Kryeministri Edi Rama intervistë për Tv Klan

Posta

Kryeministri Edi Rama intervistë për Tv Klan

19:50 10/10/2019

Flet për dialogun Serbi-Kosovë, marrëdhëniet me Albin Kurin dhe negociatat me BE

Detaje mbi takimin e Novi Sadit, kryeministri Edi Rama ka dhenë edhe në një intervistë për Televizionin Klan. Ai ka deklaruar se takimi nuk duhet paragjykuar pasi nuk është përjashtues për askënd. Kryeministri ka theksuar se sigurisht që temë diskutimi me Serbinë është Kosova dhe dialogu. Por, siç ka theksuar nuk ka për qëllim ta anashkalojë atë.

Ai ka folur për marrëdhëniet me Albin Kurtin si fitues i zgjedhjeve ne Kosove. Kryeministri është pyetur dhe për mundësinë e celjes së negociatave, ku theksoi se, vendimi është një çështje e brendshme e Brukselit pasi vendi ynë tashmë i ka plotësuar të gjitha kushtet.

Tv Klan


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi