Kulla pranon njohjen me De GregorioKulla pranon njohjen me De Gregorio

19:58 05/06/2020

“Lobimi kundër qeverisë dhe pagesa janë shpifje”

Këshilltari i Presidentit Meta, Ilir Kulla ka reaguar në rrjetet sociale për skandalin me lajmin e publikuar në mediat italiane për kontenierët me plehra që do të vinin në Shqipëri.

Kulla pranon njohjen me ish-Kryetarin e Komisionit te Mbrojtjes të Senatit italian Sergio De Gregorio, ashtu si shumë politikanë të tjerë italiane.

Por sipas tij, lobimi dhe pagesa e pretenduar është një shpifje dhe asgjë më tepër.

Tv KlanTë ngjashme