Klea kapet keq me binjaket: Po të kishin dinjitet, s’do vinin të dyja bashkë në Love Story

Klea Shkurti


Klea kapet keq me binjaket: Po të kishin dinjitet, s’do vinin të dyja bashkë në Love Story

19:14 20/11/2020

Klea Shkurti, konkurrentja e spektaklit “Love Story” në TV klan, ka folur së fundmi për komentet që ka marrë pas natës së parë, teksa nuk ka anashkaluar as debatin e nxehtë të motrave binjake, të cilat sulmuan vajzat e tjera për sjelljen ndaj Saimirit.

Në një intervistë për programin “Daily Love Story”, 24-vjeçarja ka thënë se ka marrë komente negative sa i përket look-ut të saj, por më shumë kanë qenë reagime pozitive.

“Kanë qenë komente poztive shumicën e rasteve, por kam pasur edhe nga ato komentet negative, që më çojnë gjithmonë të eci përpara për të treguar se kush jam edhe çfarë di të bëj. Janë kapur më shumë tek “je më e mirë live sesa ke dalë aty”, sepse ishte tualeti i rënduar.

Unë e di, e pashë dhe veten dhe jam më mirë në një tualet të thjeshtë. Pastaj edhe për pjesën e flokëve që pse i preve flokët, i kishe më mirë flokët e gjata. Unë kështu ndihem rehat dhe kështu do qëndroj sepse është stili im dhe shumica e vajzave janë ashtu dhe unë ndihem më e veçantë me flokët që kam”, është shprehur Klea.

Ndërkohë, e pyetur për komentin e motrave binjake, ajo ka theksuar se Albana dhe Silvana duhet të mësojnë se çfarë është fjala dinjitet, teksa shprehet se nëse ato të dyja do ishin vajza me dinjitet, nuk do të vinin bashkë në spektakël për një mashkull.

“Unë nuk e dija se kush e kishte thënë dhe mendova se ishte një pyetje provokuese dhe prandaj thash që kush e ka thënë të vijë të ma thotë përballë. Më në fund u mor vesh dhe përsa i përket binjakeve që e kanë thënë këtë fjalë, unë gjithmonë eci me idenë që për të pasur një lidhje ose një njohje, mashkullin duhet ta kesh pikë së pari shok. Dhe meqë ne kishim aq emocione të shumta në ato ditë, mendova që t’i jepnin një përqafim dhe ta ngrohnim pak atë bisedën meqenëse ai është pak si tip i ftohtë në thonjza, sikur mezi përshtatet dhe për t’ia dhënë atë ngrohtësinë mendova që të flisnim pak apo ta përtqafonim.

Sa i përket fjalës dinjitet, në qoftë se do përmedej nga ato të dy motrat, unë nuk mendoj se nëse ato do ta kishin pikë së pari dinjitetin nuk do ishin në këtë program. Mendoj se mos kanë ngatërruar program”, ka thënë Klea.

Mendon se ka pasur vajza pa dinjitet në këtë spektakël?

Të gjitha vajzat kanë karaktere të ndryshme, por nuk besoj se ka pasur. Nuk quhet pa dinjitet ta kapësh për krahu apo ta përqafosh dikë.

Mendon se reagimi i binjakeve ka ardhur për shoë apo se flasin pa dorashka?

Më vjen për të qeshur në fakt që ato e thonë gjithmonë atë fjalën dinjitet, nëse ato ia dinë kuptimin fjalës dinjitet mbase duhet të futen në fjalorin shiqp shqip, ose nëse nuk e dinë atëherë nuk duhet të ishin në këtë program, sepse pot ë jesh femër me dinjitet nuk do hysh me motrën në këtë program. Nëse është xheloze për ne atëher I bie të jetë xheloze edhe për motrën e saj.

Ke ndonjë sugjerim për to?

Mos të luajnë për show, të jenë vetvetja.

Daily Love Story transmetohet nga e marta në të premte në orën 18:20 livestream në Youtube në kanalin RTV Klan dhe në ekranin e televizionit Klan Plus! /tvklan.al

Të ngjashme