KQZ ndan 190 mln lekë për partitë – TV KLAN

KQZ ndan 190 mln lekë për partitë

Pjesën më të madhe e marrin PD dhe PS

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka parashikuar një buxhet prej 190 milionë lekësh, si fond për forcat politike për zgjedhjet e 2019. Shuma më madhe i takon Partisë Socialiste, e cila do të marrë nga ky institucion afro 86 milionë lekë.

Afërsisht e njëjta shumë do të ndahet mes 2 partive më të mëdha të opozitës. Përkatësisht, PD do të marre si fond për fushatën afro 52 milionë lekë dhe LSI, 27 milionë.

Pjesa e mbetur e fondit do të ndahet për PDIU-n, Lista e Barabartë dhe Social Demokratët.

Tv Klan

Kategori
PolitikaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*