Korça lëkundet nga tërmetiKorça lëkundet nga tërmeti

09:37 09/04/2020

Nuk ka dëme materiale dhe të lënduar

Një tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter tronditi Korçën mëngjesin e sotëm.

Sipas të dhënave të qendrës evropiane të sizmologjisë tërmeti ndodhi në orën 6 e 28 minuta të mëngjesit.

Lëkundja e ka pasur epiqendrën në afërsi të Maliqit.

Nuk raportohen dëme materiale dhe persona të lënduar përveç panikut që shkaktoi te qytetarët.

Tv Klan
Të ngjashme