Koreografja: Në dasmë nuk ftova asnjë nga kolegët e punësKoreografja: Në dasmë nuk ftova asnjë nga kolegët e punës

19:50 27/02/2020

E ftuar në programin “Rudina”, në Tv Klan këtë pasdite ishte koreografja e njohur Enada Hoxha.

Enada ka folur në studio për dasmën e saj me Gerd Vason, një dashuri që u finalizua me një dasmë të vogël, por shumë të bukur mes miqve dhe familjarëve më të ngushtë.

Enada Hoxha: Torta nuk ishte ajo torta që ëndërroja unë, është kjo torta që e shohim tani në këto vite, por atëherë ishte e pamundur për t’u realizuar ajo torta me kate. Dasma ime është realizuar brenda një jave, nëse në këto kohë duhen me muaj të tërë për t’u organizuar. Bëra një arredim shumë të thjeshtë sepse unë e doja dasmën vetëm me mish qengji dhe me verë. Por nuk u realizua deri në këtë thjeshtësi të themi dhe u bë edhe me 2-3 pjata të tjera. Me shumë pak njerëz, më pak se 100, kam dashur vetëm njerëzit e shpirtit, se unë mendoj se ne kemi shumë miq, por unë dua vetëm ata të vërtetët, pra ata që m’i do shpirti, ata edhe i dua që t’i kem në festën time. Unë nga kolegët e punës nuk kam ftuar askënd, pikërisht kam ftuar vetëm maestron Agron Aliaj, me të cilin kam patur edhe një kërcim të bukur atë mbrëmje, edhe drejtorin e atyre viteve, Zhani Cikon. Vetëm këta kanë qenë të ftuar nga puna ime, se i kam dhe miq të mirë.  

Për sa i përket fustanit të nusërisë, ajo shprehet se ishte tejet i thjeshtë dhe në ceremoni ka shkuar me një orë vonesë.

Enada Hoxha: Nuse jam bërë shumë thjeshtë, ka ardhur pastaj Gerti më ka marrë me një makinë tepër modeste, kemi shkuar të dy në dasmë. Njerëzit na prisnin, se mua më pëlqen të shkoj pak me vonesë, që të jem unë ajo qendra e vëmendjes. Edhe pse njerëzit na prisnin në orën 8, unë arrita në orën 9./tvklan.al
Të ngjashme