Korriku vjen me “buzëqeshje”

Korriku vjen me “buzëqeshje”

18:08 29/06/2018

“Lamtumirë” ditëve me shi dhe rrebeshe. Sipas Meteoalb muaji Korriku do të nisë më diell dhe temperatura të larta.

Java e parë e tij dominohet nga kthjellimet si edhe temperatura të larta. Sigurisht që pasditet do të kenë zhvillim të vranësirave lokale kryesisht në zonat malore ku priten rrebeshe të shkurtra por kjo nuk do të influencojë në fushën termike e cila do shënojë maksimume mbi 35°C.

/tvklan.al

Të ngjashme
UKT