Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Fotogaleri

Madridi “ndizet” nga festa

Madridi “ndizet” nga festa

Për kampionët e rinj të Europës, një festë speciale, ashtu si edhe ky titull special. Me mijëra tifozë mbushën rrugët e Madridit për të përshëndetur heronjtë e tyre. Me birrat në duar, e duke brohoritur e duke kënduar, futbollistët parakaluan me autobus. Më pas ata u ndalën në sheshin “Cibeles”, ku nuk munguan mesazhet dhe...

7 orë
“38 mijë vizitorë nga Spanja në 6 muaj”

“38 mijë vizitorë nga Spanja në 6 muaj”

Revista prestigjioze spanjolle e udhëtimeve “Condé Nast Traveler” i ka kushtuar një shkrim plazheve më të bukura të Shqipërisë. Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro ndau në rrjetet sociale shkrimin e botuar në revistën spanjolle duke e cilësuar si një vlerësim që i bëhet Shqipërisë. “10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës prestigjioze...

Korrik 13, 2024
Yjet botërorë pjesë e dasmës madhështore në Indi

Yjet botërorë pjesë e dasmës madhështore në Indi

Dasma e Anant Ambani dhe Radhika Merchat do të jetë me siguri dasma e këtij vit, festa madhështore do të mbahet mend për një kohë shumë të gjatë. Të famshëm të politikës, yje të muzikës dhe të kinematografisë nga e gjithë bota sot ndodhen në Mumbai për të qenë pjesë e dasmës së djalit të...

Korrik 13, 2024
VIP-at shkojnë në Mumbai për dasmën e familjes miliardere

VIP-at shkojnë në Mumbai për dasmën e familjes miliardere

Persona të njohur në mbarë botën mbërritën në qytetin indian të Mumbait për të marrë pjesë në dasmën e djalit të miliarderit indian Mukesh Ambani. Lista e gjatë e të ftuarve të famshmëm përfshin emrat e njohur Kim dhe Khloe Kardashian, aktorja Priyanka Chopra dhe bashkëshortin e saj dhe këngëtarin Nick Jonas. Të pranishëm në...

Korrik 12, 2024
14 vatra zjarri gjatë 24 orëve në Shqipëri: 3 aktive në Delvinë, Gjirokastër e Dibër

14 vatra zjarri gjatë 24 orëve në Shqipëri: 3 aktive në Delvinë, Gjirokastër e Dibër

Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile në #AKMC, gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 14 vatra zjarri, nga të cilat janë shuar 11 dhe janë aktive 3 vatra zjarri. Në një njoftim për mediat, Ministria e Mbrojtjes thotë se këtë të premte, puna po vijon në bashkinë Delvinë, ku është...

Korrik 12, 2024
Trendet e viteve ’80 janë  rikthyer dhe kanë disa sugjerime për verën

Trendet e viteve ’80 janë  rikthyer dhe kanë disa sugjerime për verën

Trendet e viteve 1980 ishin sinonim i ekzagjerimit. Të treguarit të statusit, personalitetit apo pushtetit ishte një shtysë dhe motiv që qëndronte pas veshjes Veç xhaketave të gjera apo sfungjerëve te shpatullat, bizhuteritë shërbenin për të plotësuar frazën “më shumë është shumë”. Sa më të mëdhenj, të guximshëm dhe maksimalistë të ishin aksesorët, aq më...

Korrik 11, 2024
Dietologët tregojnë mënyrat për të ulur rrezikun e kancerit në zorrën e trashë

Dietologët tregojnë mënyrat për të ulur rrezikun e kancerit në zorrën e trashë

Ekspertët e shëndetit kanë alarmuar se kohët e fundit numri i pacientëve që diagnostifikohen me simptomat e kancerit kolorektal ose siç njihet ndryshe kancerit në zorrën e trashë është shtuar. Ata apelojnë se numri i pacientëve me këtë sëmundje nga mosha 20 dr në atë 30 vjeç është vërtet alarmuese. Dietologia për pacientët me kancer,...

Korrik 11, 2024
Babai i 7 fëmijëve djeg shtëpinë dhe mbyll dyert. Vdesin 3 më të vegjëlit

Babai i 7 fëmijëve djeg shtëpinë dhe mbyll dyert. Vdesin 3 më të vegjëlit

Një baba që u merr jetën fëmijeve të tij… Është ky rasti i rëndë i ndodhur në Sydney të Australisë të Dielën, ku një 28 vjeçar i vuri flakën shtëpisë dhe mbylli dyert, duke mos u lënë asnjë shans fëmijëve e gruas së tij të dilnin jashtë. Siç raportojnë mediat e huaja, 3 fëmijët më...

Korrik 11, 2024
Rama krah Biden e Stoltenberg, foto nga Samiti i NATO-s në Uashington

Rama krah Biden e Stoltenberg, foto nga Samiti i NATO-s në Uashington

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka postuar sot foto nga Samiti i NATO-s që po mbahet në Uashington. Tek disa prej tyre shihet edhe kryeministri Edi Rama krah Presidentit të SHBA Joe Biden dhe Jens Stoltenberg. “Së bashku, për të rikonfirmuar angazhimin tonë për sigurinë kolektive dhe unitetin transatlantik, në ruajtjen e paqes dhe stabilitetit...

Korrik 11, 2024
Young V&A fiton çmimin “Muzeu i vitit 2024”

Young V&A fiton çmimin “Muzeu i vitit 2024”

I konsideruar si “muzeu më argëtues” në botë, Young V&A ka fituar çmimin “Muzeu i vitit”, duke marrë kështu një çmim që arrin vlerën e 120 mijë paundve. Muzeu u shpall fitues nga një organizatë bamirëse “Art Fund”, gjatë një ceremonie të zhvilluar në Londër. Young V&A arriti të fitonte këtë çmim krah katër muzeve...

Korrik 10, 2024