Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Sport

Maratona e Europianit në Tv Klan, ekskluzivitet i të gjitha ndeshjeve dhe emisione të dedikuara

Maratona e Europianit në Tv Klan, ekskluzivitet i të gjitha ndeshjeve dhe emisione të dedikuara

Në një maratonë të gjatë prej 31 ditësh, TV Klan mbuloi ngjarjen më të madhe futbollistike të kontinentit, Kampionatin Europian Gjermani 2024, me transmetimin ekskluziv dhe pa pagesë të 51 ndeshjeve dhe një programacion të dedikuar të sfidave mes skuadrave. Në fakt emocionet ishin të mëdha në këtë Europian për shkak të pjesëmarrjes së kombëtares...

in 2 hours
Lojtarët rrëfejnë emocionet e finales për Tv Klan

Lojtarët rrëfejnë emocionet e finales për Tv Klan

Futbollistët spanjollë e mbyllën Europianin jo vetëm si kampionë, por edhe si të pamposhtur. Një motiv më shumë për t’u ndjerë krenarë. Ata treguan emocionet e tyre pas finales në intervistat për Tv Klan. Alvaro Morata: Jam shumë krenar, sepse këtë e kanë bërë vetëm tre kapitenë të tjerë më parë dhe tani jam edhe...

in 2 hours
Gazetat spanjolle festojnë triumfin, trishtim në faqet e para të tabloideve angleze

Gazetat spanjolle festojnë triumfin, trishtim në faqet e para të tabloideve angleze

Spanja fitoi trofeun e kampionit të Europës që ishte një motiv për të festuar në këtë vend. Gazetat vendase vendosën foton me lojtarët që ngrinin kupën e Euro 2024 e shoqëruar më së shumti me titullin ‘Të pathyeshëm’, ashtu siç ishte ky turne ku spanjollët nuk pësuan asnjë humbje. “El Pais”, një nga më të...

in an hour
Superliga premton spektakël

Superliga premton spektakël

Përballje të forta që në javën e parë të Superligës kanë rezervuar goglat e hedhura në “Shtëpinë e futbollit”. Kampionët në fuqi, Egnatia do të mas forcat me Dinamon në transfertë. Një takim delikat, ku rrogozhinasit kërkojnë të ruajnë ecurinë pozitive dhe titullin e fituar sezonin e shkuar. Test i vështirë për Partizanin. “Demat” do...

in an hour
Lionel Messi feston titullin e 45-të

Lionel Messi feston titullin e 45-të

Për të 16-ën herë në histori, Argjentina është kampione e Kupës së Amerikës. Albicelestët thyen vetëm pas kohës shtesë Kolumbinë me shifrat 1-0, me Lautaro Martinez që dërgoi në delir tifozët argjentinas. Pavarësisht temperaturave të ulëta, mijëra qytetarë dolën në sheshin kryesor “Obelisk” të kryeqytetit Buenos Aires për të festuar fitoren e cila është e...

sec
Euro 2024 | Spanja lëkund pozitat e Southgate

Euro 2024 | Spanja lëkund pozitat e Southgate

Dështimi i dytë në tre vite në Kampionatin Europian mund të ketë sjellë fundin e ciklit të Gareth Southgate te Anglia. Tekniku u shfaq mjaft i zhgënjyer pas humbjes 2-1 kundër Spanjës, duke pranuar se në vijim do ketë takim me zyrtarë të Federatës për të vendosur për të ardhmen e tij. “Jam shumë krenar...

15 min
“Kokat lart”, Mbreti Charles i dërgon letër trajnerit Southgate

“Kokat lart”, Mbreti Charles i dërgon letër trajnerit Southgate

Mbreti Charles i ka kërkuar trajnerit Gareth Southgate dhe ekipit anglez që “të mbajnë kokat lart” pas humbjes ndaj Spanjës në finalen e Euro 2024. Në një letër të drejtuar trajnerit të Tre Luanëve, mbreti shkroi se “ishte një arritje e madhe” që arritën në finale dhe ekipi duhet të përqendrohet “te triumfet e shumta...

39 min
Euro 2024 jehonë në shtypin botëror

Euro 2024 jehonë në shtypin botëror

Rikthimi i Spanjës kampione Europe ka fituar vëmendjen e shtypit botëror. Gazetat kryesore sportive i kanë bërë jehonë suksesit të iberikëve që shkruajnë me superlative për performancën e skuadrës në Euro2024. “Kampion” është titulli i MundoDeportivo, që i gëzohet edhe triumfit të tenistit Karlos Alkaraz në “Wimbledon”. “Armada Spanjolle” është titulli kryesor i “Marca” (marka),...

1 orë
Festë e çmendur në Spanjë deri në agim

Festë e çmendur në Spanjë deri në agim

Sheshi legjendar Cibeles në Madrid u bë epiqendra e festimeve për suksesin e Spanjës në Euro 2024. Rikthimi i trofeut kontinental në këtë vend pas 12 vitesh solli eufori te spanjollët. Në festë ishin shumë qytete të vendit iberik edhe Mataro, ku ka lindur talenti Lamine Yamal, i cili u shpall lojtari më i mirë...

1 orë
Euro 2024 | Triumfuan ndaj Anglisë në finale, festime të zjarrta në Spanjë

Euro 2024 | Triumfuan ndaj Anglisë në finale, festime të zjarrta në Spanjë

Triumfi në Berlin u festua gjatë në Spanjë. Sheshet kryesore të vendit u pushtuan nga tifozë të shumtë të të gjitha moshave. Koret “kampionë kampionë” dhe boritë e makina mbushën rrugët e qyteteve, me tifozët në ekstazë që festonin fitoren. Miliona spanjollë priten me ankth deri në momentin e fundit verdiktin e finales së Berlinit,...

2 orë