Krimet që tronditën Shqipërinë


Krimet që tronditën Shqipërinë

Autori: Blendi Fevziu

23:38 18/10/2012

Emisioni “Opinion” u fokusua mbrëmjen e sotme në krimet për pasion që po trondisin Shqipërinë.

Shaban Norja vrau dhe më pas i preu kokën 18-vjeçares Aishe Vatës, me të cilën prej 4 vjetësh kishte marrëdhënie intime. 80-vjeçari u arrestua dhe pranoi gjithçka. 

Opinioni publik në Shqipëri është tronditur. Ka patur një sensibilitet të paimagjinueshëm në rrjetet sociale, si dhe ka patur edhe protesta. Për afatin kohor prej 2 muajsh, ky ishte krimi i dytë i cilësuar si krim pasioni.

Viktor Rozani vrau ish-të dashurën dhe partnerin e saj në një taksi dhe më pas vrau veten. Sipas policisë, 52-vjeçari ishte në depresion për shkak të falimentimti të biznesit të tij.

Ndërsa pak kohë më parë një person vrau Fatjona Orenjin dhe e hodhi trupin e saj poshtë një ure, që ishte duke u ndërtuar.

Por mënyra e dhunshme sesi janë kryer të treja vrasjet është tejet tronditëse.  Për të diskutuar mbi krimet për pasion dhe reagimin e shoqërisë, në emisionin “Opinion” ishin të ftuar Denada Toçe, Iris Luarasi, Afërdita Kruja, Fatos Lubonja, Luan Hajdaraga, Preç Zogaj, Arian Kurti dhe Alfred Peza./tvklan.al


Të ngjashme

Autori: Blendi Fevziu

23:38 18/10/2012