Kategoria : Kryeqyteti Abdylhamid

 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 68

  Sulltaneshë Bidar i kërkon Firuzës t’i qëndrojë sa më larg djalit të saj. Çfarë do të ndodhë në takimin me sulltanin për Senihanë dhe Sabahatinin? Naime takohet me të fejuarin e saj, ndërkohë që Hatixhe ëshë e sigurtë që kjo martesë mes tyre nuk do të ndodhë kurrë. A...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 67

  Teksa në harem po përgatitën për dasëm, një letër vjen për sulltaneshë Bidarin. Mahmud pashai i jep një të dhënë sulltanit për ta besuar atë. Firuze dëgjon sulltaneshë Bidarin dhe Naimen teksa për flasin për Mehmet pashain. Ky informacion menjëherë shkon në veshët e sulltaneshë Senihasë. Firuze kërkon të...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 66

  A e përkrah më sulltaneshë Seniha bashkëshortin e saj? Dy të dashuruarit takohen fshehurazi në kopësht dhe fatkeqësisht dikush i vë re ata… Marko kërkon që të avancojnë me planin e vrasjes… Çfarë kërkon Kemaletini nga babai i tij? Murati zihet në kurth gjatë një operacioni sekret. Mahmud pashai...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 65

  Sulltan Abdulhamidi është gjithnjë një hap përpara armiqve të tij. Sulltaneshë Naime është shumë e emocionuar për dasmën që po afron. Po Kemaletini? Parvus po përgatit levizjen e rradhës duke përdorur forcën e Marcos. Selim pashai zbulon se kush është tradhëtarja e projektit të puseve të naftës. Kjo e...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 64

  Çfarë e bashkon Markon me Mahmud pashain? Firuze tashmë fiton zemrën e Shahdijes së vogël meqë e shpëtoi nga vdekja. Sulltani merr vesh për arratisjen e Ahsenit nga sarajet. Abdulkadiri i inatosur kërkon nga Murati vendndodhjen e Ahsenit. Çfarë vendimi do të marrë sulltani për martesën e djalit të...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 63

  Hatixhe vazhdon të këmbëngulë për dashurinë e saj me Kemaletin pashain. Cila do të jetë levizja e rradhës së Markos dhe Parvusin? Dikush po mundohet të fitojë zemrën e Ahsenit. Ndërsa princi Abdulkadir bëhet menjëherë xheloz… Firuze betohet se do të marrë hak për nënën e saj të vdekur,...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 62

  Hatixhe i bën një vizitë të papritur Kemaletin pashait. Çfarë kërkon ajo prej tij? Kundërshtarët e sulltanit krijojnë aleancen për rrëzimin e perandorisë. Cili është programi i kësaj aleance? Firuze ka gati planin e hakmarrjes… Andulhamidi takohet me Parvusin me identitet të rreme....
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 61

  Çfarë plani ka Parvus për Markon, krahun e tij të djathtë? Sulltaneshë Seniha shkon të takojë një pasha, minister të kabinetit. Cili është qëllimi i saj? Sulltaneshë Hatixhe nuk ka hequr dorë nga dashuria e saj e ndaluar me Kemaletin pashain. Sulltan Abdulhamidi përballet me nipin e tij tradhëtar...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 60

  Dikush dëgjon bisedat mes sulltaneshë Senihasë dhe djalit të saj në lidhje me Mahmudin. Firuze është gati të hakmerret ndaj sulltaneshë Bidarit… Cili është plani i Markos, krahu i djathtë i Parvusit? Abdulkadiri është bërë i dobishëm dhe i prezanton sulltanit projektet e tij. Seniha shkon dhe takon fshehurazi...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 59

  Në Berlin agjentet e sulltanit ndeshen me një spiun tjetër të quajtur Marko. Sulltaneshë Hatixhe është e lumtur që Kemaletin pashai, bashkëshorti i saj i ardhshëm do të rikthehet shumë shpejt në saraje. Firuze shikon një shok të fëmijerisë së saj në saraje. Por shumë shpejt gëzimi i saj...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 58

  Kush është vajza që vjen në saraje dhe cila është hakmarrja e saj? Sulltaneshë Shahide vjen në Stamboll dhe takohet me sulltaneshat e tjera dhe babain e saj. Dikush vë në vështirësi Papën, por a është ai njeriu i sulltanit? Çfarë ka ndodhur me Herzlin, i cili vazhdon të...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 57

  Çfarë ka ndodhur disa vite më vonë me perandorinë më të madhe të kohës? Një vogëlushe e vogël po vjen në saraje. Por dikush ka një tjetër plan mizor… Ahsen ka mbetur e vetme pa Omerin teksa Naime po pret të kthehet nga lufta Kemaletin pashai. Në ceremoni mungon...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 56

  Omeri i dorëzon sulltanit dokumentet e kasafortës. Sabahadini bën levizjen e rradhës kundër Abdulhamidit. Çfarë po ndodh mes Omerit dhe Ahsenit? Dikush do të helmojë sulltaneshën Fatma shtatzënë. Një zjarr në saraje do rrezikojë jetën e sulltaneshë Bidarit dhe Abdulkadirit. Një incident në port do të marrë një tjetër...
 • Kur do transmetohet Ertugrul, Çukur dhe Kryeqyteti-Abdylhamid në Klan HD dhe Klan Plus

  Duke filluar nga sot, serialet e Klan HD dhe Klan Plus do kenë një orar të ri transmetimi. Seritë e reja të telenovelës që ka thyer rekorde audience, “Ertugrul” do të mund t’i ndiqni nga sonte në mbrëmje vetëm në ekranin e Tv Klan çdo të martë dhe të...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 55

  Si do të jetë përballja e Mahmud pashait dhe sulltanit? Herzl ka mbledhur kundërshtarët e Abdulhamidit per t’i dhënë atij një grusht të fortë. Nënë e bir tani presin se çdo të ndodhë me Mahmud pashain? Seniha i lutet të vëllait sulltan për mëshirë… Ndërkohë Bidar i rrëfen Abdulhamidit...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 54

  Cili është plani i rradhës së sulltaneshë Senihasë me sulltaneshë Hatixhenë? Cila është strategjia e rradhës e sulltan Abdulhamidit? Sulltaneshë Hatixhe i propozon diçka Kemaletin pashait. A do të pranojë ai? Abdulkadiri fotografon takimet tradhëtare të Mahmud pashait dhe Sabahadinit. Çfarë do të ndodhë me Sarën? Dikush do të...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 53

  Gjatë një ceremonie Abdulkadiri i tregon sulltan Abdulhamidit një letër. Çfarë shkruhet në të? A ka të bëjë letra me Mahmud pashain? Sulltaneshë Bidar vë me shpatulla pas muri sulltaneshë Senihanë në lidhje me medalionin e saj. Sara arrin të arratiset nga burgu… Cili është vendimi i madhërisë për...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 52

  Sulltaneshë Hatixhe duhet të takohet me bashkëshortin e saj të ardhshëm të cilin nuk e do, por prej tij ajo kërkon diçka. Abdulkadiri vazhdon të nxitet nga Sanahatini dhe del edhe kundër nënës së tij sulltaneshë Bidarit. Çfarë do të vendosë sulltan Abdulhamidi për tregtinë e armëve?...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 51

  Sara ka një mundësi për t’u arratisur nga burgu… Mahmud pashai i bën një dhuratë bashkëshortës së tij, sulltaneshë Senihasë. Sulltaneshë Bidari vë re se letra e Makbules është e falsifikuar. Çfarë kërkon Seniha nga i vëllai i saj sulltan? Sulltaneshë Naime po përgatitet për dasmën dhe po kërkon...
 • KRYEQYTETI – ABDULHAMID – EPISODI 50

  Çfarë do të ndodhë me Hiramin në burg? A do të përballet ai me sulltanin? Sulltaneshë Hatixhe vendos të kundërshtojë sullltanin për martesën e saj të ardhshme. Një tjetër vendim i rëndësishem vjen nga Abdulhamidi për pashallarët e tij. Një tjetër pasha korruptohet nga njerëzit e Sares… Çfarë konflikti...
Emisione