Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Kronikë

Donte të hynte në Zvicër me 4.5 kg kokainë, shqiptari e pëson keq

Donte të hynte në Zvicër me 4.5 kg kokainë, shqiptari e pëson keq

Një 39-vjeçar shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë pasi u kap me kokainë në Itali. Identiteti i tij nuk bëhet i ditur, por mësohet se i riu është arrestuar në kufi me Zvicrën ku synonte të kalonte. Gjatë kontrollit në makinën e tij, policia gjeti 4.5 kilogramë kokainë të pastër si dhe disa mijëra...

sec
Shkodër: Makina del jashtë rruge, shoferja 23 vjeçare në spital

Shkodër: Makina del jashtë rruge, shoferja 23 vjeçare në spital

Një aksident ka ndodhur në fshatin Barbullush të Shkodrës. Sipas bluve, makina që drejtohej nga një 23 vjeçare ka dalë nga rruga. E reja është dërguar në spital. “Rreth orës 15:45, në fshatin Barbullush, shtetasja M. V., 23 vjeçe, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe si pasojë automjeti ka dalë nga rruga. Shtetasja...

2 orë
Zbulohet shënjestra e shpërthimit me tritol: Xhovana Nikolli, partnerja e të penduarit të drejtësisë

Zbulohet shënjestra e shpërthimit me tritol: Xhovana Nikolli, partnerja e të penduarit të drejtësisë

Hetimet e Policisë së Elbasanit kanë zbuluar se shpërthimi me tritol në një apartament në lagjen “Haxhias” ka patur si shënjestër Alda dhe Xhovana Nikollin. Të dyja ato kanë qenë në banesë në momentin e shpërthimit, por nuk kanë pësuar dëmtime. I vetmi që e pësoi ishte një 26-vjeçar, banor në pallatin ku ndodhi ngjarja,...

3 orë
E harruan në makinë, ndërron jetë 23 vjeçari shqiptar në Greqi

E harruan në makinë, ndërron jetë 23 vjeçari shqiptar në Greqi

Një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë në Greqi pasi prindërit e tij e kishin harruar në makinën e tyre për orë të tëra, në temperatura të larta. Ai u dërgua në spitalin e Kalkidës, por pavarësisht përpjekjeve të mjekëve i riu ndërroi jetë mbrëmjen e së dielës. Prindërit janë arrestuar dhe pritet të pyeten nga autoritetet greke. 23-vjeçari me...

3 orë
Kërkohej prej 2 vitesh nga AMP-ja, arrestohet ish-oficeri i policisë në Lezhë

Kërkohej prej 2 vitesh nga AMP-ja, arrestohet ish-oficeri i policisë në Lezhë

Një ish-oficer policie në Lezhë është arrestuar për shpërdorim detyre. AMP njoftoi ditën e sotme se ekzekutoi vendimin e Gjykatës së Lezhës që e kishte lënë 29-vjeçarin Klisman Nikolli në arrest me burg. Nikolli ishte shpallur në kërkim nga AMP-ja dy vite më parë. Dyshohej se gjatë ushtrimit të detyrës në Komisariatin e Lezhës ai...

3 orë
“Nuk kam nevojë për mbrojten e askujt”, Dumani-Shehajt: Vija ime e kuqe janë prova dhe ligji

“Nuk kam nevojë për mbrojten e askujt”, Dumani-Shehajt: Vija ime e kuqe janë prova dhe ligji

Kreu i SPAK Altin Dumani, në seancën e Kuvendit sot u pyet nga deputeti Agron Shehaj nëse ai dhe institucioni që drejton kanë ndonjë vijë të kuqe përtej së cilës nuk mund të kalojnë. Gjatë fjalës së tij Dumani u përgjigj se vija e kuqe për të dhe prokurorë të tjerë është ligji dhe Kushtetuta....

4 orë
Dumani: Nuk kam asnjë lidhje me politikën, jam thjeshtë një prokuror i Shqipërisë

Dumani: Nuk kam asnjë lidhje me politikën, jam thjeshtë një prokuror i Shqipërisë

Kreu i SPAK, Altin Dumani ka thënë se nuk ka asnjë lidhje me politikën teksa ka shtuar se të gjithë karrierën e tij e ka ndërtuar jashtë saj. Në fjalën e tij në Kuvend, Dumani ka theksuar se është një prokuror i Shqipërisë që për momentin është i atashuar pranë Prokurorisë së Posaçme Anti-Korrupsion dhe...

5 orë
Kallashnikov dhe drogë në tabakino, arrestohet 32-vjeçari

Kallashnikov dhe drogë në tabakino, arrestohet 32-vjeçari

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë, në bashkëpunim me strukturat për Hetimin e Krimit të Organizuar në DPPSh, bazuar në inteligjencën informative për një shtetas që mbante sende të kundërligjshme në tabakinon e tij, në Budull, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Tabachino”. Gjatë operacionit u arrestua në flagrancë shtetasi O. D., 32...

6 orë
“Krimet korruptive më të vështirat për t’u hetuar”, Dumani: Intelektuali përpiqet të fshehë gjurmët

“Krimet korruptive më të vështirat për t’u hetuar”, Dumani: Intelektuali përpiqet të fshehë gjurmët

Kreu i SPAK, Altin Dumani ka thënë se krimet me natyrë korruptive janë shumë të vështira për t’u hetuar pasi kryhen nga persona në detyrë, intelektualë. Teksa raporton në Kuvend për raportin e SPAK për vitin 2023, Dumani ka thënë se intelektualët para se të kryejnë krimin përpiqen të fshehin gjurmët apo shfrytëzojnë hapësirat ligjore...

7 orë
Durrës/ Operacioni “Summer”, pranga 20-vjeçarit të shpallur në kërkim

Durrës/ Operacioni “Summer”, pranga 20-vjeçarit të shpallur në kërkim

Ka shkuar në 16 numri i të arrestuarve në kuadër të operacionit “Summer” në Durrës. Sipas asaj që njofton Policia në pranga ka rënë 20-vjeçari Orgito.M i cili ishte i shpallur në kërkim në kuadër të këtij operacioni. Ndërkohë 20-vjeçari, banues në Durrës, akuzohet për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, teksa vijon puna...

9 orë