Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Check in

Check In – Namib Desert – 30 Dhjetor 2023

Check In – Namib Desert – 30 Dhjetor 2023

#Check-in #TvKlan | Emision nga Albana Nanaj Një tur në Namibi zgjon ndjesi të forta ne cdo ndalese te saj,duke perjetuar keshtu një aventurë ku natyra është gjithnje protagonistja e vërtetë dhe ti je thjesht një spektator tashmë pa fjalë, përballë kaq shumë bukurie dhe kaq shume pejsazhesh kartoline.

Dhjetor 30, 2023
Check-in – Namibia, Damaraland Skeleton Coast – 23 Dhjetor 2023

Check-in – Namibia, Damaraland Skeleton Coast – 23 Dhjetor 2023

Namibia është një destinacion ndryshe nga çdo tjetër në Afrikë me një territor shumë të madh e të ndryshëm , ku kryefjala është gjithnjë natyra dhe për ta zbuluar thelbin e saj duhet të qëndrosh të paktën 12 ditë. Damaraland është një rajon i thatë malor në Namibinë veriperëndimore, i cili e merr emrin nga populli Damara që...

Dhjetor 23, 2023
Check-in – Namibia, Etosha Park – 16 Dhjetor 2023

Check-in – Namibia, Etosha Park – 16 Dhjetor 2023

E vetmuar dhe pafundesisht e madhe ,Namibia nuk është një destinacion, por nje Aventurë në vendin e një mijë nuancave të se kuqes, me peizazhe të pabesueshme dhe momente të paharrueshme që mbeten në shpirt. Një vend tridhjte herë më i madh se Shqiperia me vetëm dy milionë e gjysem banorë, në të cilin peizazhet...

Dhjetor 17, 2023
Check-in – Kamboxhia – 9 Dhjetor 2023

Check-in – Kamboxhia – 9 Dhjetor 2023

#Check-in #TvKlan | Emision nga Albana Nanaj Magjepsëse dhe e egër në të njëjtën kohë, Kamboxhia është nga ato vende që nuk ka pasur një histori të thjeshtë. Prej vitesh e përjashtuar nga destinacionet turistike për shkak të paqëndrueshmërisë politike, sot ajo shfaqet e ndërgjegjshme për bagazhin e historisë dhe kulturës që mban mbi supe...

Dhjetor 9, 2023
Check-in – Faroe Islands – 2 Dhjetor 2023

Check-in – Faroe Islands – 2 Dhjetor 2023

#Check-in #TvKlan | Emision nga Albana Nanaj Në mes të Atlantikut Verior ,ndodhen nje grup ishujsh te vegjel të formuar nga aktiviteti vullkanik dhe akullnajat,Ishujt Faroe. Të pakontaminuar, të paeksploruar, me nje bukuri te pabesueshme ,ato perbejne një destinacion ende ne pritje per tu zbuluar,dhe një udhëtim në Ishujt Faroe është një udhëtim mbrapa në...

Dhjetor 2, 2023
Check In Vietnam 2 – 25 Nëntor 2023

Check In Vietnam 2 – 25 Nëntor 2023

#Check-in #TvKlan | Emision nga Albana Nanaj Një metropol i lirë, kozmopolit,me nje pejsazh dinamik , bashkon Vietnamin e vjetër me të riun në hapësirat më kompakte, duke përfaqësuar me se miri të kaluarën dhe të ardhmen e tij.Ho CHI Minh City,i njohur nga e gjithe bota me emrin e tij te vjeter Saigon. Ho...

Nëntor 25, 2023
Check In – Vietnam – Hanoi – Halong Bay (18 Nëntor 2023)

Check In – Vietnam – Hanoi – Halong Bay (18 Nëntor 2023)

#Check-in #TvKlan | Emision nga Albana Nanaj I vendosur në Juglindje të kontinentit aziatik, Vietnami është një vend plot bukuri mahnitëse, për t’u eksploruar në gjithë gjatësinë e tij prej gati 1700 kilometrash, duke përjetuar kështu një udhëtim të larmishëm, të ndryshëm nga zakonisht, plot emocione e magji nga fillimi deri në fund. Nëse në...

Nëntor 18, 2023
Check In – Iceland – 11 Nëntor 2023

Check In – Iceland – 11 Nëntor 2023

#Check-in #TvKlan | Emision nga Albana Nanaj Të vizitosh Islandën është si të udhëtosh mes përrallash e legjendash ku historia dhe e tashmja qëndrojnë kudo duke të sfiduar. Panorama filmike, toka e fusha që ende vlojnë nga energjia e vullkaneve, vendi me disa nga ujëvarat dhe lagunat termale më të bukura apo me demokracinë më...

Nëntor 11, 2023
Check In – Copenhagen (4 Nëntor 2023)

Check In – Copenhagen (4 Nëntor 2023)

#Check-in #TvKlan | Emision nga Albana Nanaj Për adhuruesit e udhëtimeve, Skandinavia ka përfaqësuar gjithmonë një ndalesë magjepsëse dhe ndjellëse, një domosdoshmëri e pashmangshme që herët a vonë duhet eksploruar. Bukuria e peizazheve të kartolinave të qyteteve nordike, organizimi i përsosur dhe të gjitha ato karakteristika kaq të ndryshme nga realiteti ynë i përditshëm janë...

Nëntor 4, 2023
Check In – Honolulu (28 Tetor 2023)

Check In – Honolulu (28 Tetor 2023)

#Check-in #TvKlan | Emision nga Albana Nanaj Te pasur në traditë dhe kulturë, natyre mahnitese, mikepritje, energji te jashtezakoshme pozitiviteti Honolulu dhe te gjithe ishujt Hawaii jane gjithmonë një nga vendet më të ëndërruara dhe të dëshiruara nga njerëzit në të gjithë botën. ‘Hawai jane flota më magjepsëse e ishujve që është ankoruar ndonjëherë në...

Tetor 28, 2023