Klan News raporton se një kroçerë me turistë nuk ka arritur të ankorohet dot në portin e Vlorës. Mësohet se turistët do të sillen në breg me varkat e anijes.

Shkak për këtë gjë janë bërë disa arsye. Sipas Klan News shkak janë bërë punimet në port, cektina e detit si dhe kushtet e këqija të motit./tvklan.al