Kategoria : ShowBiz

 • Johnny Depp në depresion nga ndarja

  Aktori i njohur Johnny Depp para pak kohësh frikësoi fansat për gjendjen shëndetësore. Por më në fund ai ka rrëfyer se gjithçka ka të bëjë me depresionin që po kalon pas ndarjes nga Amber Heard. 55-vjeçari ka thënë se prej disa kohës është përballur me alkoolin, drogat, paratë dhe...
 • Cher ka nostalgji për Tom Cruise

  Në moshën 72-vjeçare për Cher, është kohë për bilance, edhe për ato të jetës sentimentale. Këngëtarja dhe aktorja e njohur çuditi jo pak fansat kur pohoi në një intervistë se aktori Tom Cruise, ishte një ndër pesë të dashurit më të mirë që kishte pasur. Cher, 72-vjeçe dhe Tom...
 • “Payitaht: Abdylhamit”, seriali i ri me aktorin shqiptar së shpejti në Klan Plus

  Sezoni i ri vjen me seriale të reja në Tv Klan dhe Klan Plus. Sipas drejtorit të Programacionit në Tv Klan, Albert Dumani, nga Shtatori nis në Klan Plus seriali historik “Payitaht: Abdylhamit” (Kryeqyteti: Abdylhamit), në disa seri të të cilit shfaqet edhe aktori shqiptar me famë ndërkombëtare, Nik...
 • Reperi Akon zbulon planet për të ndërtuar qytetin e tij në Senegal

  Reperi Akon ka zbuluar planet e tij për të ndërtuar një qytet në Senegal, që do të ketë një monedhë të quajtur “Akoin” sipas emrit të tij. Faqja e internetit Akoin thotë se qyteti, pranë kryeqytetit Dakar, do të përfshijë universitete, shkolla, një stadium sportiv dhe një aeroport ndërkombëtar....
 • Guns N’ Roses “elektrizojnë” Firencen

  Një mbrëmje elektrizuese, nga ato që vetëm legjendarët Guns N’ Roses dinë të falin. Kështu ishte për më shumë se 70 mijë të pranishmit në “Firenze Rocks”, festivalin ku Axl Rose e Slash risollën në kujtesë disa nga hitet më njohura si, “Sweet Child O’ Mine”, “November Rain” apo...
 • Këngëtarja vritet në lokalin e natës

  Këngëtarja turke, Hacer Tulu, është qëlluar për vdekje në një klub nate në pronësi të saj në qytezën bregdetare të Bodrumit. 40-vjeçarja humbi jetën pasi 4 burra hapën zjarr në klubin e natës orët e para të mëngjesit të së enjtes, duke lënë edhe shumë të tjerë të plagosur....
 • Rikthehet Paul McCartney

  “Egypt Station” titullohet udhëtimi më i ri muzikor i Paul McCartney. Albumi, i 17-i për McCartney si solist, do të dalë në treg më 7 Shtator, pas suksesit që pati me “New” në 2013, i cili arriti majat e klasifikimeve ndërkombëtare. Megjithatë i ka paraprirë me dy këngë, “I...
 • Media publikon fotot e djalit të Kahraman

  Media turke ka publikuar për herë të parë fotot  e Kuzeyt, djalit të aktorit të njohur turk, Ozcan Deniz. Çifti i famshëm i showbizit u fotografua duke shëtitur në shëtitoren e Gocek, në brigjet e detit Egje. Por menjëherë pas fotove nga larg dhe të paqarta të të voglit...
 • Cristiano Ronaldo fejohet?

  E dashura e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez, ka bërë që të qarkullojnë thashetheme në lidhje me një fejesë të mundshme mes çiftit pasi ka treguar një unazë të mahnitshme prej 615,000 dollarësh në Kupën Botërore. 24-vjeçarja po mbështeste partnerin dhe babain e dy fëmijëve të saj ndërsa Portugalia mundi...
 • Aktorët e “I Infiltruari” bashkë në pushime

  Aktorët turq, Cagatay Ulusoy dhe Duygu Sarisin, kanë nisur pushimet sëbashku në brigjet e detit Egje. Dy aktorët u dashuruan gjatë xhirimeve të serialit të suksesshëm “I Infiltruari”, shumë i pëlqyer edhe në Shqipëri. Prej disa ditësh ata kanë zgjedhur që të kalojnë kohë sëbashku në jahtin e Ulusoy....
 • Eva Longoria bëhet nënë për herë të parë

  Eva Longoria, 43 vjeç, ka lindur fëmijën e saj të parë, një djalë që e ka quajtur Santiago Enrique. Aktorja dhe burri i saj Jose ‘Pepe’ Baston ndanë lajmin e bukur duke përshëndetur në spanjisht me HOLA! Duke njoftuar ardhjen në jetë të djalit të saj, Eva tha për fansat...
 • Ronaldo baba për herë të pestë?

  Kristiano Ronaldo shkëlqeu në ndeshjen e parë të kampionatit botëror, kundër Spanjës. Në kulmin e suksesit sportiv, për yllin portugez mund të vijë një tjetër lajm i mirë. Sipas mediave spanjolle, partnerja e Ronaldos, Xheorxhina Rodrigez mund të jetë sërish shtatzënë, vetëm 7 muaj nga lindja e vajzës Alana...
 • Asllë: Është shumë bukur të të duan kështu…

  Asllë e “Dashuri Bardh e Zi” feston këtë të martë ditëlindjen e saj të 34-rt. Para festës që pritet të organizojë në Stamboll, ku ka shumicën e miqve dhe të afërmve, mbrëmjen e së hënës, ajo ka festuar me miqtë në qytezën bregdetare të Bodrumit. Aktorja Birçe Akalay tha...
 • Rita Ora, krenare për Kosovën

  Rita Ora, nuk është thjeshtë me origjinë nga Kosova. Ajo thotë se vazhdon të ndjehet një kosovare dhe të punojë për t’i shërbyer emrit të saj. Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora është bërë nostalgjike dhe ka publikuar një dedikim emocionues për vendin e origjinës së saj, Kosovës. “Teksa...
 • “Meghan qau kur i thashë se nuk do të vij në dasmë”

  Thomas Markle, babai i Meghan, dukeshës së Sussex ka zbuluar detaje rreth arsyeve që e çuan të mos merrte pjesë në dasmën e të bijës. Në intervistën e tij të parë pas ceremonisë, ai tha se vajza e tij qau kur mori lajmin se ai nuk mund ta shoqëronte...
 • Edhe Kim për president?

  Një gazetar ka provokuar Kim Kardashian, duke e pyetur nëse edhe ajo si bashkëshorti i saj kishte ambicie për të kandiduar një ditë për president. Edhe pse tha se kjo gjë nuk është në planet e saj, showgirl-i iu referua proverbit “kurrë mos thuaj kurrë”. Çifti i famshëm West...
 • Kishte hequr dorë prej 28 vitesh, rikthehet Monika Beluçi

  Prej 28 vitesh kishte hequr dorë nga pasarela. Por prezantimi i koleksionit të veshjeve për verën e ardhshme nga shtëpia e madhe e modës “Dolçe Gabana” surprizoi të gjithë kur në pasarelë riktheu aktoren e famshme italiane, Monika Beluçi. Pasarelës, ajo iu rikthye në moshën 58-vjeçare. Por stilin e...
 • Video/ “Edhe kështu edhe ashtu”, “Cuca dibrane” e Çiljeta Xhilagës “s’ka ku vete”

  Ditën e sotme rubrika “Për drekë me mua” u zhvillua në shtëpinë e të vetmes femër në konkurrim. Këngëtarja Çiljeta Xhilaga zgjodhi një menu të sigurt për të kënaqur të ftuarit e saj, gazetarin sportiv Alban Xhihani, dietologen Blerina Bombaj dhe aktorin Gent Hazizaj. Ajo përzgjodhi të konkurronte me...
 • Video: 13-vjeçarja që mahniti botën

  Është shndërruar në sensacion global interpretimi i kësaj 13-vjeçareje britanike në audicionet e America’s Got Talent. Courtney Hadwin mahniti aq shumë jurinë me këngën e Otis Redding Hard To Handle, sa Howie Mandel shtypi pulsantin e artë, që e çon konkurrentin direkt në finale. Ajo fillimisht u paraqit e...
 • “Çlirohet” Christina Aguilera

  Rikthehet pas 6 vitesh mungesë Christina Aguilera. Albumi i saj “Liberation”, ose “Çlirim”,  ka dalë sot në treg, pas atij të fundit “Lotus” i publikuar në 2012. Kësaj radhe ylli i popit vjen ndryshe, e çliruar nga hekurat e të kaluarës, u kthehet rrënjëve të saj e zhveshur, ujë...
1 2 3 94
Emisione