Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Politika

Berisha: Betejë pa kthim deri në krijimin e qeverisë teknike

Berisha: Betejë pa kthim deri në krijimin e qeverisë teknike

Për Sali Berishën, protesta kombëtare e 11 Korrikut ishte dita e besës së madhe ku shqiptarët dëshmuan qëndresën e tyre për të rikthyer në vend votën e lirë dhe rotacionin politik. Në një mesazh falenderues për të gjithë ata qytetarë që qëndruan në bulevard pavarësisht temperaturave të larta, Berisha foli për një betejë pa kthim...

9 orë
Samiti i NATO-s| Hasani falenderon Blinken: Ky takim rikonfirmoi angazhimin tonë për unitetin transatlantik

Samiti i NATO-s| Hasani falenderon Blinken: Ky takim rikonfirmoi angazhimin tonë për unitetin transatlantik

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka falenderuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken për samitin e NATO-s të mbajtur në Uashington, në kuadër të 75-vjetorit të Aleancës. Hasani një një postim në “X” u shpreh se ky takim rikonfirmoi angazhimin për unitetin transatlantik në përballjen me sfidat globale. “Faleminderit Sekretarit Antony Blinken për samitin historik të...

10 orë
Veliaj: Dhunuesve të institucioneve do t’u japim përgjigje spektakolare

Veliaj: Dhunuesve të institucioneve do t’u japim përgjigje spektakolare

I vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, e cila në tubimin e të enjtes nuk ia kurseu molotovin nën dritaren e zyrës së tij, Erjon Veliaj paralajmëroi përfaqësuesit e opozitës për fundin që i pret në betejën elektorale të radhës. “As kryeministria e as bashkia nuk janë godina personale, janë monumente kulture, që do...

Korrik 12, 2024
“Mungonte nervi i motivimit”, Murrizi për protestën e opozitës: Sali Berisha duhet të ndryshoje sjellje me ata që ka rreth tij…

“Mungonte nervi i motivimit”, Murrizi për protestën e opozitës: Sali Berisha duhet të ndryshoje sjellje me ata që ka rreth tij…

Demokratët dhe fronti opozitar u mblodhën dje poshtë Kryeministrisë ku protestuan për afro tre orë. Edhe në këtë protestë nuk munguan molotovët e flakadanët, të cilët protestuesit i hodhën teksa Berisha mbante fjalën e tij. Për të folur më shumë lidhur me këtë protestë në studion e Klan News, me gazetarin Besard Jacaj ishte ish-deputeti...

Korrik 12, 2024
Fredi Beleri drejt Strasburgut për betimin si eurodeputet

Fredi Beleri drejt Strasburgut për betimin si eurodeputet

Mediat greke kanë publikuar informacione se ish i zgjedhuri si kryebashk i Himarës, Fredi Beleri ka marrë lejë nga autoritetet shqiptare për tu betuar si eurodeputet në seancën e parë që zhvillohet në Parlamentin Evropian më 16 Korrik. Ndërkohë drejtoria e burgjeve e kontaktuar nga tv kombëtar Klan News e ka deklaruar se kërkesa që...

Korrik 12, 2024
Veliaj: Protesta e opozitës, e neveritshme!

Veliaj: Protesta e opozitës, e neveritshme!

Gjatë inspektimit të punimeve në një bllok banimi në zonën e Astirit, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj komentoi edhe protestën e fundit të opozitës duke e konsideruar si të shëmtuar. “E kuptoj kur ke ambicie për të kandiduar dhe shkon nga humbja në humbje me energji të jashtëzakonshme, siç ndodh me kundërshtarët tanë, por ta...

Korrik 12, 2024
Molotov e përplasje fizike në protestën e PD

Molotov e përplasje fizike në protestën e PD

Sërish pa Sali Berishën në bulevard demokratët dhe fronti opozitar u mblodhën poshtë zyrës së shefit të qeverisë ku protestuan për afro tre orë. 9 muaj nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare, krijimi i një qeverie teknike pa kryeministër Edi Ramën ishte edhe kushti i panegociueshëm i demokratëve, mesazh të cilin zgjodhi ta japë përmes një...

Korrik 12, 2024
Flamur Noka: Qeveri teknike që Shqipëria të gjejë paqe sociale dhe politike

Flamur Noka: Qeveri teknike që Shqipëria të gjejë paqe sociale dhe politike

Në mbyllje të protestës së opozitës, demokrati Flamur Noka u shpreh se sot qytetarët e dhanë mesazhin e tyre, se Shqipëria nuk mund të qëndrojë më nën pushtetin e narkoshtetit. Noka theksoi se tashmë nuk ka kthim pas dhe lirimi i liderit të opozitës dhe qeveria teknike janë dy kushte që Shqipëria të gjejë paqe...

Korrik 11, 2024
“Qeveri teknike është betimi ynë!”, Berisha: Të bashkohemi për të pasur zgjedhje të lira. Ne do të fitojmë!

“Qeveri teknike është betimi ynë!”, Berisha: Të bashkohemi për të pasur zgjedhje të lira. Ne do të fitojmë!

Ish-Kryeministri Sali Berisha mbajti fjalën e tij në protestën e opozitës ku theksoi se Shqipëria sot është i vetmi vend në Europë, me liderin e opozitës të arrestuar pa asnjë fakt dhe kjo pasi ai ka denoncuar çdo aferë të Kryeministrit Edi Rama. “Nëse çmimi për të mbrojtur shqiptarët, interesat, dinjitetin, sovranitetin e tyre, qenka...

Korrik 11, 2024
“Jemi përballë një katastrofe ekzistenciale”, Berisha në protestë: Edi Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!

“Jemi përballë një katastrofe ekzistenciale”, Berisha në protestë: Edi Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!

Ish-Kryeministri Sali Berisha në fjalën e tij në protestën e mbledhur nga opozita në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” u shpreh se vendi gjendet përballë një katastrofe ekzistenciale. Berisha u ndal tek largimi i shqiptarëve nga vendi dhe për këtë akuzoi kryeministrin, ku tha se Edi Rama po i bën Shqipërisë një spastrim të butë etnik....

Korrik 11, 2024