“Kur të vij nga Tanzania me luan…”, Luiza Gega përgjigjet nëse është e dashuruar


“Kur të vij nga Tanzania me luan…”, Luiza Gega përgjigjet nëse është e dashuruar

21:45 26/09/2022

Luiza Gega është kampiona e atletikës, e cila ka ngritur flamurin shqiptar lart në garat më të forta ndërkombëtare. Por pak dimë për jetën e saj private. Për të mësuar më shumë u sigurua këtë të hënë Ermal Mamaqi, i cili e pyeti Luizën pas performancës në Dance Albania nëse është e dashuruar. Atletja u shpreh se nuk është e dashuruar dhe po shijon të tashmen.

Ermal Mamaqi: Dua të bëj vetëm një pyetje nga disa gra që çmenden atje tek lagja e mamit. A je e dashuruar ti? Se të gjithë, aman pyete, si i ka punët me djemtë?

Alketa Vejsiu: A mund të bësh një prezantim, sa vjeç je, ku banon, a je e martuar, ke fëmijë se shumë njerëz nuk dinë shumë gjëra për ty. Ke një profil shumë modest në publik, siç ke një profil shumë të shkëlqyer profesional.

Luiza Gega: Kjo është një pyetje që më bëhet shumë shpesh. Kur të vij nga Tanzania me luan atëherë do të… Ishte një batutë e Kastros. Për momentin nuk është se jam e dashuruar, kam një fokus… ndoshta sigurisht që jetës duhet t’i shijoj çdo gjë, por për momentin po shijoj këtë!

Ermal Mamaqi: Tixhe, je në rregull me përgjigjen?

Alketa Vejsiu: Ermal, dasmën e Luizës do e bëjmë bashkë në bashkëpunim.

Ermal Mamaqi: Gjej tashi ndonjë se e ke bursën lart.

Luiza Gega: Do hapim ofertat./tvklan.al
Të ngjashme