Kishte pak vite që ishte hapur, digjet plotësisht lokali në Reç


Kishte pak vite që ishte hapur, digjet plotësisht lokali në Reç

20:13 14/01/2022

Një lokal është djegur plotësisht mbrëmjen e kësaj të premte në fshatin Reç të Bashkisë Malësi e Madhe. Sipas Klan News, biznesi agro-turizëm ishte hapur vitet e fundit, por fatkeqësisht i gjithë investimi u shkatërrua nga flakët e zjarrit.

Forcat e zjarrfikësve dhe të policisë ndodhen në vendngjarje ku po bëjnë të mundur shuarjen e flakëve. Ndërkohë kanë nisur hetimet se çfarë e shkaktoi zjarrin masiv.

Njoftimi i policisë për ngjarjen:

Rreth orës 20:20, jemi njoftuar në sallën operative nga shtetasi Xh. M., se në lokalin e tij të quajtur “Bujtina” në fshatin Reç, Bashkia Malësi e Madhe, ka rënë zjarr. Paraprakisht dyshohet se shkaku ka qenë një shkëndijë elektrike. Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./tvklan.al
Të ngjashme