Rama çel ekspozitë me punimet e tij në Athinë

Rama çel ekspozitë me punimet e tij në Athinë

23:20 20/03/2023

Të pranishëm edhe Misotakis e Dendias

Kryeministri Edi Rama ka çelur mbrëmjen e sotme një ekspozitë në Athinë me punimet e tij në pikturë dhe skulpturë të titulluar “Improvizimet”.

Në ceremoni kanë qenë të pranishëm edhe Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis dhe ministri i Jashtëm Nikos Dendias i cili ka publikuar edhe disa foto në rrjetet sociale.

Në fjalën e tij, Dendias vlerësoi marrëdhëniet mes dy vendeve duke u shprehur se Greqia e sheh Shqipërinë si një fqinj dhe mik të ngushtë duke shpresuar që së shpejti ajo të jetë një anëtare e familjes evropiane.

Tv Klan

Të ngjashme