Kultivonte bimë narkotike përreth banesës, arrestohet 57-vjeçari
Kultivonte bimë narkotike përreth banesës, arrestohet 57-vjeçari

09:22 21/05/2022

Bazuar në informacionet e marra në rrugë policore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Mallakastër në bashkëpunim me specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier, arrestuan në flagrancë 57-vjeçarin Muharrem Brahimaj  pasi gjatë kontrollit përreth banesës së tij, janë gjetur të kultivuara bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa.

Gjithashtu, gjatë kontrollit në banesë u gjetën dhe u sekuestruan doza me lëndë të dyshuar narkotike kanabis.   

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale./tvklan.al

Të ngjashme