Kupa e Shqipërisë, eliminohet Partizani

Kupa e Shqipërisë, eliminohet Partizani

20:34 12/02/2020

Partizani është skualifikuar nga kupa e Shqipërisë. Pas humbjes 3-0 në ndeshjen e parë me Besëlidhjen, të kuqtë kishin për detyrë të fitonin të dytën me 4 gola diferencë, por në Elbasan arena mundën të merrnin rezultatin 3-1.

Në çerekfinale të kupës shkon Bylisi edhe pse humbi ndeshjen e dytë me Laçin, por që favorizohet nga rezultati i përgjithshëm.

Tirana dhe Kukësi nuk e patën të vështirë. Bardheblutë fituan 4-0 takimin e dytë me Kastriotin, ndërsa Kukësi fitoi 3-0 me Lushnjën.

Këto janë të gjitha çiftet çerekfinaliste të kupës së Shqipërisë.

Tv KlanGrupi
LAJMET
Të ngjashme

Grupi