Kategoria : Video

 • Kamera e fshehtë/ 15 mijë Lekë një pjesë makine në pikën e bllokimit

  Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” tregon, sesi grabiten automjetet e bllokuara të qytetarëve në pikën e grumbullimit në Vaqarr-Arbanë. Në negociatë me rojën e objektit, një i ri arrin të marrë një pajisje, që i duhej për makinën e tij, duke i paguar atij nën dorë 15 mijë...
 • “Jam unë ky fytyra… Arto, ti vazhdo punën! Këto të filmojnë”

  Në Mars të vitit 2019 emisioni “Stop” transmetoi rastin e “Gurores Kurti”, e cila gërryente shtratin e lumit Erzen, duke shkaktuar një masakër në mjedis. Sot, pas dy muajsh, asgjë nuk ka ndryshuar dhe gurorja vijon punën e qetë. Grupi i xhirimit të “Stop”, gjeti në punë ekskavatoristin dhe...
 • Ulet mosha e daljes në pension për minatorët, naftëtarët e metalurgët

  Komisioni i Ekonomisë miratoi projektligjin i cili i hap rrugë trajtimit financiar shtesë për minatorët, naftëtarët dhe metalurgët. Për punonjësit e minierave, ligji i ri parashikon daljen në pension 55 vjeç, 10 vjet përpara moshës ligjore të daljes në pension, ndërsa për naftëtarët dhe metalurgët, moshën 60 vjeç. Për...
 • Vuçiç kritikon ndërkombëtarët

  Kjo është dita e promovimit të policisë serbe në qytetin Novi Sad. Presidenti serb, Alleksandar Vucic, ka arritur këtu për të promovuar kadetët, por ka shfrytëzuar rastin të përgëzoj serbët për zgjedhjet në Kosovë. Presidenti I Serbisë ka kritikuar njoftimin për shtyp të vendeve të kuintit, grup të cilin...
 • “Colour Day Festival”, një festë me ngjyra dhe muzikë në kryeqytet (Video)

  Ditën e shtunë në kryeqytet, pikërisht në Sheshin “Nënë Tereza” u zhvillua edicioni i dytë i  “Colour Day Festival” ose ndryshe festivali i ngjyrave. Një festë që mblodhi mijëra të rinj, ku përmes hedhjes së ngjyrave dhe muzikës shijuan fundjavën ndryshe. Festivali filloi në orën 12:00 të ditës deri...
 • Basha: Nuk lejojmë grusht shteti në 30 Qershor

  Ndonëse maxhoranca ka ndezur motorët për zgjedhjet vendore, Lulzim Basha ia ripërsëriti edhe nga Berati kundërshtarit të tij politik qëndrimin e palëkundur se në 30 Qershor nuk do të ketë betejë pa opozitën. Kryeministrin Rama e akuzoi se në bashkëpunimin me krimin po përgatit një grusht shteti kushtetues për...
 • “Zot faleminderit që po jetoj”

  Një botim që iu vjen në ndihmë të gjithë atyre që preferojnë dhe praktikojnë yogën, me ushtrime të ndryshme, por edhe foto të ilustruara për secilin pozicion. “Yogaland” është libri më i fundit i koreografes dhe pedagoges së Universitetit të Arteve, Riselda Sejdiu. Një botim interesant ku mund të...
 • Roth: Opozita, pengesë për integrimin

  Me daljen nga parlamenti dhe protestat e dhunshme opozita është duke minuar hapjen e negociatave dhe të ardhmen europiane të Shqipërisë. Kështu thotë ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Michael Roth, në një intervistë për të përditshmen Spiegel teksa komenton situatën politike në Shqipëri në prag të vendimit të...
 • Ndryshimet në qeveri, Zaev takohet me Ahmetin

  Partnerët e koalicionit qeverisës në Maqedoninë e Veriut kanë filluar takimet dypalëshe, për riformatimin e paralajmëruar të kabinetit qeveritar. Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i BDI-së Ali Ahmeti pasdite realizuan një takim në ndërtesën e Qeverisë në Shkup, por nuk u prononcuan për mediat. Në një komunikatë të shkurtër...
 • Ismail Kadare për zhillimet politike në vitin 2002 (Video Arkiv)

  Zhillimet politike, tensionet, kriza brenda Partisë Socialiste dhe mjaft probleme të tjera ishin pjesë e emisionit të realizuar më 14 Shkurt të vitit 2002 në emisionin “Opinion”. Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare ishte i ftuari i gazetarit Blendi Fevziu për të diskutuar lidhur me zhvillimet politike. Kadare vlerësoi...
 • Moti sot dhe nesër në TV KLAN (21 Maj 2019)

  Moti sot dhe parashikimi i tij për nesër nga Meteoalb nën prezantimin e Alba Hoxha. /tvklan.al...
 • Gropat septike problem për bregdetin

  Ndonëse në prag të sezonit turistik, shkarkimi i ujërave të ndotura në gropa septike mbetet një problem në qytetin bregdetar të Durrësit. Gjatë mbledhjes së Task-Forcës në këtë qytet, ministri i Mjedisit kërkoi që institucionet të shtojnë numrin e kontrolleve për t’i paraprirë problematikave. “Nga shifrat rezulton se 18...
 • “Harku i Triumfit” i Qerimajve

  Violina e tij mungoi në këtë provë që i prin koncertit që Qerimajt ia kushtojnë të parit të tyre, ai që i dha mësimet e para për muzikën. Janë përgatitjet për një festë të madhe në familjen prej tre breza muzikantësh, është 85-vjetori i Et’hem Qerimit. Koncerti është ndërtuar...
 • Avramopulos: Shqipëria më pranë BE, frenoni azilantët

  Komisioneri i Bashkimit Europian për Migrim dhe Çështjet e Brendshme, Dimitris Avramopoulos shpreh mbështetje për hapjen e negociatave për Shqipërinë. Nga Tirana, thotë se vendi ka bërë hapa të rëndësishëm me reformat që e afrojnë drejt Bashkimit Europian, por nënvizon se shqetësim mbetet ende emigracioni i paligjshëm. “Nga ana...
 • Kreu i KLP: Nuk ka afat për SPAK, varet nga vetting-u

  Struktura e Posaçme Kundër Krimit të organizuar dhe korrupsionit e njohur ndryshe si SPAK, ende duket larg ngritjes së saj. Në një interviste për Televizionin Klan, kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi sqaron se aktualisht po bëhet vlerësimi i prokurorëve që kanë aplikuar për qenë pjesë...
 • “Çelësi i Tiranës” për Gherado Bosio

  Familja e arkitektit dhe urbanistit të njohur italian, Gherardo Bosio, i cili hodhi themelet e godinave kryesore në Tiranë është nderuar me “Çelësin e qytetit”. Ishte vetë Kryebashkiaku Erion Veliaj që ia dorëzoi simbolin e qytetit mbesës së arkitektit, duke i shprehur mirënjohjen për veprat e lëna pas prej...
 • Degët më të preferuara nga maturantët

  Ekonomiku, Juridiku, Punë Sociale, Mjekësia dhe Informatika vijojnë të mbeten degët më të preferuara të maturantëve. “Ekonomik, sepse e shikoj si një mundësi më të mirë për të ardhmen”. “Inxhinieri informatike sepse teknologjia po përparon”. “Akoma s’e kam vendosur, por mendoj ekonomik”. “Mjekësia është një degë me të ardhme”....
 • Dhoma Amerikane: Zgjidhni çështjen e pronës

  Pas afro 3 dekadash, ajo që tremb bizneset e huaja të vijnë e të investojnë në Shqipëri është çështja e pronave. Zgjidhjen e këtij problem, presidenti i ri i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Enio Jaço, ia kërkoi Drejtorit të Përgjithshëm të Agjencisë së Kadastrës, Artan Lame. Jaço sqaroi se...
 • Qeveria negociata për të hequr tarifën e skanimit për Kosovën

  Në vitin 2013, Shqipëria dhe Kosova firmosën disa marrëveshje për të rritur bashkëpunimin e për të hequr barrierat tregtare mes dy vendeve, por 5 vjet që nga ajo kohë biznesi thotë se asgjë nuk ka ndryshuar, përveç rritjes së kostove tregtare. Astrit Panxha, drejtor i Forumit Ekonomik Mbarë Shqiptar...
 • Rruga e Llogarasë në gjendje të mjerueshme

  Rruga e Llogarasë në Vlorë, një nga rrugët më problematike gjatë sezonit turistik ka pësuar dëmtime të shumta, shkarje të tokës dhe ngushtimet në pika të ndryshme. Vetëm pak ditë nga hapja e sezonit turistik, në ngjitje të Llogarasa ka kamionë të shumtë të cilët kanë nisur punën për...
Emisione