Kategoria : Mehmet Pushtuesi

 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 18

  Sulltan Mehmeti kujdeset vetë përsonalisht për gruan që ai dashuron Elenin. Cili është mesazhi i fundit që Mehmeti ka për Kostandinin e madh? Do të eleminohen të gjithë kundërshtarët brenda në saraje? Sulltan Mehmeti i rrëfen planin e pushtimit edhe kundërshtarit të tij më të madh Halil pashait. A...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 17

  Melike i shkruan një letër sulltan Mehmetit. Çfarë rrëfen ajo? Eleni dhe Mehmeti tashmë kanë pranë vetës një spiune që i përgjon. Si do të shkojë plani i pushtimit të Kostandinopojës? Çfarë lajmesh do të shkojnë tek Kostandini? Çfarë ka ndodhur me jeniçerin e plagosur? Eleni është në rrezik...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 16

  Një helm është përgatitur për dikë në pallat. Spiunja e perandorit arrin të bëhet shërbyesja përsonale e Elenit në Edirne. Princeshë Mara arrin të rikthehet në atdhe. Ajo sjell me vete diçka të çmuar nga Kostandinopoja. Plani i Mehmetit është drejt finalizimit. Çfarë po ndodh në Kostandinopojë mes dy...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 15

  A do të arrijë sulltan Mehmeti të shpëtojë nga kundërshtarët e tij? Sulltaneshë Lejla duhet të kryejë një vrasje. Çfarë e detyron atë? Cili do të jetë fati i princeshë Maras në Kostandinopojë? Delibashi sërish mashtrohet nga gruaja që ai ka për zemër. Çfarë do të ndodhë me jeniçerin...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 14

  Kostandini arrin të marrë vesh lajmin e adresuar për sulltan Mehmetin. Cili do të akuzohet për tradhëti? Cili do të jetë vendimi për njeriun e Mehmetit? Esleme arrin të takohet me dashurinë e saj. Princeshë Mara dërgon një letër. Çfarë është shkruar në të?...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 13

  Çfarë do të ndodhë me princeshë Maran tani që Orhan është në duart e sulltanit? A do të rrëfejë të vërtetën Firuze? Një sulm tek vendi i hartimit të planit të luftës, mund të shkatërrojë gjithçka… A do të arratiset princi Orhan? Sulltan Mehmeti merr vesh qe Melike mund...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 12

  Halil pashai është shumë afer zbulimit të sekretit të sulltan Mehmetit. Sulltani nga ana tjetër ka një porosi për kundërshtarin e tij më të madh. Lajmi për humbjen e Orhanit acaron një perandori të tërë. Delibashi nuk e di se po i jep informacione një gruaje që i sherben...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 11

  A do të zbulohet spiunia brënda pallatit të Kostandinit? Një kurth është organizuar për jeniçerin e pafajshëm nga Halil pashai. Vajza e tij i përgjerohet mos ta akuzojnë të dashurin e saj. Eleni i tregon Mehmetit një kalim të fshehtë në Kostandinopojë. Aty ai do të gjejë edhe diçka...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 10

  Melike i rrëfen babait të saj që sulltan Mehmeti nuk është në Edirne. A e di ajo të vërtetën? A do të zbulohet njeriu i besuar në Kostandinopojë? Sulltan Mehmeti është në rrezik, ai mund të zbulohet se kush është… Eleni, tashmë në krahun e Mehmetit mundohet ta ndihmojë...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 9

  Çfarë do të ndodhë me princeshë Maran në Kostandinopojë. Mehmeti shikon me syte e tij vendin që po përpiqet të bëjë të tijin… Melike është shumë afer zbulimit të sekretit të sulltanit. Në pallatin e Kostandinit është një shërbetore besnike e Mehmetit. Një sulltaneshë kapet nga djali i Halil...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 8

  Dy të rinjtë e dashuruar takohen fshehurazi, pa e ditur që ata po ndiqen nga njerëzit e Halil pashait. Çfarë kërkon nga sulltani Melike? Një lajm vjen nga Kostandinopoja. Eleni, një inxhiniere e zonja, do të ndihmojë Mehmetin në ëndrren e tij. Zonja Mara vjen në Kostandinopojë, por bashkë...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 7

  Teksa të gjithë kujtojnë se sulltan Mehmeti po argëtohet me gratë në harem, në të vërtetë ai po punon për një sulm të madh me stafin e tij më të ngushtë. Plani i tij është shumë sekret…...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 6

  Halil pashai mbërrin në pallat. Cili do të jetë vendimi i sulltan Mehmetit për të ardhmen e tij? Një lajm i mirë vjen për sulltanin. Mes lotësh Mehmeti përcjell për në banesen e fundit babain e tij, sulltan Muratin....
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 5

  Eleni tashmë është robinë e Sulltan Mehmetit. Të gjithë tashmë përkulen para sulltan Mehmetit. Edhe Halil pashai tashmë duhet t’i bindet sulltanit të ri. Delibashi arrin të bjerë në gjurmët e princit Orhan. Halil pashai i jep lamtumirën dy vajzave të tij. Për ku është nisur ai?...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 4

  Mehmeti futet në saraje si sulltan. Melike, vajza e Halil pashait, e mirëpret atë pa pyetur për babain e saj. Çfarë kujtimesh e mundojnë sulltan Mehmetin brënda mureve të këtij pallati? Sulltan Mehmeti i jep lamtumirën e fundit babait të tij. Njerëzit e Mehmetit po ndjekin princ Orhanin. Çfarë...
 • MEHMET PUSHTUESI – EPISODI 3

  Princ Mehmeti gjen një rrugë më të shkurtër për të arritur në saraje. A do të funksionojë plani i tij për të mbërritur i pari? Çfarë ka ndodhur me Mehmetin kur ai u bë sulltan për herë të parë kur ishte ende fëmijë? Princ Orhani është drejt rrugës për...
 • Të martën nis seriali i ri në Tv Klan

  Seriali turk më i kushtueshëm i të gjitha kohërave, i cili pasqyron jetën dhe triumfin e Sulltan Mehmetit, i pari sulltan që pushtoi Konstandinopojën, nis transmetimin premierë të martën në Tv Klan. Lajmi bëhet i ditur nga drejtori i Programacionit në Tv Klan, Albert Dumani, i cili konfirmon se...
 • “Mehmet Pushtuesi”, së shpejti në Tv Klan

  Seriali më i kushtueshëm i të gjitha kohërave, i cili pasqyron jetën dhe triumfin e Sulltan Mehmetit, i pari sulltan që pushtoi “zemrën e botës”, Kostandinopojën (Stambolli i sotëm), nis transmetimin premierë në Tv Klan në muajin Shtator. Lajmi konfirmohet nga drejtori i Programacionit në Tv Klan, Albert Dumani....
Emisione