka filluar të bëhet e afërt me Gyndyzin. Ertugruli dhe Nojani arrijnë në destinacion ku duhet të takojnë dikë. A do të arrihet marrëveshja e dëshiruar nga të gjithë? Çfarë ka ndodhur me djemtë e Ertugrulit?...
 • ERTUGRUL – EPISODI 354

  Sugan ribashkohet me Osmanin e vogël. Almilla tashmë është një heroinë në sytë e nënë Hajmesë. A do të mund të bashkë udhetojnë qetësisht Nojani dhe njerëzit e Ertugrulit? Kush janë njerëzit që sulmojnë sërish Ertugrulin? Njeriu i Almillës shtie në dorë një mesazh të rëndesishëm që mund të...
 • ERTUGRUL – EPISODI 353

  Çfarë do të ndodhë me Bamsin e plagosur në fushëbetejë? Gynalp bej është nisur për të shpëtuar Sugan. Por edhe Almilla kërkon të japë ndihmesën e saj për të hequr çdo dyshim…...
 • ERTUGRUL – EPISODI 352

  Ertugruli me miqtë e tij duhet të udhëtojnë sëbashku me Nojanin me porosi të sulltanit. Almilla vazhdon të qëndrojë afer fëmijëve të Ertugrulit. Ajo i shpërndan dhurata 2 djemve të mëdhenj. Çfarë fshihet pas kësaj mirësie? Si ka shpëtuar nga vdekja Nojani pas plagosjes që i bëri Ertugruli? Nënë...
 • ERTUGRUL – EPISODI 351

  Ertugrul duhet t’i bindet vullnetit të sulltanit. Çfarë do të ndodhë në takimin mes Nojanit dhe Ertugrulit? Nojani është mik në han dhe Bamsi duhet ta respektojë atë. Çfarë plani bëjnë moter e vëlla kunder Ertugrulit? Ertugruli duhet të niset për diku…...
 • ERTUGRUL – EPISODI 350

  Nojani takohet me sulltanin Gijasetin. Ndërkohë perandori ka një mesazh për Ertugrulin. Çfarë synimi ka Almilla për Osmanin e vogël? Nojani vjen në kampin e Ertugrulit me porosi nga Sulltani Gijasetin. Almilla kërkon të mashtrojë të gjithë duke u hequr si armikja e Nojanit. Çfarë mesazhi sjell Sulltani për...
 • ERTUGRUL – EPISODI 349

  Sura tashmë strehohet në kampin e Ertugrulit. Tashmë Osmani duket se ka gjetur nënën e tij zëvendësuese. Cili do të jetë fundi i Tekfurit? Almila fiton besimin e Ertugrulit pasi i sjell atij një trofe lufte. Ndërkohë në kamp vjen edhe trupi i pajetë i Ahmetit, njeriut më besnik...
 • ERTUGRUL – EPISODI 348

  Nojani merr vesh që Ahmeti është në anën e Ertugrulit dhe po mashtron Tekfurin. Ertugruli duhet të shpëtojë Surën, gruan që sapo ka varrosur foshnjën e saj… Ahmeti përballet me Nojanin në një dyluftim për jetë a vdekje. Tekfuri sulmon punishtën e lëkurave por përballet me trimat e Ertugrulit....
 • ERTUGRUL – EPISODI 347

  Ahmeti takohet rastësisht me Nojanin në kalanë e Tekfurit. A do ta njohin ata njëri-tjetrin? Mes lotësh i gjithë fisi i jep lamtumirën e fundit Halimesë. Cila është gruaja që përballet me Ertugrulin? Nojani ndjek Ahmetin për tek vendi sekret i takimit…...
 • ERTUGRUL – EPISODI 346

  Tregtarja Almila që në fakt është e motra e Nojanit betohet për hakmarrje në kauzën e vëllait të saj. Halime papritur bëhet keq pas lindjes së Osmanit… Nojani takohet me Tekfurin. Çfarë aleance do të bëjnë ata?...
 • ERTUGRUL – EPISODI 345

  Nojani është betuar për hakmarrje. Edhe Ertugruli ka planet e tij për të mundur armiqtë bashkë me Ahmetin. Nojani tashmë kërkon të bëjë aleancë me armiqtë e tjerë të Ertugrulit. Halime lind djalin e tretë, Osmanin, ai që do të themelojë vite më vonë perandorinë Osmane....
 • ERTUGRUL – EPISODI 344

  Në kamp kanë nisur lojërat e ditës së verës për më të fortin e fisit. Dikush i maskuar sulmon njerëzit e tekfurit. Kush është ai? Tregtarja me identitet të rremë takohet me Ertugrul duke e bërë atë fajtor për sigurinë e hanit të pazarit. A është zbuluar që Maria...
 • ERTUGRUL – EPISODI 343

  Më në fund Ertugruli dhe Turguti çojnë deri në fund amanetin e Aslihanit. Tashmë drejtësia mbizotëron në shtetin turk. Një grua e quajtuar Almila arrin në han. Cila është ajo dhe çfarë synimi ka? Në kamp nisin përgatitjen për ditën e parë të verës. Tashmë edhe Gynalp bej është...
 • ERTUGRUL – EPISODI 342

  Sulltani Gijasetin mbledh sërish rreth vetes bejlerët besnikë të shtetit në çadren e Ertugrulit. Maria tashmë zbulohet se i shërben Satedin Kopekut. Ertugrul i ka zënë pritë kundërshtarit të tij më të madh. Në këtë përballje Emiri Satedin është krejt i vetëm. Duke dashur të arratiset nga beteja, Ertugruli...
1 2 3 15
Emisione