Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Maratona e Këngës

Nis edicioni i 11 i Maratonës së Këngës Popullore

Nis edicioni i 11 i Maratonës së Këngës Popullore

Maratona e këngës, eventi më masiv dhe më i suksesshëm i stinës së verës ka filluar mbrëmë në qytetin e Durrësit. Këtë vit ky spektakël udhëtues shënon edicionin e 11. Qyteti antik, ka pritur në sheshin e Bashkisë organizatorët e tij, stafin e promotor te Televizionit Klan, në një mbrëmje të veçantë ku u priten...

Korrik 9, 2019
“Maratona e Këngës” ul siparin në Konispol

“Maratona e Këngës” ul siparin në Konispol

“Maratona e Këngës” mbyll udhëtimin e saj në skajin më jugor të Shqipërisë, në Konispol. Fillimisht, ishin përmetarët ata që në fundjavë pritën artistët e kësaj ngjarjeje muzikore. Ishte hera e parë që “Maratona e Këngës” vinte në këtë qytet dhe kjo u bë e mundur falë bashkëpunimit me Bashkinë e Përmetit dhe nën kujdesin...

Gusht 28, 2017
Poliçani dhe Belshi mirëpresin “Maratona e Këngës”

Poliçani dhe Belshi mirëpresin “Maratona e Këngës”

“Maratona e Këngës” vijon udhëtimin e saj në qytetet shqiptare, ku ndalesa e radhës ka qenë Poliçani dhe Belshi.  Nga Shkodra, artistët dhe stafi i produksionit artistik i këtij eventi, kanë zbritur drejt jugut. Ishte hera e parë në historinë shumëvjeçare të “Maratonës së Këngës” që skena instalohej në sheshin e qytezës së Poliçanit. Artistët...

Gusht 23, 2017
“Maratona e Këngës” në Vlorë

“Maratona e Këngës” në Vlorë

Ndalesa e radhës së  “Maratona e Këngës” ishte në qytetin e Vlorës. Në sheshin e qytetit,  aty ku nis “Lungomare”, këngëtarët e traditës dhe muzikës moderne i dhuruan vlonjatëve dhe pushuesve të shumtë një mbrëmje të mbushur me muzikë të bukur shqiptare. Edhe këtë herë, në Vlorë, nuk mungoi interesi i përhershëm për spektaklin “Maratona...

Korrik 20, 2017
MARATONA E KENGES – BERAT

MARATONA E KENGES – BERAT

Gusht 13, 2016
MARATONA E KENGES – LUSHNJE

MARATONA E KENGES – LUSHNJE

Gusht 10, 2016
MARATONA E KENGES – KRUJE

MARATONA E KENGES – KRUJE

Gusht 6, 2016
MARATONA E KENGES – FIER

MARATONA E KENGES – FIER

Gusht 3, 2016
MARATONA E KENGES – VELIPOJE

MARATONA E KENGES – VELIPOJE

Korrik 30, 2016
MARATONA E KENGES – VLORE

MARATONA E KENGES – VLORE

Korrik 27, 2016