Krem speci (Video) – TV KLAN

Krem speci (Video)

Përbërësit:

2 kg speca të kuq

2 qepë të kuqe

2 thelpinj hudhër

Rozmarinë

Kripë

Piper

Përgatitja:

Pastrojmë specat dhe i grijmë imët. Në një tigan me pak vaj ulliri skuqim qepën e kuqe, pak hudhër dhe pak trumzë. Pasi i skuqim për pak shtojmë specat dhe më pas ujin dhe i lemë të ziejnë. Pasi ziejnë të gjithë përbërësit e hedhim në blender dhe e frulojmë derisa të bëhet krem dhe e servirim./tvklan.al

Kategori
KuzhineLajme nga EmisionetRecetat e Alfio & IndritiTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione