Kriza energjetike, terri “pushton” Shqipërinë
Kriza energjetike, terri “pushton” Shqipërinë

Autori: Blendi Fevziu

22:52 10/11/2005

Kriza energjetike në 10 ditëshin e parë të muajit Nëntor ka qenë një ndër problemet më të mëdha që ka shkaktuar reagime në vend.

Pikërisht kësaj teme Blendi Fevziu i ka kushtuar një puntatë të emisionit të tij “Opinion” ku ishin të ftuar Genc Ruli ministër i Ekonomisë dhe Energjitikës, Andis Harasani deputet i Partisë Socialiste, Ferdinand Xhaferri deputet i Partisë Demokratike, Pajtim Bello ish-zv ministër i energjitikës dhe në lidhje direkte ishte Dritan Prifti drejtor i KESH.

Situata aktuale energjetike ka goditur jo vetëm biznesin, por gjithë shoqërinë, ndaj edhe gjatë emisionit të ftuarit u shprehën se gjendja aktuale është përgjegjësi e të dy qeverive./tvklan.al

Të ngjashme

Autori: Blendi Fevziu

22:52 10/11/2005