Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Klan News

Madridi “ndizet” nga festa

Madridi “ndizet” nga festa

Për kampionët e rinj të Europës, një festë speciale, ashtu si edhe ky titull special. Me mijëra tifozë mbushën rrugët e Madridit për të përshëndetur heronjtë e tyre. Me birrat në duar, e duke brohoritur e duke kënduar, futbollistët parakaluan me autobus. Më pas ata u ndalën në sheshin “Cibeles”, ku nuk munguan mesazhet dhe...

6 orë
Nada i gëzohet sukseseve të sportit spanjoll

Nada i gëzohet sukseseve të sportit spanjoll

Rafael Nadal është shumë krenar dhe i lumtur që pa Spanjën të fitonte Kampionatin Evropian dhe që një tenist spanjoll festoi në turneun e Wimbledonit. Për Nadal, e diela ishte një “ditë fantastike për sportin spanjoll”, pasi “La Roja” mundi Anglinë 2-1 në finalen Berlinit, ndërsa Carlos Alcaraz mposhti Novak Gjokoviçin 2-0 me sete dhe...

8 orë
Veliaj takon ekipin Olimpik

Veliaj takon ekipin Olimpik

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti 6 nga sportistët e skuadrës Olimpike të Shqipërisë, të cilët janë pjesë e Sport Klub Tirana pak ditë para nisjes së Olimpiadës Paris 2024. Veliaj u shpreh se investimet në disiplinat sportive po sjellin edhe rezultatet e mira. Erion Veliaj, kryetari i Bashkisë së Tiranës: Gjashtë sportistëve...

Korrik 15, 2024
Altin Dumani në Kuvend: Nuk marr sms nga politika

Altin Dumani në Kuvend: Nuk marr sms nga politika

Për më shumë se 3 orë e gjysmë kreu i Prokurorisë së Posaçme Altin Dumani u është përgjigjur pyetjeve të deputetëve mbi dosjet e nxehta që po heton SPAK. Dumani nuk dha shumë detaje për hetimet mbi çështjen e inceneratorëve, për të cilën tha se është komplekse.  “Është një krim intelektual dhe intelektuali para se...

Korrik 15, 2024
Spanja mbërrin në Madrid

Spanja mbërrin në Madrid

Kombëtarja spanjolle mbërriti në Madrid pasi u shpall Kampione e Europës në Gjermani. Lojtarët brohoritën dhe kënduan në aeroportin e Madridit ndërsa bënë foto në grup bashkë me trofeun, pas suksesit kundër Anglisë në finalen e Berlinit. Një festë e madhe për “La roja” do të jetë në sheshin Cibeles të kryeqytetit spanjoll. Spanja bëhet...

Korrik 15, 2024
Trump, pushohet çështja për dokumentet e klasifikuara

Trump, pushohet çështja për dokumentet e klasifikuara

Teksa ende nuk ka kaluar tronditja e publikut për shkak të atentatit ndaj Donald Trump një zhvillim i rëndësishëm ka ndodhur dhe këtë herë ka lidhje me betejat ligjore me të cilën ai përballet. Një gjykatëse në Florida ka  pushuar çështjen e dokumenteve të klasifikuara të Departamentit të Drejtësisë kundër Donald Trump. Gjykatësja Aileen Cannone...

Korrik 15, 2024
I gjakosur, por “merakun” tek këpucët. Trump sqaron momentin pasi u qëllua

I gjakosur, por “merakun” tek këpucët. Trump sqaron momentin pasi u qëllua

Atentati ndaj Donald Trump gjatë mitingut të tij në fushatën elektorale në Butler të Pensilvanisë, ka shkaktuar reagime të shumta në mbarë botën. E gjithë ngjarja ndodhi në 42 sekonda. I veshur me një këmishë të bardhë dhe xhaketë të errët e në kokë me një kapele me sloganin e fushatës së tij “Make America Great...

Korrik 15, 2024
Xherdan Shaqiri tërhiqet nga Zvicra

Xherdan Shaqiri tërhiqet nga Zvicra

Ish-sulmuesi i Bayern Munich dhe Liverpool, Xherdan Shaqiri, njoftoi tërheqjen e tij nga futbolli ndërkombëtar, pas një periudhe 14-vjeçare me kombëtaren e Zvicrës. Shqiptaro-zvicerani ka luajtur 125 ndeshje për kombëtaren helvete dhe ka shënuar 32 gola e ka dhënë 34 asiste. Ai është futbollisti i vetëm zviceran që ka luajtur në shtatë turne të mëdha,...

Korrik 15, 2024
Vapa, merren masa lehtësuese për punonjësit

Vapa, merren masa lehtësuese për punonjësit

Këta fëmijë kanë zgjedhur që në këtë mënyrë të freskohen e t’i përballojnë temperaturat e larta në Kosovë. Pak qytetarë shihen duke u endur në sheshet e Prishtinës në mesditën e së hënës. Ministria e Shëndetësisë ka dalë me një vendim pas rekomandimeve të Instituti Kombëtar të Shëndetit Publik. Sipas vendimit gratë shtatzëna lirohen nga...

Korrik 15, 2024
Thomas Muller tërhiqet nga Kombëtarja

Thomas Muller tërhiqet nga Kombëtarja

Gjermania humbet një tjetër copëz të historisë. Thomas Muller ka vendosur të tërhiqet nga futbollit ndërkombëtar, për të varur kështu këpucët me përfaqësuesen e Pancerave. Ndeshja kundër Spanjës në Euro2024 ka rezultuar e fundit për 34-vjeçarin me kombëtaren e drejtuar nga Julian Nagelsmann. Muller ishte ndër protagonistët e Botërorit të fituar nga Gjermania në vitin...

Korrik 15, 2024