Kumbulla mes talenteve të UEFA-sKumbulla mes talenteve të UEFA-s

23:10 02/01/2021

Mbrojtësi shqiptar pjesë e të rinjve që duhen vëzhguar

Marash Kumbulla është një nga talentet që duhen vëzhguar në vitin 2021. UEFA përmendi edhe shqiptarin e Romës mes 50 futbollistëve deri 21 vjeç më të mirë të momentit.

Në përshkrimin e tij shkruhet që është një qendërmbrojtës i gjatë dhe se admiron Giorgio Chiellini. UEFA nuk harron të përmend që Marash Kumbulla u rrit tek ekipet zinxhir të Verona dhe u transferua shtatorin e kaluar te Roma, por duke fituar menjëherë një vend si titullar edhe pse vetëm 20 vjeç.

Kumbulla ka dhënë kontributin e tij si në Serie A dhe Europa League, madje duke shënuar në këto aktivitete. Marash Kumbulla është pjesë e Kombëtares së Shqipërisë.

Tv Klan


Të ngjashme