Kategoria : Të gjitha

 • Referendumi i Brexit mund të përsëritet

  E ka konsideruar vazhdimisht si vijën e saj të kuqe, por këtë herë kryeministrja britanike Theresa May lë të hapur mundësinë e përsëritjes së referendumit të Brexit. Në tentativën e saj të fundit për të bindur parlamentin të miratojë marrëveshjen me BE, May pranoi votimin e një amendamenti që...
 • “Momenti që morëm për herë të parë në krahë engjëllin tonë”

  Aktori turk, Tolgahan Sayisman dhe misi shqiptar, Almeda Abazi janë bërë prindër të një djali të shëndetshëm mëngjesin e 5 Majit. Në prononcimet e tyre në media, ata nuk kanë arritur t’i përshkruajnë emocionet e mëdha kur kanë marrë në krahë të voglin e tyre, por sot Abazi ka...
 • “Nëse ju pëlqen mund të bëni seks me të dashurën time”

  Të gjithë mendonin se ata ishin çifti ideal dhe gjithçka në pamje të jashtme dukej e përsosur, por në të vërtetë ishte ndryshe. Carleigh Hager dhe Ryan Cameron, të dy nga Indiana, SHBA, u njohën në vitin 2015 në një festë që po zhvillohej në shtëpinë e një mikut të...
 • Dhurata e veçantë nga Ertugrul për dasmë

  Futbollisti gjerman me origjinë turke i Arsenal, Mesut Ozil, po përgatitet të kurorëzohet në martesë me aktoren dhe modelen turke, Amine Gulse. Me këtë rast, aktori Engin Altan Düzyatan, i cili luan rolin e Ertugrul në serialin me të njëjtin emër, ka menduar një dhuratë të vecantë për çiftin,...
 • Kamera e fshehtë/ 15 mijë Lekë një pjesë makine në pikën e bllokimit

  Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” tregon, sesi grabiten automjetet e bllokuara të qytetarëve në pikën e grumbullimit në Vaqarr-Arbanë. Në negociatë me rojën e objektit, një i ri arrin të marrë një pajisje, që i duhej për makinën e tij, duke i paguar atij nën dorë 15 mijë...
 • “Jam unë ky fytyra… Arto, ti vazhdo punën! Këto të filmojnë”

  Në Mars të vitit 2019 emisioni “Stop” transmetoi rastin e “Gurores Kurti”, e cila gërryente shtratin e lumit Erzen, duke shkaktuar një masakër në mjedis. Sot, pas dy muajsh, asgjë nuk ka ndryshuar dhe gurorja vijon punën e qetë. Grupi i xhirimit të “Stop”, gjeti në punë ekskavatoristin dhe...
 • Ulet mosha e daljes në pension për minatorët, naftëtarët e metalurgët

  Komisioni i Ekonomisë miratoi projektligjin i cili i hap rrugë trajtimit financiar shtesë për minatorët, naftëtarët dhe metalurgët. Për punonjësit e minierave, ligji i ri parashikon daljen në pension 55 vjeç, 10 vjet përpara moshës ligjore të daljes në pension, ndërsa për naftëtarët dhe metalurgët, moshën 60 vjeç. Për...
 • Vuçiç kritikon ndërkombëtarët

  Kjo është dita e promovimit të policisë serbe në qytetin Novi Sad. Presidenti serb, Alleksandar Vucic, ka arritur këtu për të promovuar kadetët, por ka shfrytëzuar rastin të përgëzoj serbët për zgjedhjet në Kosovë. Presidenti I Serbisë ka kritikuar njoftimin për shtyp të vendeve të kuintit, grup të cilin...
 • “Colour Day Festival”, një festë me ngjyra dhe muzikë në kryeqytet (Video)

  Ditën e shtunë në kryeqytet, pikërisht në Sheshin “Nënë Tereza” u zhvillua edicioni i dytë i  “Colour Day Festival” ose ndryshe festivali i ngjyrave. Një festë që mblodhi mijëra të rinj, ku përmes hedhjes së ngjyrave dhe muzikës shijuan fundjavën ndryshe. Festivali filloi në orën 12:00 të ditës deri...
 • Basha: 30 Qershori tentativë për grusht shteti kushtetues

  Ndonëse maxhoranca ka ndezur motorët për zgjedhjet vendore, Lulzim Basha ia ripërsëriti edhe nga Berati kundërshtarit të tij politik qëndrimin e palëkundur se në 30 Qershor nuk do të ketë betejë pa opozitën. Kryeministrin Rama e akuzoi se në bashkëpunimin me krimin po përgatit një grusht shteti kushtetues për...
 • “Zot faleminderit që po jetoj”

  Një botim që iu vjen në ndihmë të gjithë atyre që preferojnë dhe praktikojnë yogën, me ushtrime të ndryshme, por edhe foto të ilustruara për secilin pozicion. “Yogaland” është libri më i fundit i koreografes dhe pedagoges së Universitetit të Arteve, Riselda Sejdiu. Një botim interesant ku mund të...
 • Roth: Opozita, pengesë për integrimin

  Me daljen nga parlamenti dhe protestat e dhunshme opozita është duke minuar hapjen e negociatave dhe të ardhmen europiane të Shqipërisë. Kështu thotë ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Michael Roth, në një intervistë për të përditshmen Spiegel teksa komenton situatën politike në Shqipëri në prag të vendimit të...
 • Ndryshimet në qeveri, Zaev takohet me Ahmetin

  Partnerët e koalicionit qeverisës në Maqedoninë e Veriut kanë filluar takimet dypalëshe, për riformatimin e paralajmëruar të kabinetit qeveritar. Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i BDI-së Ali Ahmeti pasdite realizuan një takim në ndërtesën e Qeverisë në Shkup, por nuk u prononcuan për mediat. Në një komunikatë të shkurtër...
 • Ismail Kadare për zhillimet politike në vitin 2002 (Video Arkiv)

  Zhillimet politike, tensionet, kriza brenda Partisë Socialiste dhe mjaft probleme të tjera ishin pjesë e emisionit të realizuar më 14 Shkurt të vitit 2002 në emisionin “Opinion”. Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare ishte i ftuari i gazetarit Blendi Fevziu për të diskutuar lidhur me zhvillimet politike. Kadare vlerësoi...
 • Sulmi ndaj eskortës trondit vendin

  Një sulm me armë në pritë ndaj një eskorte ka lënë 11 të vdekur në Indi këtë të martë. Në mesin e viktimave është edhe Tirong Aboh, ligjvënës i Partisë Kombëtare Popullore (NPP) nga Khonsa West të distriktit Arunachal Pradesh. “Sipas raportimeve të policisë, 11 persona, përfshirë ligjvënësin Tirong...
 • Fshehu kokainën në park, kapet shqiptari

  Një 34- vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët italianë, në Reggio Emilia. I riu është ndaluar pasi është kapur më 10 doza kokainë dhe më vonë pas një kontrolli të ushtruar në banesën e tij i janë gjetur 24 mijë Euro, raportojnë mediat italiane. Karabinierët ishin duke kontrolluar zonën,...
 • Frika nga një luftë e padëshiruar

  Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera është aq e ndezur, saqë mjafton një shkëndijë që të shpërtheje një luftë e re në Lindjen e Afërt. Të dielën presidenti amerikan përmes twitterit e kërcënoi Iranin me...
 • Radikalët e djathtë dalin nga koalicioni

  Kriza politike që përfshiu Austrinë pas skandalit me protagonist zv/kancelarin e dorëhequr Hainc Kristian Shtrahe vijon të thellohet. Aleatët e të djathtës radikale të Partisë së Lirisë shpallën largimin nga koalicioni qeverisës dhe kalimin në opozitë, pas vendimit të Kancelarit Sebastian Kurz për të shkarkuar edhe Ministrin e Brendshëm,...
 • “Hijet e Natës”, arrestohen 2 shqiptarët e kërkuar nga Italia

  Policia e Durrësit në bashkëpunim me Interpol Tirana kanë arrestuar dy të rinj të kërkuar në Itali për vjedhje me armë. Në kuadër të operacionit “Hijet e Natës”, janë arrestuar me qëllim ekstradimin drejt Italisë 25-vjeçari A. M., dhe 23-vjeçari B.M., të dy banues të fshatin Manzë të Durrësit....
 • Whitney Houston, tur koncertesh edhe pas vdekjes

  Tashmë as vdekja nuk është më pengesë për të vazhduar karrierën. I tillë është edhe rasti i Whitney Houston, e cila 7 vite pasi humbi jetën do të jetë në skenë para publikut duke performuar nëpërmjet teknologjisë së hologramëve. Kopja dixhitale do të performojë hitet më të rëndësishme të...
Emisione