Komisioni i Venecias sot në Tiranë

Komisioni i Venecias sot në Tiranë

15:39 09/09/2019

Komisioni i Venecias mbërrin sot pasdite në Tiranë dhe nesër pritet të nisë takimet zyrtare.

Delegacioni do takohet me Presidentin, Kryeministrin, Kryetarin e Kuvendit, drejtuesit e opozitës në Kuvend dhe anëtarët e Komisionit Hetimor për shkarkimin e kreut te shtetit.

Konfirmohet se një takim do të kenë edhe me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi. Ndërkombëtarët do të mbledhin fakte për veprimtarinë e Presidentit Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve të 30 Qershorit dhe opinioni i tyre pritet të jepet në sesionin e Tetorit.

Tv Klan

LAJMET
Të ngjashme
KPT
KPT
UKT