Kombëtarja qëndron në vendin e 66-të


Kombëtarja qëndron në vendin e 66-të

19:44 06/10/2022

Renditja e FIFA-s kryesohet nga Brazili

Kombëtarja ka qëndruar në vendin e 66-të në renditjen e muajit tetor të FIFA-s. Humbja me Izraelin dhe barazimi me Islandën në Ligën e Kombeve nuk ka ndikuar për Kuqezinjtë, që më 9 tetor do të njohin kundërshtarët në kualifikueset e Euro 2024. Kosova është e 107-ta. Klasifikimi i FIFA-s kryesohet nga Brazili.

Tv Klan
Të ngjashme