Kategoria : Te fundit

 • Dren Abazi flet për marrëdhënien me këngëtaren: Unë dhe Evi…

  Dren Abazi është ndër këngëtarët shqiptarë mjaft të pëlqyer nga vajzat. Shpesh është përfolur për marrëdhënie me vajza të ekranit, gjë që e pranoi edhe vetë këngëtari sonte në emisionin “Zonë e Lirë”. Vetëm disa muaj më parë, Dren Abazi publikoi këngën me titull “Deja Vu”, ku pjesë e videoklipit...
 • Kush e vesh Dren Abazin? Këngëtari habit me përgjigjen

  Dren Abazi është një ndër këngëtarët më të njohur shqiptarë. Koncertet e tij përbëjnë gjithnjë interes për fansat dhe për gjithë publikun. Këngëtari ishte sot i ftuari i parë në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan nga ku zbuloi detaje rreth koncertit që do të mbajë në Amfiteatrin...
 • Video ekskluzive: Momentet e shoqërimit të Safet Bajrit në polici

  Tvklan.al sjell momentet kur Safet Bajri (Rustemi) mbërrin në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Siç mund të shihet edhe nga pamjet, 34-vjeçari mbërriti nën masa të rrepta sigurie, i shoqëruar nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë. Sëbashku me Bajrin, në polici është ndaluar edhe një tjetër person,...
 • Ndalohet një tjetër polic dhe një turk

  Pak orë pas arrestimit të një kontrolloreje të Komisariatit të Riansit, policia ka ndaluar një tjetër polic për korrupsion aktiv, për dhënie ndihme për kalim të paligjshëm kufiri dhe shpërdorim detyre, si dhe një shtetas turk. Policia tha në një njoftim për median se është ndaluar Gazmir Dega, punonjës...
 • Arrestohet në Tiranë Safet Bajri, “i forti” i Shkodrës

  Safet Bajri (Rustemi), i njohur ndryshe si “i forti” i Shkodrës është arrestuar pasditen e kësaj të premteje në Tiranë. 34-vjeçari u arrestua në një magazinë afër zonës së “Xhamllikut”. Sipas të dhënave paraprake, arrestimi i tij është bërë në kuadër të një procedimi penal të nisur nga Prokuroria...
 • Ditët e ngrohta i lenë vendin stuhive

  Britanikët pritet që të përballen me mot të keq këtë fundjavë, me stuhi e erëra të forta, që pritet të shkaktojnë ndërprerje të energjisë elektrike e transportit. Sipas autoriteteve atje, fundjava pritet të sjellë shi të dendur dhe vetëtima të forta. Ekspertët paralajmërojnë se erërat e forta mund të...
 • Partizani mund Flamurtarin

  Partizani fitoi sfidën hapëse të javës së pestë. Të kuqtë mundën Flamurtarin me rezultatin 2 – 0 në “Selman Stërmasi” me golat e Mensah dhe ish-lojtarit të vlonjatëve, Telushi. Kjo është humbja e dytë radhazi për Flamurtarin në kampionat. Pas kësaj fitoreje, Partizani barazohet përkohësisht me pikë me Skënderbeun...
 • Robert Aliaj: Isha 16 vjeç kur më përdhunoi një mami

  I ftuari i dytë në këtë puntatë të “Provokacija” nga gazetari Mustafa Nano ishte artisti Robert Aliaj, i cili foli për marrëdhëniet e tij me televizionin dhe me të bukurën. Në një rrëfim interesant ai tregoi se nuk ka nevojë për një stilist pasi ai “vishet vetë” dhe stilon...
 • Video/ Nuk e dinte se po filmonte vrasjen e të fejuarit

  Nisi të filmonte një zënkë të të fejuarit të saj me fqinjët për mbeturinat, por nuk e dinte se do të filmonte vrasjen e tij. Pamjet dramatike nga vrasja 37-vjeçarit në SHBA janë publikuar në një TV amerikan. “Njerëzit duhet ta dinë çfarë ndodhi. Ata duhet ta dinë se...
 • “Ore 6 muaj t’i dhashë, tashi mos më bjer në qafë” dhe qytetari hiqet nga ndihma

  Fiqiri Rexhepi tregoi në emisionin “Stop” se është trajtuar për 5 vjet me Kemp, për shkak të një tumori në stomak. Më pas ai tha se nisi një punë të lehtë në një firmë ndërtimi, gjatë së cilës pësoi aksident e theu këmbën. Mori sërish Kemp për 6 muaj,...
 • Dy dokumente me të dhëna të ndryshme, i riu nuk regjistrohet dot në universitet

  Andi Gavri iu drejua emisionit “Stop” për një problem që ka me diplomën e shkollës së mesme, çka e penalizon për t’u regjistruar në universitet. “Kam mbaruar gjimnazin në Bilisht dhe kur shkoj të marr diplomën shikoj që më kanë vënë gabim fshatin dhe datëlindjen”, tregoi denoncuesi. Ai shtoi...
 • Teatri Metropol risjell për herë të dytë “MetroFest”

  Ashtu si në edicionin e parë, edhe sivjet Teatri Metropol i dedikohet njohjes dhe vënies në skenë të dramaturgjisë shqiptare. Ky edicion i “MetroFest” sjell pesë vepra shqiptare të nxjerra nga arkivi, si “Rrajtë që lëvizin” e autorit Ernest Koliqi, “E bija e krahinarit” nga Kristo Floqi, “Kryet e...
 • “Plaka mbi taka”, këngëtari tregon si i ranë zonjat sipër gjatë xhirimeve

  Ai është një këngëtar i ri, i cili po ecën shumë mirë në tregun muzikor. Vetëm pak ditë më parë, Ervis Behari ka publikuar këngën e tij më të re titulluar “Plaka mbi taka”, ku protagoniste janë 4 zonja. I ftuar në studion e “Rudina”, në Tv Klan, Behari...
 • E përplas makina, 9-vjeçari në gjendje të rëndë

  Një fëmijë i moshës 9-vjeçare është plagosur rëndë pasi është përplasur nga një makinë në lagjen “10 Korriku”, në Shkodër. Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur rreth orës 18:00. Makina me targa RO AN 723 që përplasi të miturin me iniciale N.U. drejtohej nga 24-vjeçari A. D. nga Mali i...
 • May: BE të mos na kërkojë të papranueshmen

  Dalja duarbosh nga Samiti informal i Salzburgut, për kryeministren britanike Theresa May është një lajm i keq, por pa marrëveshje thotë ajo, së paku është më mirë se me një marrëveshje të keqe. “Siç ua thashë liderëve të Bashkimit Europian, asnjë palë nuk duhet të kërkojë të papranueshmen nga...
 • Ertugrul: Gati të bëj sakrificën e nevojshme

  Turqia po kalon kohë të vështira ekonomike si pasojë e zhvlerësimit të lirës turke përballë Dollarit dhe Euros. E nga kjo duket se nuk po shpëton as sektori i serialeve dhe kinematografisë. Media turke ka raportuar se producentët do të kërkojnë ulje të rrogave të aktorëve dhe ekipeve të...
 • Aksidentohet me makinë Taulant Balla

  Makina me të cilën udhëtonte kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, është përfshirë në një aksident këtë të premte. Lajmi është bërë i ditur nga vetë Balla, i cili tha se po udhëtonte drejt Shkodrës kur u përfshi në aksident. Fatmirësisht, sipas Ballës, të gjithë personat...
 • Sekuestrohen pasuritë e Habilajve

  Disa miliona euro pasuri u janë sekuestruar vëllezërve Habilaj dhe familjarëve të tyre si të dyshuara se janë produkt i aktiviteteve kriminale. Vendimi është marrë nga gjykata, me kërkesë të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Sekuestro  është vendosur edhe disa pasurive, të cilat janë në emër të familjarëve të...
 • Tituj dhe përgjegjësi të reja për Rihannën

  Rihanna gjithmonë i ka përqafuar rrënjët e saj në Barbados dhe tashmë ajo ka një titull të ri në vendin e saj. Shërbimi Informativ i Qeverisë së Barbados njoftoi sot se Rihanna (emri i vërtetë i së cilës është Robyn Fenty) është emëruar Ambasadore e Jashtëzakonshme dhe e Plotfuqishme....
 • “Poshtërim” dhe “katastrofë”

  “Poshtërim” dhe “katastrofë” janë fjalët që kanë pushtuar faqet e para të shtypit britanik pasi Brukseli refuzoi planin e shefes së qeverisë së Londrës Theresa May për shkëputjen nga Bashkimi Europian. Më i ashpri ndër ta ishte tabloidi “The Sun” ku me shkronja të mëdha bie në sy titulli...
Emisione