Kurti jep mesazhe bashkimi nga Shkodra: Politikanët le të ndjekin vullnetin e popullit - Tv Klan

Kurti jep mesazhe bashkimi nga Shkodra: Politikanët le të ndjekin vullnetin e popullitKurti jep mesazhe bashkimi nga Shkodra: Politikanët le të ndjekin vullnetin e popullit

21:00 16/10/2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar drejt Shkodrës për të ndjekur një ndeshje basketbolli mes Vllaznisë.

Kurti është ndalur nga mediat për një prononcim, por sot ka zgjedhur që të mos flasë për politikë, duke qenë se në Kosovë është heshtje zgjedhore.

Është kënaqësi që jam në Shkodër. Kjo që po shohim mes Vllaznisë dhe Prishtinës është më pak se ndeshje më shumë se lojë”, tha ai.

Por më tej ka dhënë një mesazh për bashkim, duke thënë se “Populli është para politikës kështu që ne politikanët le të ndjekim vullnetin e popullit”.

I pyetur Por zgjedhjet në Kosovë, nuk ka preferuar të flasë duke thënë se sot është heshtje zgjedhore dhe qytetarët do të flasin nesër në kutitë e votimit./tvklan.al
Të ngjashme